Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16356
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pavproch »

Já právě mám slušné znalosti, jak to bylo do roku 2009 ale netuším co všechno se v předpisech a nařízeních změnilo od té doby...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

No doufej, že se zlepšila platební morálka...

E: Když už je tady ta byznys poradna:
Seznámil jsem se s jedním fajn člověkem, už delší dobu vyrábí jeho rodinná firmička různé lahůdky. ideální k vínu nebo ke kafi. Z toho vyplývají potencionální zákazníci-vinárny, různé menší speciálky, kavárny pro hipstery. Doposud zvládali veškerou svoji produkci rozprodat na základě poptávek a osobních referencí známých. Nikdo od nich se prodeji věnovat nechce, mají relativně dost a stačí jim to. Ale uvažovali by o změně, začínají myslet na důchod a rádi by si vytvořili nějakou menší rezervu. Nepředpokládám, že by mě chtěli ojebat.

Bylo mi nabídnuto jakési "obchodní zastoupení". Má tu někdo zkušenosti s podobnou věcí? O tom, jak funguje prodej v B2B segmentu něco zhruba tuším, dokonce se tím při studiu částečně živím, ale potravinářství je zcela mimo můj a rodinný záběr. Účetnictví bych taky uměl, aspoň pro začátek, bezplatně outsourcovat. Zároveň na to nejsem existenčně odkázaný, pořád bych zůstal na VŠ a nechal se vyživovat od našich ;;)

Myslíte si, že má podobná forma "přeprodeje" v dnešní době šanci na úspěch? S extrémní časovou náročností počítám, minimálně ze začátku bych se musel starat sám jak o prodej, tak i o logistiku, nicméně mi to přijde jako dobrá opening zkušenost...

Rady, názory, motivační proslovy?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od oxik »

Při studiu mi to přijde moc náročný. Sám při studiu provozuju eshop a řekněme nějakých ubohých 5 obj. denně a i tak je to strašná lítačka. Hlavně když se někde něco posere a zrovna je zkouškový apod. zákazníky, potažmo zaměstnavatele v tomto případě, to nezajímá.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1528
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od abgx1 »

abgx1 píše:ako je na tom oprava tej vasej d1? uz sa tam da normalne jazdit alebo stale je to vkuse zuzene?

chystam sa totiz ist z Kosic do belgicka, a neviem sa rozhodnut ci ist cez Polsko

https://www.google.sk/maps/dir/Ko%C5%A1 ... !5i1?hl=sk

alebo radsej cez CR
https://www.google.sk/maps/dir/Ko%C5%A1 ... !3e0?hl=sk
no skusil som vrchnu cestu a skoro vsetko co sa mohlo sa dojebalo(okrem auta samotneho)

v okoli tatier snezenie+ poladovica, na polskej strane silny dazd, nedalo sa ist rozumne nad 130... potom na dialnici zhorel nakladak - zdrzanie 3hodiny kym to spratali... potom sa zase pol hodku islo, a zase nejaky nakladak s kamenmi z protismeru preketel zvodidla a svoj naklad vysipal na celu nasu stranu - 2hodiny kym to sprejazdnili...

ked uz sa zdalo zd konecne sa rozbehnem tak zacal fucat brutalny vietor a fukal cele nemecko, mal som co robit stat na nohach, cize opat sa islo pomalicky

potom kolony kolo bruselu, a zase dazd, obchadzky


uplne cele zle, na 160 sa mi podarilo rozbehnut tak 5x po 30sekund... cesta trvala 21hodin, priemerka 85kmh...
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od blah »

Potrebuju protahnout 25 let stary auto technickou, ktera ale vyzaduje napojeni na diagnostiku, ktera nefunguje. Auto ma 10-pinovy konektor (opel/GM), a nektere motory (a jejich ECU) snad i podporuji OBD2 za pomoci redukce, ten muj ale ne (pin neni vubec zapojen). STK po me chce papir od Opelu ktery rika, ze auto opravdu OBD nepodporuje. Ocekaval bych ze na stk budou vedet ktere auto musi napojit a ktere ne, ale budiz. Napada nekoho snazsi cesta nez jit na to pres distributora? Napr. je nekde nejaky seznam vozu ktere se nemusi napojovat? (jeste nekolik tydnu budu i s autem v zahranici, takze mam cas o tom premyslet, jinak uz bych tam asi davno zajel :) )
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od vonkreuz »

