Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Bond007 »

Mě ten styl vyhovuje, stejně tak třeba Paříž nebo jih Itálie případně východní blok...zbytečně si nezatěžují hlavu tunelu nesmyslných předpisu a jezdí se podle citu :)
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1347
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Arkis »

Je fakt, že doprava tam byla taková uvolněnější, ale vše má své limity. Aut, co někoho přímo ohrozily nedáním přednosti nebo jeli jak bezmozci jsem potkal opravdu hodně. Hlavně je hodně nečitelné, když někdo na tříproudovce ve městě přeletí bez blinkrů před nosem z levého do úplně pravého pruhu. Nebo je taky úžasné, když auto stojí na chodníků a zničeho nic se rozjede a skočí někomu na silnici před nárazník. Alespoň to ukazování směrů by dodržovat měli. Zvlášť, když ve městech všichni jezdí 70km/h, tak to je někdy lahůdka :). Jinak policistů jsem potkal docela hodně (přes víkend ani jednoho a v pondělí snad 10), ale nikdy nic nedělali. Žádné radary, žádné zastavování aut, prostě jen stáli u krajnice a nic neřešili, ikdyž ty chyby řidičů museli vidět.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od abgx1 »

HR je este fajn, sranda zacina ked ides s autom do takeho grecka

- vodicak tam nema skoro ziadny domorodec
- existuju tam len 2 pravidla- pravej ruky, a semafor, nic ine neakceptuju


napr. po beznej 2prudovke idu vzdy minimalne 4 prudy vozidiel... nakladiaky a pomalsie v odstavnom, zvysok v normalnom... ak by si na to nahodou zabudol, hned ta o tom upevodomia blikanim ci trubenim :) v meste ide vedla seba tolko aut, kolko sa vedla seba vojde...

rychlostne limity, stopky, zakazy vjazdu? cha... videl som ako do zakazu vjazdu odbocila policia... a za nou bez problemov dalsie 3 civil auta :D

kazdy ide tak rychlo ako sa citi, cez dedinu ides kludne v kolone aut... 120tkou

parkovanie? v takom Solune sa parkuje uplne vsade, chodniky, krajnice, stredy krizovatiek, autobusove zastavky... raz sme stali v rade na semafore... typek stojaci pred nami vystupil z auta, zamkol, a siel do obchodu... v strede kruhacu sa bezne predavaju melony a pod

svetla u nich maju len 2 mody- bud uplne off, hoc aj za husteho dazda o 3 rano... alebo potom vsetko ON, dialkove, hmlovky...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

Arkis: to liberální pojetí předpisů už bylo za jugošů, co si pamatuji jako dítě...
V Itálii na mne tuhle i troubili, když jsem zastavil na červenou :D
Já se ale velmi rychle adaptuji na styl země, ve které jezdím, abych nevybočoval z místního koloritu.
Co ale musím říct - v IT jsem nikdy neviděl snad tolik nehod dohromady (za skoro 20 let co sem jezdím), jako letos...

abgx1: GR je fajn na řízení...a policajti neřeší vůbec nic. Hlavně ne rychlost.
Pro pořádný řidičský zážitek doporučuji Palermo, kde se ještě mezi tím vším tu a tam válejí na silnici i mrtvoly přikryté plachtou...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od abgx1 »

to hej, ked sa clovek po par desiatkach KM adaptuje na ich styl, a vie co od nich cakat, tak je to jazda pohodovejsia ako na SVK
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od GeneHawkins »

abgx1 píše:- existuju tam len 2 pravidla- pravej ruky, a semafor, nic ine neakceptuju...
No a v Turecku zapomeň i na ty semafory...
Uživatelský avatar
PeTr7650
Pan Řidič
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 17 úno 22:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od PeTr7650 »

turecko je civilizovane proti treba gruzii.

Kdyz jsem se z ni loni vracel, vital jsem prekroceni hranic turecka jako vysvobozeni, bo tam ta doprava uz nemela vubec zadny rad . .
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od driver »

Kdo byl na jakémkoliv ostrově, tak ví, jak se tam jezdí.
Sice nikdy nevíš, náhoda je blbec, ale místní ví přesně, jak mají šichty, a skůtr bez přilby třeba na červenou, to je pak norma, né exces. Akorát musíš znát souvislosti a je jedno, zda jsi na Kanárech nebo "v Jugošce"
Akorát, že to svádí, že to je v poho. Kolik bylo takových co si půjčili loď a kdo neví, jak to je, se pak diví, když přijede policejní loď s majákama, a už solíš. Kde se tu vzali? :D
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3231
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

Portugalkso/Spanelsko taky blinkry moc neznaj, rychlost docela dodrzujou, kruhace ktery maj bezne 3 a vice pruhu projizdej jak chtej. Najedou z pravyho, jedou rovne do vnitrniho a vyjedou zas vnejsim. Takze kdyz to clovek krouzi ve vnejsim musi koukat aby z leva nekdo nepriletel a davat prednost :)

Ale nemel sem z toho nakej spatnej pocit, clovek se prizpusobi.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od driver »

mattonecz píše:kruhace když maj vice pruhu, kdyz to clovek krouzi ve vnejsim musi koukat aby z leva nekdo nepriletel
To je ale úplně všude, i v CZ
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Odpovědět