Stavba na klíč

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5451
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od Stepan »

I ten průměrný plat se dá spočítat mnoha způsoby a vždycky se holt použije ten, podle kterého ty data vyjdou zrovna lépe. Nebo se prostě lže ;;)
No a lidi s vašimi přijmy (a nemyslím to vůbec lze) se k vlastnímu domu prostě nedostanou. Vlastní barák je prostě výsada a některé výsady jsou jen pro bohaté :-??
E: A ta matika mi vůbec nevychází. Jestli máte dohromady 25k, tak 14k za nájem a 7k za PHM je hrozně moc..
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od Píí »

Podle výše nájmu bych řekl, že je to nějaké větší město, ale ten benzín je fakt hodně. To jezdíš někam k zákazníkům dle objednávek nebo co děláš?
Jinak když jsem hledal firmu, tak jsem narazil na zajímavé stránky. Nevím, jak je to v reálu, ale dle článků na stránkách se snaží dát vlastní dům právě běžným lidem, co nemají šanci si na něj vydělat.
https://www.ekonomicke-stavby.cz
Funguje to tak, že oni za tebe zacálují pozemek i stavbu a ty jim to splácíš ve formě nájmu. Takže 30 let budeš splácet nájem, ale potom už ten barák bude jenom tvůj. Mezitím, když budeš platit nájem v bytě, tak za 30 let budeš stále platit nájem, ale nebudeš mít vůbec nic a jen si na tobě domovník namastí kapsu.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16364
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od pavproch »

Můj názor: už sem to tu psal - dyž stavíš, musíš být mladý, agresivní, perspektivní a "trošku" lehkovážný (ve smyslu nedělat si hlavu z toho, že si na hrb uvazuju hypotéku+2x stavební spoření)

Čistě z vlastních zdrojů to fakt dokážou jen nadnadprůměrně příjmoví.....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od HondaMan »

Stepan píše:E: A ta matika mi vůbec nevychází. Jestli máte dohromady 25k, tak 14k za nájem a 7k za PHM je hrozně moc..
+1
Práce za 15 hrubého, dojíždění za 3 resp. 4 a bydleni za 14?
Tam je něco trochu špatně jak na straně příjmů, tak výdajů...

Ad průměr vs. průměr. Nechci nikomu nasazovat psí hlavu, ale pokud člověk chce pracovat, tak si určitě sezene praci za vice než za 15.
2.9T RWD
Dendy
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: stř 06 bře 15:33

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od Dendy »

Já s tím souhlasím. 14 000 Kč za nájem je opravdu hnus, ale v té době nic lepšího nebylo. Na podzim nám končí smlouva, tak abysme nepřišli o peníze ze zálohy, tak hledáme vždycky něco nového v tom termínu.

Co se benzínu týče, tak bohužel Mondeo s 1.8 si pápne 9l/100 ve městě a hlavně musím jezdit za prací i na delší trasy. Jsem montážní technik klimatizací a šéf nám benzín neproplácí (tedy občas dá odměny za dojíždění, ale to je spíš k smíchu než že by to zaplatilo benzín) a o služebním autě si můžeme nechat zdát ještě několik roků.

To s tím splácením formou nájmu to vypadá zajmavě, ale nebude v tom nějaký chyták?
https://t.me/pump_upp
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od oxik »

Dendy: Já se teď s přítulí stěhuju na okraj města do novostavby a nájem vč. služeb 12k, je to masakr za 2kk s 50m2, jsme oba studenti tak tlačíme z různých příjmů + je samozřejmě k dipozici příspěvek na bydlení..nebojte se o něj zažádat, jelikož na něj má nárok každý, jehož náklady na bydlení přesahují 1/3 příjmu celé domácnosti a to vy jste..asi to nebude závratná částka, ale každá tisícovka je dobrá
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5451
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od Stepan »

oxik: na studenty zajímavej vozovej park hehe :D co děláš? klidně PM :-?
Dendy: na to bych se mu při vší úctě vysral. Každá práce má být spravedlivě zaplacená a ne, že v si zaměstnání bude člověk ojíždět vlastní auto a ještě cálovat PHM...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od Píí »

Dendy, zkoušel jsem najít na tuto firmu nějaké informace a už bych vám ji určitě nedoporučil. Co jsem si tak hodinu o nich četl (samozřejmě nééé v pracovní době :D ), tak mají největší problémy právě s klienty jako vy - nenašetřené nic, co po nich chtějí komplet servis. Nebudu zde dávat konkrétní odkazy, ale google je všemocný. Většinou stačí napsat samotný název firmy i s s.r.o. na konci a nebo přidat za to ještě slovíčko "reference".

Jen pro ochutnávku:
- schované zálohy a poplatky, které se musí hradit před tím, než vůbec cokoliv udělají - takže s 0 Kč to asi těžko půjde
- projektování domu zdarma, ale při odstoupení od smlouvy je to najednou 170 000 Kč, které už neuvidíte
- šmejdská stavba se zahraničními dělníky bez zkušeností z oboru - pán si stěžoval, že rohy nesedí o 3°
- problémy při reklamacích

Ve zkratce. Zaplatit a nechat postavit by bylo ještě možná dobré, ale nechat si od nich spočítat "výhodnou" hypotéku a splácet jim to, tak na to už bych se vykašlal. Myslím si, že sami si po chvilce hledání seženete výhodnější hypotéku a to bude Váš nájem, jen to budete posílat bance a ne té lichvě.

Já už se ani tak nedívám po tom nejvýhodnějším, ale spíše jsem věrný jedné společnosti. Po mnoha účtech a spáleních se jsem zakotvil s AirBank. Tak nějak jsem postupem času dokopal asi 6 příbuzných a známých, aby tam přešli taky a všichni jsou nad míru spokojení. Jeden si tam vzal i půjčku a jak se tak dívám, tak nabízí i hypotéku. Bohužel už nemám čas, abych ji srovnal s konkurencí, ale kdyby například nabízeli i pojištění aut, tak tam bez váhání přejdu.
Eda
Mistr volantu
Příspěvky: 528
Registrován: úte 10 kvě 11:14

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od Eda »

Dendy: odkud ses? Myslim kraj - ten pomer prijmy a cena bydleni me prijde fakt strasnej, to si realne moc nedovedu predstavit.
M140i
Honda PCX
Civic 1.4i
ex e36 328i
Dendy
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: stř 06 bře 15:33

Re: Stavba na klíč

Příspěvek od Dendy »

oxik: 12 000 Kč za byt v novostavbě včetně energií? Hned bych měnil.
Píí: Takže normální hypotéka fakt bude lepší? Moc se mi do toho nechce. Asi ještě zkusíme jiný nájem a rozhodneme se podle toho.
Eda: Kraj Jihomoravský. Co je na tom zvláštního? Příjmy pro 2 lidi, co mají SŠ + SŠ s výučním listem. Bohužel příjmy malé a výdaje veliké, ale asi tu dlouho nebudem, jestli najdeme něco lepšího.
https://t.me/pump_upp
Odpovědět