Citace z jiného fora:
K tomu online měření. Mělo by to být u benzínového motoru od roku výroby 2001 - 2002 a u naftového od roku výroby 2004. Do těchto roků výroby nejsou vozy vybaveny evropskou palubní diagnostikou se standardizovanou 16 pin. zásuvkou. Tedy nemají to předepsané. Takže vozy bez 16 pin zásuvky, nemusí být propojeny s testrem a co jsem zjišťoval, tak prý není "v zákoně" stanoveno jak se má přistupovat k vozům např. roku výroby 1999 když už EOBD mají. Prý je jen na technikoj zda vůz bude nebo nebude vyčítat. Povině se musí vyčíst až nad tyto roky výroby. :smt102
Napichujou se nafťáky od roku 2005 a benzíny od roku 2000
Takže jít na jinou stanici TK.
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od blah »

Jinde by se zase mohlo stat, ze bych emisema neprosel, takze papir od opelu je nakonec asi jednodussi :(
Jinak tam pry na diagnostku napichuji i favority :ymparty:

A otazka je jestli to jinde funguje jinak - ze stejneho fora:
" Tak dneska jsem si prošel STK a hlavně emise -ještě to bude teda zajímavý .Atmosfera r.v.1995 model 96 s OBDII
Známej ,kterej tam býval měl před půl r. tragickou nehodu takže sem jel prostě stejně tam kam jsem vždy jezdil s tím,že tam bude někdo rozumnej .tak potom docela jo ,ale ze začátku nic moc.
Emise :pane máte OBD zásuvku -ano ,technik podal konektor tak to tam strčte ,povídám to nepřečtete EOBDII to nepodporuje odpověď to vím ,tohle je normální diagnostika stejně se musím spojit když ji máte ,povídám nespojíte no nespojil ,pane do kterejch vozů se montovali tyhle motory ještě mám fígl povídám V70ky ,ale ty už mají jinou ŘJ ,ne to pude nešlo tak nakonec klasika můj dotaz jak to bude od června ,odpověď nevím ,ale pokud budete mít zásuvku a my se nespojíme tak je konec a musíte si to spravit ,čumim jak jetel a povídám to přece nejde ,že vy se nespojíte a já to rozbitý nemám ,on prostě system vás nepustí .Potom jsem se zeptal ještě ,že určitě nejsem jedinej ne to nejste ,ale je ticho po pěšině a momentálně tady nikdo nic neví jak to bude od června s těmito vozy.
Takže kdo máte OBD II a blikáte tak ji raději schovejte a tvrďte že ani nevíte co to je a co to po vás chce asi je to lepší . :D
Jinak sem prošel ,ale tohle mně moc radosti neudělalo .Nevím jak to maj třeba devítky okolo tohoto roku ,ale asi podobně nejspíš.
Jinak ještě při odchodu mi povídal,že Českej člověk na něco určitě přijde ,takže to možná bylo ve smyslu určitě to nějak pude.
Toť atmosfera ještě sedan tam to bude zajímavý bez katu s rezonátorem . "
pucvol
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: úte 26 dub 23:06

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pucvol »

Zdravím, měl bych jeden dotaz :) jsem ze severní moravy a nejezdím příliš často na Prahu, netuším v jakém stavu je teď D1. Mám jet v neděli ráno a vracet se večer a rozhoduju se jestli jet po D1 nebo přes HK. Do HK to znám dobře ale dál vůbec. Dík za info.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16356
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pavproch »

Imho vrchem i za cenu extrémního provozu na I/35 (su z RpR a nach 100vježatá - když musím po dálnici v normální denní dobu - nemyslím v noci - volím radši HK)

Doporučuju nejet až do HK, ale za Vys Mýtem doleva směr Chrudim, Pce a tam odtud po 4proudovce a pak po dálnici směr Pha
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
pucvol
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: úte 26 dub 23:06

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pucvol »

Dík, kouknu do mapy.
Odpovědět