Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Píí »

Dneska jsme se tak v práci bavili o autech a z jednoho kolegy vypadlo, že jeho syn má zevnitř na skle dlouhý bílý strobák. A že to má na upozorňování nesvítících řidičů (čemuž osobně nechci moc věřit /:) ). Co jsem pochopil z jeho vyprávění, tak by to měl být 5cm vysoký LED strobo panel táhnoucí se od kraje ke kraji předního skla fungující na tlakové tlačítko. To znamená, že panel je stále neaktivní a funguje jen v tu chvíli, když to tlačítko někdo drží, takže to nemůže zapomenout nechat zaplé. Silně pochybuji o legálnosti takové věci. Jaký je váš názor?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

Osvětlení vozidla upravu předpis, kde o něčem podobném není ani zmínka. Ano, nelegální je jakékoliv užití v silničním provozu, ale také umístění na čelním skle - o homologaci totiž velmi silně pochybuji.
O inteligenci dotyčného raději škoda mluvit - oslňovat nesvítící řidiče stroboskopem.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Píí »

Viděl bych to spíš, že to bude mít na nějakou "tjůning" pařbu, kde se ti mladí v audinách slézaj B-) .
Nevím, na čem to tam drží. Pravděpodobně to budou přísavky, takže to když tak může sundat.
Abych se přiznal, tak taky upozorňuju nesvítiče, ale jelikož mám ledkové denní svícení, tak stačí bliknout dálkovýma a jde to dobře vidět.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

Dálková světla jsou zcela něco jiného než strobo s přerušovaným tokem světla....
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od oxik »

Nevíte jak dlouhou reálnou životnost mají airbagy? Konkrétně pak v BMW?
Na netu jsem našel 10-15, ale i 20let..ta by mě zajímalo, jestli máte někdo vlastní zkušenost
francis
Mistr volantu
Příspěvky: 531
Registrován: sob 26 bře 01:07

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od francis »

To by me taky zajimalo, jak se to resi u starsich aut (jestli vubec). Ja ziju s pocitem, ze nekde psali 10 let a pak je doporucena vymena. Jestli to nekdo dela/delal silne pochybuju
Mirek
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

životnost se udává mezi 10 -15ti lety. Nemyslím si ale, že by to nefungovalo i poté. Ale v případě nehodu se může stát, že patrona prostě nebouchne a bag tak nevystřelý...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Píí »

U takových věcí je průser, že je snad jen jedna možnost, jak to vyzkoušet... No nové jsou většinou otázka pár tisíc a pokud to v tom autě smysl má, tak je lepší je vyměnit.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pavproch »

já už někde (v nějaké servisce, čili buď pindica, nebo Leguán nebo 3er nebo oftáka) viděl napsáno (v rozpisu údržby) "výměna airbagu" ale už nevím, co u teho bylo za číslo, možná 15 nebo 20....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Píí »

Nevíte někdo prosím jen tak v rychlosti, jak je na tom legislativa ohledně LED žárovek? Nemyslím hlavní světlomety, ale blinkry, parkovačky, brzy a podobně. Když jsem se díval na některé obyčejné žárovky, tak na nich žádné "Éčko" není.
Odpovědět