Elektronika v autě a nabíjení

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
karmy
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: úte 09 kvě 11:51

Elektronika v autě a nabíjení

Příspěvek od karmy »

Zdravím, možná je řešení velice jednoduché, ale bojuju s tím už delší dobu. Jde mi hlavně o O2, v O3FL je to jednodušší o to, že je kamera napojená na USB rádia, takže se i zapne při nastartování sama a bluetooth má zabudované.

Jakým způsobem nabíjíte elektroniku v autě?
1) kamera, miniUSB kabel, nahoře za zrcátkem
2) mobil - ideál 2A, microUSB, dole uprostřed skla
3) bluetooth to aux modul, v loketní opěrce, USB
4) volný slot USB pro napájení např. dalšího mobilu když jede někdo se mnou

Nechci mít všude možně po autě volné kabely, takže zavést pod polstrování aby nikde nebyly vidět, ale pak je problém s délkou usb kabelu - zejména co se týče mobilu, pokud nechci kupovat za několik set Kč/m.

Jako řešení mě napadlo pořídit roztrojku zásuvky, tu vyvést k nohám spolujezdce a odtamtud teprve USB, ale je to tak trochu hulvátské řešení. Nějaké tipy? Díky
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3970
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektronika v autě a nabíjení

Příspěvek od HondaMan »

Vytáhnout 12v z lampičky ve stropě a za par korun koupit převodník na USB s požadovanou koncovkou... Záležitost 30 minut a 3usd z PRC.
2.9T RWD
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Elektronika v autě a nabíjení

Příspěvek od Bond007 »

karmy píše:Zdravím, možná je řešení velice jednoduché, ale bojuju s tím už delší dobu. Jde mi hlavně o O2, v O3FL je to jednodušší o to, že je kamera napojená na USB rádia, takže se i zapne při nastartování sama a bluetooth má zabudované.

Jakým způsobem nabíjíte elektroniku v autě?
1) kamera, miniUSB kabel, nahoře za zrcátkem
2) mobil - ideál 2A, microUSB, dole uprostřed skla
3) bluetooth to aux modul, v loketní opěrce, USB
4) volný slot USB pro napájení např. dalšího mobilu když jede někdo se mnou

Nechci mít všude možně po autě volné kabely, takže zavést pod polstrování aby nikde nebyly vidět, ale pak je problém s délkou usb kabelu - zejména co se týče mobilu, pokud nechci kupovat za několik set Kč/m.

Jako řešení mě napadlo pořídit roztrojku zásuvky, tu vyvést k nohám spolujezdce a odtamtud teprve USB, ale je to tak trochu hulvátské řešení. Nějaké tipy? Díky
jako nejlepsi vidim nemit v aute miliardu picovin ;) ale chapu ze to asi neni moc napomocnej typ... ja va ute zadny kabely nemam a jsem spokojenej :)
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
karmy
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: úte 09 kvě 11:51

Re: Elektronika v autě a nabíjení

Příspěvek od karmy »

Tak kameru a mobil prostě potřebuju, přes to vlak nejede, kdyby to umělo auto z výroby, bylo by to super, ale jezdim s tím co je :D

Dík za tip s lampičkou, přivedlo mě to na myšlenku vytáhnout přes http://www.autohifi-elcar.cz/pouzdraost ... 42972.html a napojit přes samici zásuvky u zrcátka/pod strop a z ní napájet.. bude se to taky spínat startem a krom usb kabelu to půjde snadno vyndat - nevím jak by se na to tvářili v autorizáku.
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Elektronika v autě a nabíjení

Příspěvek od Bond007 »

karmy píše:Tak kameru a mobil prostě potřebuju, přes to vlak nejede, kdyby to umělo auto z výroby, bylo by to super, ale jezdim s tím co je :D

Dík za tip s lampičkou, přivedlo mě to na myšlenku vytáhnout přes http://www.autohifi-elcar.cz/pouzdraost ... 42972.html a napojit přes samici zásuvky u zrcátka/pod strop a z ní napájet.. bude se to taky spínat startem a krom usb kabelu to půjde snadno vyndat - nevím jak by se na to tvářili v autorizáku.
zas trosku OTm ale k cemu to potrebujes?
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
karmy
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: úte 09 kvě 11:51

Re: Elektronika v autě a nabíjení

Příspěvek od karmy »

Tak třeba loni jsem najížděl přes 5 tisíc měsíčně jako obchoďák, a i když už ty trasy vesměs znám, Waze umí být velká pomoc. A v autě jsem trávil dost času, takže ideální stav je nabíjet během jízdy, kdy nepotřebuju co chvíli brát mobil do ruky.

