Lotus Seven/Elise

Volné diskuse na libovolná témata...
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Lotus Seven/Elise

Příspěvek od KDB »

Vážení a milí kolegové,
sháním někoho s tímto vozem - potřebuji si ho vyzkoušet a osahat - zda se vejdu a podobně.....pokud by byl majitel/nadšenec modelu Seven/Elise MKI/II - tzn. s motorem Rover ochotný.
Dojedu asi kamkoliv po ČR.
Díky moc.
Karel
702 01 99 77
MG - radost až na kost.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16365
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lotus Seven/Elise

Příspěvek od pavproch »

JPP: mladej Strnadel jezdí za Praga Racing či jaxe zovou (Praga R1R) a jeho šéf/či ten tým asi má Elise nebo Exide ?!? (Strnadel Jr. to raz či dvakrát měl na víkend doma....)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: Lotus Seven/Elise

Příspěvek od Bully »

Mam v Prostejove Lotus Exige (S240 Toyota, MkII.), tak klidne dojed.
Jinak Lotus Seven a Elise/Exige jsou 2 uplne odlisna auta, licenci na Seven odkoupil uz davno Caterham a ten asi vis, jak vypada.
V interieru je potom co do prostoru stejny kazdy Elise i Exige vsech generaci, a to i posledni generace Exige MkIII. s V6. Lisi se tvarem palubni desky, volanty, sedackami, calounenim apod., ale konstrukcne jde o totozny vuz.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2551
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Lotus Seven/Elise

Příspěvek od Vrooom »

Z PV jo? Bydlim ve vesnicce kousek od PV, to bychom mohli nekdy podniknout nejakou vyjizdku, lotusa jsem jeste nevidel :-)
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Lotus Seven/Elise

Příspěvek od KDB »

Dík za nabídku,pokusím se jí využít - od Berouna je to na nedobrou stranu :-) - D1, podle info, co mám tak v generaci snad od r. 2004 by to s prostorem mělo být o fous lepší...
Rozdíl Elise/Seven a historii znám:-)
Letos jsem při vybírání záskokového roadsteru za MGF projel vše, co bylo smysluplné a v ČR , a uvědomil jsem si, že mi nejvíc sedi koncepce s motorem uprostřed - žádné auto mě ničím nenadchlo, natož abych si řekl: to je lepší než F. Logicky jsem začal shánět znovu MG.
Nicméně ve mě hlodal červ, jestli nepopostoupit v jízdních vlastnostech auta dál. A to z mého pohledu, jedině s lehčím autem - nic jiného než Elise/Exige mne nenapadá. Generaci s motorem Rover, chci právě kvůli motoru.
Seven/Caterham mne láká i přes "klasickou" koncepci, protože je ještě o cca 200kg lehčí než Elise a i jako youngtimer - takže, když se do něj poskládám a chytne mě to, opustím motor uprostřed.
MG - radost až na kost.
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Lotus Seven/Elise

Příspěvek od KDB »

Až teď jsem si uvědomil, kde PV je a že se tam dá jet i jinak, než po D1...Chystám se ještě sklouznout v Mýtě, což je kousek od PV, takže se ozvu určitě.
Ještě jednou díky za nabídku...
MG - radost až na kost.
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: Lotus Seven/Elise

Příspěvek od Bully »

KDB+Vroom:
neni problem, rad vas uvidim.
Treba vcera jsme meli taky mensi srazek a vetsi vyjizdku :) po serpentynach na vsetinsku. Exige + Megane RS Cup + Leon Cupra

Obrázek
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2551
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Lotus Seven/Elise

Příspěvek od Vrooom »

Ok, to by bylo fajn.
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Lotus Seven/Elise

Příspěvek od KDB »

Dokud je sucho :D
MG - radost až na kost.
Uživatelský avatar
Lotus_cz
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 26 zář 19:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Lotus Seven/Elise

Příspěvek od Lotus_cz »

Jak psano S7 / Elise/Exige jsou jina auta, btw jakozto vysoky clovek v Elise a Exige dost problem, max je tusim 185cm. Se svymi 191 sem tam vzdy jak opice u bananu. Elise je i po praze na jezdeni v pohode, par stove kkm vyzkouseno, Exige uz je bohuzel total kostitras.

Jinak S7 tu zasna origo neni, co se tyce Caterhamu neni na osahani problem.

JInak zmineny web jak v jag foru uvade lspravce UDM, je mrtvy, nikdo z lotusaru tam nechodi, protoze dotycny vsechny vyhazel :))
Doporucuji skupinu na FCB - http://www.facebook.com/lotusclubczech
---------------------------------------
"Nepotřebujete raketový motor k rozpohybování štrůdlu."
Odpovědět