Lyžárna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

V noci nasypalo 15cm (Smokovce) až asi 25cm (1800mnm), ráno sem si přivstal a hurá proti kopci. Hmmm, tělo ale už odmítá výkon dva dny po sobě (minule sem měl restday mezi výkonama), tak to byl docela potrat (pocitama, nikolivěk počasím či tak). Otázne zostáva, esli to je stářím nebo po nemoci tělo ještě nedosáhlo výkonnosti *-:)

Takže ráno ze Smokovca ťapyťapyťap směr Slezan panenským sněhem po žluté (proto sem se i 2x dupnul ve směru - poprvé sem na to přišel hned, podruhé až asi po kilometru, čili cca 2km + 150výškových zacházka, ale co už... krásně bylo, mínus tři až pět, bezvětřo (i dyž rosničky předpovídaly že bude fučet).... pod Slezanem to byl krapet boj se zasněženou kosovkou, Slezan sem minul, ale pod Večným dážďom ně došlo (ten boj v kosovce nebyl zadarmo), taxem to otočil a tradá z5.

Dole mlžno velmi, nad 1500 mnm ale slušná viditelnost i dyž nesvítilo slunko. Ani už nesypalo. A bezvětřo. Skoda no, že tělo odmítalo... až nebude tolik nového a bude šláplá stopa ze Smokovca ke Slezanu, tak dám repete minimálně pod Kračmarák, optimálně až na Vých.vysokou..... je to ale kura kus cesty, mno uvidíme....

Skol!
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lyžárna

Příspěvek od jerry »

Na horách zledovatělé tvrdé pisty a já slyším pořád z rádia, že jsou ideální lyžařské podmínky. Já si tak představuju metr prašanu a modré nebe. Jsou novináři tak hloupí nebo podplacení?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Lyžárna

Příspěvek od oxik »

Já radši led než mekkej a borici se sníh :-?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lyžárna

Příspěvek od Stepan »

já mám nejradši stav mezi 3-5, kdy se pomalu vyjíždějí boule, takže se dá dopředu odhadovat, kam kdo pojede a žádnej zmatenej šašek se mi neplete do cesty :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Lyžárna

Příspěvek od oxik »

Jo, to pro mě byl nejhorší šok. 15 let jsem jezdil v podstatě na uzavřených sjezdovkách, kde nebyla koryta od šoupačů a zářezy od snowboardů a pak najednou..:D od ty doby lyžování moc nemusím, dám si ráno dvě hodiny po otvíracce a konec :D
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Takže asitakle - aktuální snownews z beskyd:

S+Z strana Kněhyně (prostě frenštátská), dole cca 15cm nového s krustou bez základu, nahoře cca 50cm, z teho 20cm nového, starý základ to ale má až od nějakých 1000mnm (i v severu!, chjo no). Čili zase jeden výlet fit-skibezkydizmus.... od auta k autu (kameňačky), nahoru dolů po lesních cestách, nahoře nad 1200mnm sem uďál asi 5 obloučků a tvrdě přistál na šutrech, čili pak už pokorně po cestě dolů....

Je to bída, ale i za ni sem ráth. Kuju páni dochtoři.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Lyžárna

Příspěvek od vonkreuz »

Závěr Bielovodskej luxusní prašan min. půl metru a více. Do stěny se jinak než na lyžích nedá nastoupit, ale i tak na lyžích sníh od půle lýtek po kolena. Na pešo je to od kolem do pasu.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Oach!

Konečně, po snad 7 nebo 10-ti letech sem neska měl na Kopcu zase pocit, že je "zima" se vším všudy (prostě hodně sněhu, tak jak bývalo před 20-30tima rokama). Od minulé neděle přisypalo dole tak 15, nahoře možná i půlmetr.... na vršku už bude k metru, konečně!

Neska Kněhyně od V z Podolánek kousek kolem Kněhyňky a pak průsekama priam hore (i následně dole). Sem měl kameňačky a to byla chyba (krátké, úzké), zítra beru starší Crusairy a idu tam zas.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: zítra beru starší Crusairy a idu tam zas.
Jak řekl, tak učinil. 2x, Bohoušku, 2x..... :D

Od fčera nasypalo asi 3cm a sníh se výrazně změnil - zatímco fčera to byl prach, ve kterém byla radost točit, neska už to pěkně zhutnělo a bylo třeba za to rvát. Ale šlo to. Velmi. Našel sem jeden krásný průsek (naposled sem ho jel asi před 10-tima rokama) a pěkně ho pomaloval. Paxem přistál na šutru (chudáci Crusairy - už je opraveno) a bylo po ftákách.

Rosničkám i vyšla předpověd - od rána pofukovala kosa od S a V, nahoře asi mínus sedum či devět a pocitově strašná kosa, bo vlhký vzduch.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Takže asitak: 8x Lomnické sedlo za ideálních podmínek - míńus 8 až 10, bezvětřo, dobrá viditelnost ale ne přímé slunko, tvrdá urolbovaná pista, málo lidu. NÁDHERA!
Paxe narojili lidi a zatáhlo se vysokou oblačností a přestalo být vidět, navíc báby začala ´"bolet nožičky", takže fin.

Sněhu za těch 14 dnů co sem tu nebyl ani nepřibylo ani neubylo.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět