Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od x2005 »

Obesílá MP nebo PČR? Došla ti opravdu výzva k podání vysvětlení nebo výzva k úhradě určené částky?

Pokud obesílá MP, lze zvolit krok nula, úplně to ignorovat. Reálně v zákoně není sankce za ignorování MP. Teda mimo předvedení, ale to bys byl první. Oni se tě můžou pokoušet předvolat opakovaně nebo se na to rovnou vykašlou. Podle toho, jak mají propracovaný systém.

Jiná varianta je odmítnout podat vysvětlení s uvedením správného paragrafu a nic víc. Pak to pravděpodobně spadne do správního deliktu provozovatele vozidla. Na správní delikt můžeš podat odpor. Následně namítat, že jsi provedl vše (školení řidičů) a že je ti ukládaná nesplnitelná povinnost.



Jiná varianta, pokud máš spolupracujícího obviněného mimo ČR, tak označit jeho. Ať si ho správní orgán obešle. Pokud náhodou to spadne opět do správního deliktu, tak namítat nečinnost při pokusu obeslat pachatele. Já bych začal ignorováním. Jestli tam jsou nové úsekáče / stacionáry, tak bude úřad za chvíli zahlcen novou agendou a snadno na to zapomene.

Pravda je taková, že současná legislativa jde hodně na ruku vybírání pokut. Šance že na konci prohraješ je veliká. Ale když prohraješ na správní delikt, tak nikdo nedostane body.

Celkově záleží, jak moc se s tím chceš bavit a jak moc ti záleží na tom údajném přestupci.


P.S.: jako bonus podat ve správný čas námitku pro podjatost správního orgánu.

P.P.S.: další bonus vyžádat si ve správný čas kopii spisu podle 106/1999
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od x2005 »

pavproch píše:Filozofická otázka co je lepší: mám to vysvětlení podat jako jednatel s.r.o., s tím že nevím/nedokážu zjistit kdo řídil (v autě byli dva) nebo tomu dotyčnému "výchovně" nakázat, aby si to vysvětlení podal sám, přiznal se a zaplatil pokutu + body?
Nevím = špatně. To je jasný právní delikt. Tudy ne.

Už jsem viděl i variantu, kde provozovatel poslal vysvětlení, že vozidlo měli zapůjčený dva pánové s Velké Británie, včetně jejich kontaktních informací, bez toho, aby uvedl konkrétního z nich dvou jako řidiče v době spáchání přestupku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pavproch »

Chlopi, dík za rady a komentáře.

Jdu si prostudovat, co to je za "papír" odkuto přišel a co obsahuje (sem nebyl doma, tu otázku sem sem psal pouze na základě tel. informace od manželky, když vybrala datoschránku...)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5470
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od M.Z. »

A o kolika penězích se bavíme, že to tak řešíš? Já to teda vždycky raději zaplatil, ale jednalo se vždycky o sumy do tisícovky.
Ani jsem to nakonec nedal těm šmejdům zaplatit :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pavproch »

Takže už sem si to přečet, jedná se od výzvu k úhradě určené částky (800,- za 69 v 50) od Městského úřadu ValMez. Po zaplacení to bude ukončeno bez bodů.

Čili nechám to zaplatit z firemního účtu a kolegovi řeknu ať těch 8stovek složí hotově do pokladny... samozřejmě mu k tomu uděůám pořádné bububu.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

Zaplatit.
Já to dělám tak, že dopis přepošlu dotyčnému přestupci, ať to do stanoveného data zaplatí. Pokud ne, napráším ho a k vyšší pokutě, dostane i body...ať se pak brání, jak umí.
Ouřadu je jedno, odkud peníze přijdou a takhle s tím nemám žádnou starost a účetní administrativu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pavproch »

@řB: jo, nakonec přesně takle sem se s přestupcem (je to fér kluk, ráno už mi hned při příchodu meldoval, že asi přijde obsílka...) dohodnul - zaplatí to přímo a fertig.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pavproch »

Chlopi, rychlootázka:

Mám podložky pod koly 10 mm a k nim přesně o 10mm delší šrouby.

Když bych dal podložku 7 mm (tj. o 3 mm tenčí) - můžu použít ty o 10 mm delší šrouby, nebo budou potřeba šrouby taky přesně jen o 7 mm delší?

Nechce se mi rozhazovat těhlici, abych zjistil, s jakou rezervou (hloubky) jsou v ní závity pro šrouby....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
pucvol
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: úte 26 dub 23:06

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pucvol »

A nestačí při sundaném kole jen zašroubovat šroub a zjistit kam až půjde?
francis
Mistr volantu
Příspěvky: 531
Registrován: sob 26 bře 01:07

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od francis »

francis píše:Je nekde definovano, kde zacina/konci most? V Olomouci je jedno misto, ktere mi vrta hlavou. Viz foto z jineho fora pro ilustraci. Muze Laguna stat bez pokuty za tim prechodem? Muze stat jeste dalsi auto pred ni? Jak ja poznam, kde ten most uz zacina a kde konci? Mestaci casto davaj boty, kdyz nekdo stoji pred lagunou, samotne misto laguny zustava bez pokuty, ale zazil jsem botu i na miste laguny, proto jsem z toho vedle a ptam se, jak ten mestak pozna, kde uz zacina/konci most a nesmim tam stat? Jeste mapa https://goo.gl/maps/DTXaoaNwKeB2 Diky
Ptal jsem se na ten most a prisla mi odpoved:

K dotazu sdělujeme, že v zákoně 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích definice mostu není uvedena. Z norem ve stavebnictví je však zřejmé, že součástmi mostu jsou jejich římsy, na kterých je připevněno zábradlí. Laicky řečeno se tedy most ve vztahu k uvedenému zákonu 361/2000 Sb. pozná, resp. jeho začátek a konec, podle zábradlí.

K druhému dotazu, na stání na mostě na ul. Jeremenkova lze tedy konstatovat, že vozidlo (viz Laguna na fotce) stojící za přechodem pro chodce ve směru jízdy od Senima k nádraží, stojí na mostě.

kpt. Ing. Lubomír Pešout
vrchní komisař
Přílohy
353140_1335107112783603155079021490019428o.jpg
Mirek
Odpovědět