Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od driver »

:D
Ještě, že nejsi z Kataru...
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

hypotetická situace, která se nestala:

Osoba, jejíž totožnost není důležitá, pilotuje firemní osobní vozidlo s přívěsem po dálnici D1 mezi Brnem a Jihlavou, směr Praha. Povolenou, tzn. malou, rychlostí v prostředním pruhu. Čumí kde co lítá, když ucítí lehký náraz zezadu a ve zpěťáku si všimne, že z pravého do levého přejíždí bílá dodávka. Ale to už lítá po dálnici sem a tam. Nakonec se vozidlo stabilizuje, v rychlosti cca 40km/h v pravém, kamioňáckém pruhu. #:-s Řidič zastavuje na nejbližší benzínce a při oblídce vozidla zjišťuje lehký ťukanec na pravé zadní části vleku a tak ho napadá, jestli ho ta píča dodávkářská náhodou neťukla.

Kde si vyžádat kamerový záznam? Jaká je šance, že se ke mně dostane a bude tam ta situace vidět? Vím čas a orientačně kilometr. Nejde o peníze, rád bych si s tím zmrdem popovídal.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

Na dálnicích jsou kamery ŘSD a Kapsch. Musela by být extra velká náhoda, aby z těch ŘSD kamer šla na první dobrou přečíst RZ. Jedině pak dohledat ze záznamu Kapsch kamer.
Ani jedna z organizací ti je ovšem neposkytne. Ani nesmí. Jedině přes PČR.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od driver »

Jedině hlásit nehodu PČR a PČR by si vyžádala video od Kapsch a od ŘSD a žádat ať zveřejní výzvu.
Dělají prohlášení na webu, do médií, ať se přihlásí, kdo má svědectví nebo záznam, o této nehodě.
Kdyby do mě zezadu třískla dodávka do přívěsu, tak ho nechám předjet, a když ho budu mít v půlce v šachu, tak ho opatrně vytlačím na krajnici. Jeho plyn řeší větší úhel vytlačení a jeho brzdy moje brzdy a okamžitě na video RZ a hlavně detail xichtu nejlépe jeho doklady (násilně spacifikovat) a hlásím telefonem nehodu PČR ani s ním nediskutuji.
Ono totiž, když Ti někdo zezadu ťukne přívěs, ten zatancuje, a může převrhnout tebe=tažné vozidlo, jestli tohle bylo úmyslem, možné je vše, on už mohl mít nárazník poškozený tak mu to bylo jedno, stejně to jde na havarijko...
Vím že jsi musel nejdřív stabilizovat soupravu a pak už ho nedojel, píšu ideální řešení, někdy lze stabilizovat zvýšením rychlosti, ale to musíš vědět, že to dáš, a to asi v této situaci nebylo možné :(
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

O tancujícím vleku něco vím, měl jsem v tý době řidičák 2-3 měsíce a byla z toho totálka :D Ale zase od té doby jsem to už vždycky vybral. Chybama se člověk učí.

Zvyšování rychlosti nebylo možné z důvodu špatného tažného vozidla. Normálně se zrovna k tomuhle dodavateli jezdí kamionem a na tahání podobně těžkých vleků používáme LandCruiser nebo seriozní dodávku. Jenže nic z toho zrovna nebylo po ruce, na materiál se spěchalo... A když sedíš v osobáčku, co má tunu a půl (typově si představ Berlingo/Doblo) na kouli cca máš 800-900 kilo+ten vlek samotný, nemáš zrovna pocit sucha a bezpečí i při normální jízdě, natož se s někým vytlačovat na dálnici. Výkonová rezerva žádná, tažné vozidlo nestabilní při dálničních rychlostech samo o sobě, souprava se ti hejbe už při tom, když předjíždíš kamion. Není to příjemná jízda a nemáš náladu na pičoviny.

Každopádně dohledávat řidiče a zpřerážet mu hnáty mi senior zakázal :( Ale když mi to zakazoval, tak jsem na jeho stole viděl vytišenou nabídku na F150. Že by nové tažné vozidlo? \m/
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od abgx1 »

mozem zo slovenskym vodicakom od 17r soferovat aj v CR, ci to plati cisto iba na SVK?
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od vonkreuz »

Nemôžeš. Česká legislatíva takéto riadenie "na nečisto" pod dohľadom staršieho vodiča nepozná.
Myslím, že v Maďarsku alebo Rakúsku toto poznajú a preto takto môžeš.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od abgx1 »

to je sice pravda, ale na druhej strane

ten (europsky)vodicky preukaz co mam, je uplne rovnaky ako maju vsetci ostatny 18+rocny vodici, ziadna poznamka za platny iba s osobou etc. sa tam nenachadza...


a docital som sa iba to, ze vodic v CR musi mat platny vodicsky preukaz... a ten moj platny rozhodne je

nieco som sa docital aj tu https://forum.autobazar.eu/17-rocny-vod ... 66197.html sice tam spominaju iba Slovinsko a chorvatsko, ale ked to uznavaju oni, tak preco by CR nemalo



alebo sa mylim?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

Tak to si přečti i ty další paragrafy...co je platný vodičský preukaz na území ČR a kdo jej může vlastnit ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět