Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od abgx1 »

nedavno som riesil to iste (prevoz z CR do SR)

potreboval som tie s cervenym okrajom(biela znacka, cierne pismena)

http://www.klubsubaru.sk/media/images/p ... C00324.jpg
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od GeneHawkins »

ctrl_j píše:Auto na manipulacnich znackach v zahranici nema co pohledavat. Na to potrebujes extra povoleni a vydani docasneho ORV.
Přesně tak. Nejde to, protože je téměř nemožné ho získat.
francis
Mistr volantu
Příspěvky: 531
Registrován: sob 26 bře 01:07

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od francis »

Je nekde definovano, kde zacina/konci most? V Olomouci je jedno misto, ktere mi vrta hlavou. Viz foto z jineho fora pro ilustraci. Muze Laguna stat bez pokuty za tim prechodem? Muze stat jeste dalsi auto pred ni? Jak ja poznam, kde ten most uz zacina a kde konci? Mestaci casto davaj boty, kdyz nekdo stoji pred lagunou, samotne misto laguny zustava bez pokuty, ale zazil jsem botu i na miste laguny, proto jsem z toho vedle a ptam se, jak ten mestak pozna, kde uz zacina/konci most a nesmim tam stat? Jeste mapa https://goo.gl/maps/DTXaoaNwKeB2 Diky
Přílohy
353140_1335107112783603155079021490019428o.jpg
Mirek
Uživatelský avatar
Jaarda
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: pát 31 bře 16:53
Bydliště: Morava

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Jaarda »

Definici kde začíná most neznám, já se řídím podle zábradlí.
RIDE TO LIVE – LIVE TO RIDE
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pavproch »

Hypotetická otázka: tady u nás jsou cesty (namátkou I/56 od Ebeky po Ostravici), označené značkou přikazující "zimní výbavu" BEZ dodatkové cedulky "od-do". Pokud tu značku cestáři nesundají, tak by se tam mělo jezdit na povinně na zimních i v parném létě. Existuje na to nějaká obrana, když mě tam V LÉTĚ chytnou na letních?

Znova opakuju: HYPOTETICKÁ otázka, předpokládám, že ta značka brzo zmizí, ale kdyby nezmizela, tak ať vím, jestli je nějaká šance to uhádat..... a nejde mi až tak o přechodné období (třeba fčíl, ale o opravdu vrcholné léto - červen, červenec, srpen....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

obranou je pouze materální aspekt přestupku...bo formální bude naplněn.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2421
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Brus »

Co treba volat pach v cervenci v 30+, ze vsude kolem tebe se pachaji prestupky na letnich gumach. Mozna by tu znacku sundali.
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Arkis »

Prosím vás, kdo jezdíte do Zlína, jak je to tam s těmi radary na tř. Tomáše Bati? Jezdím tam posledního čtvrt roku dost často, Waze mi to hlásí jako úsekové měření, ale místní si z toho moc nedělají a klidně na 50 projíždí 70.
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od x2005 »

Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od driver »

honziss píše:Dotaz: muzu s autem na prevozkach do zahranici? (nemecko, jen kousek za hranice, v patek tam dojedu, tam jezdit nebudu, v nedeli odjedu) Je to dealerska predvadecka, na prevozkach, pojistena.
abgx1 píše:nedavno som riesil to iste (prevoz z CR do SR)
potreboval som tie s cervenym okrajom(biela znacka, cierne pismena)
http://www.klubsubaru.sk/media/images/p ... C00324.jpg
Vývozní značky dostaneš v ČR na každé dopravce ale oni odhlásí techničák na vývoz a pak ho musíš v zahraničí přihlásit.
Ale na převozních plechových českých nesmíš v zahraničí jezdit.
Řeší se to tak, že se na auto udělají v česku převozní německé červené a německá pojistka, platí to pak po celé EU na termín uvedený na značce.
Pozor na levnější žluté levné převozky. Ty v česku rádi neuznávají, podle některých názoru neoprávněně, ale oficiální vysvětlení zde.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Odpovědět