Kamera se mi zatím vyplatila jednou, pár známým již ale také a kamarád dojel na to, že ji v autě neměl. Týpek smetl jeho dědu, když mu vjel do zadní části boku z vedlejší. Podle policie jednoznačné nedání přednosti, řízení s týpkem dopadlo nepochopitelně po roce a půl tak, že obě strany platily polovinu nákladů. Hnutý motor, v důsledku kolize poničená přilehlá historická kašna.. takže slušné náklady. Na kameře by bylo vše jasně a průkazně, byť kdyby se soudili, věřím že by se také dobrali spravedlnosti, ale 80 letý člověk do toho jít nechce..

A i když letos tolik nenajezdím, denodenně se setkávám s rizikovými situacemi kdy mě, nebo cizího člověka nějaký pablb přinejmenším vážně ohrozí, tak chci mít větší jistotu a důkazní oporu.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3970
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektronika v autě a nabíjení

Příspěvek od HondaMan »

karmy píše: A i když letos tolik nenajezdím, denodenně se setkávám s rizikovými situacemi kdy mě, nebo cizího člověka nějaký pablb přinejmenším vážně ohrozí, tak chci mít větší jistotu a důkazní oporu.
Kde to proboha jezdíš? Nemyslím si, ze jezdím málo, ale "vážně ohrožený" se cítím tak jednou za rok... Jestli se jen nekoukáš moc na televizi... ;)
2.9T RWD
karmy
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: úte 09 kvě 11:51

Re: Elektronika v autě a nabíjení

Příspěvek od karmy »

Je úplně jedno jestli to bývala trasa Kraslice-Sokolov, kde mě lidi pravidelně zkoušeli předjíždět v zatáčce přes plnou, kde jsem odbočoval (že je blbě naprojektovaná odbočka je věc druhá), takže kdyby něco jelo v protisměru, odnes bych to nejspíš taky.. kolikrát to dopadlo jen se štěstím. Praha/střední čechy je kapitola sama o sobě a cesta Vary-Praha díky absenci dálnice taky k rizikovému předjíždění bezmozky vyloženě vyzývá.. Nebo pak situace, kdy jedno auto zabrzdí před přechodem, auto to za ním hodí myšku do vedlejšího pruhu a buď projede pár cm před chodcem, případně to zaflekuje na poslední chvíli, protože ho ani nenapadlo, že tam může být přechod. Prostě každý den něco (dobře, ne každý den skoro smrťák :D ale rozhodně to nejsou maličkosti a rozhodně se dějí často).
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Elektronika v autě a nabíjení

Příspěvek od Bond007 »

karmy píše:Je úplně jedno jestli to bývala trasa Kraslice-Sokolov, kde mě lidi pravidelně zkoušeli předjíždět v zatáčce přes plnou, kde jsem odbočoval (že je blbě naprojektovaná odbočka je věc druhá), takže kdyby něco jelo v protisměru, odnes bych to nejspíš taky.. kolikrát to dopadlo jen se štěstím. Praha/střední čechy je kapitola sama o sobě a cesta Vary-Praha díky absenci dálnice taky k rizikovému předjíždění bezmozky vyloženě vyzývá.. Nebo pak situace, kdy jedno auto zabrzdí před přechodem, auto to za ním hodí myšku do vedlejšího pruhu a buď projede pár cm před chodcem, případně to zaflekuje na poslední chvíli, protože ho ani nenapadlo, že tam může být přechod. Prostě každý den něco (dobře, ne každý den skoro smrťák :D ale rozhodně to nejsou maličkosti a rozhodně se dějí často).
zajimavy, já najezdím tak 60-80 za rok a nejsem tak v panice :)
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Odpovědět