auto na odpis po prodeji

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
13abc13
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: úte 03 bře 15:25

auto na odpis po prodeji

Příspěvek od 13abc13 »

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Prodal jsem auto pánovi a po třech dnech mi volal s tím že mu vybouchl motor a auto začalo hořet. Nyní chce po mě peníze zpátky že je to skrytá vada. S autem jsem jezdil rok a půl bez problému a nejsem si vědom nějaké závady a najednou to bouchlo. Na autě bylo prasklé přední sklo a poničená kapota, oboje to měnil ještě než se to stalo. Problém je taky to že mám smlouvu o prodeji kde je mimochodem uvedena i věta že auto kupuje tak jak stojí a leží (přece jenom je to auto z roku 1998) ale není to ještě přepsané protože jsem poskytl plnou moc že si to dotyčnej byl ochoten oběhat. Nevím co teď s tím dál dělat a potřeboval bych radu.
děkuji.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5470
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: auto na odpis po prodeji

Příspěvek od M.Z. »

Znalecký posudek, určit příčinu. Otázka je , jak vysoká je hodnota auta a jestli to má smysl řešit. Lepší (levnější) bude se domluvit.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: auto na odpis po prodeji

Příspěvek od 970ka »

Věta,že auto kupuje jak stojí a leží je k hownu.Odpovídáš za skrytou vadu v době prodeje,ale ne za vady vzniklé použitím,či opotřebováním,tak je pak celkem podstatné ,jak k té vadě došlo,jak píše M.Z. Řekněme,že praskla stará zpuchřelá benzínová hadička a motor chytil plamenem,tak má ten kupující smůlu.Zatím bych byl v klidu,jen s tím převodem jsi to neměl nechat na kupujícím,dycinky vždy hned odhlásit,pamatujte si to !!!!!
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
13abc13
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: úte 03 bře 15:25

Re: auto na odpis po prodeji

Příspěvek od 13abc13 »

Děkuji za rady teď už tuto meotodu v životě nepoužiju. Ještě mě napadlo, je to staré auto a každého +- čtvrt roku jsem dolejval 1L oleje s čím byl kupce obeznámen. Jinak auto jsem prodával za 11 000 a byl to golf 4, 1.4 .
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 787
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: auto na odpis po prodeji

Příspěvek od Spectral »

Poslat kupujícího doprdele. S takhle nízkou kupní cenou nebude nikdo řešit soudní řízení, nevyplatí se to. Už jenom kvůli nákladům na prokazování příčiny poruchy/škody. Takže mu jasně oznámit, že za událost neodpovídáš, nic mu nedáš a kupní smlouva platí. A ať fofrem provede přepis. Pokud neprovede, domáhej se následně přepisu prostřednictvím úřadu (registru motorových vozidel), máme čerstvou novelu, která to umožňuje.
:ar!
Odpovědět