Zbraňový koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraňový koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Jak jsi sám naznačil - on si začal a celou situaci vyprovokoval. Když viděl, že jí nezvládne, tak vytáhl zbraň a začal střílet. To je zcela nezvládnutá situace - navíc podmíněná tím, že se jednalo o profesionála, kterého pracovním úkolem bylo, takové situace řešit a zvládat.
Osobně bych zbraň v tomto případě netahal. Dva nejsou tak moc, případně bych dostal po hubě. Je to ale pořád lepší než někoho zastřelit.
Od počátku bylo jasné, že ten čurák vystupuje stylem: koukněte, kdo já jsem. A když na něj došlo, tak debil nasral do kalhot a začal střílet. A velmi pravděpodobně byl od počátku namistrovaný právě proto, že dobře věděl, že má u sebe zbraň, byť ji mít neměl.
Nemám rád vyhazovače (i když jsem si touto profesí v mládí přividělával) o nic víc než strážníky, ale razím teorii, že co si navařím, to si také musím sníst.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Zbraňový koutek

Příspěvek od ctrl_j »

Ja s tim vsim souhlasim a jak jsem v predchozim prispevku uvedl, kdyby melo byt vse korektne srovnano tak mel dostat po hube a bylo to fifty:fifty. Mel prevahu v te zbrani a tady uz to proste nezvladli ti kluci. Mozna jednali v afektu a nedokazali si to uvedomit.

Nemuzu si pomoct, ale pokud ziju v presvedceni, ze kdyz me nekdo napadne ci se o to pokusi, tak tu zbran pouziju i kdyby ten protivnik mel zemrit. A zaroven ocekavam ze za to neponesu odpovednost, protoze to jednani vyplynulo z nutne obrany sebe sama. Ja takovy rozsudek ocekavam a jsem za nej rad, byt v tomto pripade byl mozna dopran osobe lehce kontroverzni, ale presto soudim ze po pravu.

Jeste doplnim ze vychazim z popisu udalosti interpretovanych soudem jako fakt. Pokud by se ukazalo ze se odehraly veci jinak, lze samozrejme i pripustit obrat o 180° a lehce by se z nej mohl stat naopak vrah.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraňový koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Sebeobrana by měla bát přiměřená, což si v tomto případě nejsem úplně jistý. Dva neozbrojení, proti jednomu, který měl mít výhodu výcviku na takové situace. Prostě ty síly byly tak nějak vyrovnané.
Navíc ten alkohol měl být i u tohoto skutku přitěžující okolností... Podívej se na Ďurička, kterej sedí jak mourovatej a přitom zabil jenom kočku :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
opc
Autoškolák
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 02 dub 08:59

Re: Zbraňový koutek

Příspěvek od opc »

řidičBOB píše:Sebeobrana by měla být přiměřená
Vůbec ne. Odst. (2) § 29 Trestního zákoníku říká, že "Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku." Strašně důležité je tam to, že obrana nesmí být zcela zjevně nepřiměřená útoku, což je něco naprosto jiného, než že by měla být přiměřená. Soudy to už konečně začínají (bohužel jen) v některých případech rozlišovat.

Edit: Případ z Vysokého Mýta nehodnotím, protože k němu nemám dostatek informací.
OPC
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraňový koutek

Příspěvek od jarka »

Musím říct, že tohle mě rozsekalo - ať to tu není všechno tak navážno :D :
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraňový koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Podle mne se to nevylučuje...jenom je to řečeno obráceně.
Navíc paragrafové znění se pro ten případ z Mýta hodí ještě víc, jelikož ta obrana byla zcela zjevně nepřiměřená útoku - pokud vím, tak strážník nebyl nijak zásadně zraněn, naproti tomu útočníci (i když fakticky neútočili první) - jeden mrtev a druhý těžce zraněný. Zjevnější to mohlo být už jenom v případě smrti obou.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraňový koutek

Příspěvek od jarka »

Petice proti omezení střelných zbraní stále tu: petice. Pěkný článek o pozadí těchto omezovačů tu: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2015113001

Něco málo pozitivního - nechme se ale překvapit jak to dopadne: http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c ... rojde.html.

A aby to nebylo až tak idylické :( : http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c ... rukou.html
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraňový koutek

Příspěvek od řidičBOB »

já jsem někde zachytil, že ani CZ zákonodárcům je ten EU návrh proti srsti...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Zbraňový koutek

Příspěvek od ctrl_j »

Jednání vlády dne 7. 12. 2015 píše:„Vláda dnes schválila důležitou novelu zákona o střelných zbraních a střelivu. Je výsledkem auditu legislativy, který po tragických událostech ve Vrběticích a Uherském Brodě provedlo Ministerstvo vnitra. Cílem je stanovit jednoznačný, přísný právní režim nakládání s municí civilními subjekty, upřesňuje pravidla kontrol a zlepšuje spolupráci všech kontrolních institucí státu. Zavádí se muniční licence pro firmy a muniční průkazy pro jejich zaměstnance. Zkrátí se délka platnosti zbrojních průkazů na 5 let a rozšíří se oprávnění policie v odůvodněných případech zadržet zbraň, střelivo nebo munici,“ uvedl Bohuslav Sobotka, předseda vlády ČR.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraňový koutek

Příspěvek od řidičBOB »

...mohlo to dopadnout hůř...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět