Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od driver »

Tak tu druhou část s uniformou zkus pronést, a můžeš skončit ve vazbě za urážku veřejného činitele :D
Jinak teď jsem proletěl celé rakousko tam i zpět a neviděl jsem jediné policejní vozidlo, kromě dvou Touranů kousek za Mikulovem, jak se jede okolo četnické stanice, ty tam stojí už asi 10let...
Na dálnicích všichni dodržují rychlost, ale všichni, i poláci v letadlech typu S klasse na německých číslech, i rusové v RangeRoverech, všichni, jediný, kdo jel nepatrně rychleji jsem byl já, nikdo mě nepředjel celé rakousko, ani jedna motorka, ani jedna. To jsem ještě nezažil, že by se i střelci umravnili, jako jsou fotbalisti ve Ferrari atd. Všichni respect :-bd

(Že v CZ se 137kmh jsem na D1 téměř nejpomalejší, to je jasné :D )
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

Tak statut "urážka veřejného činitele" není už ani u nás...natož v Rakousku :-)
Jasně, že jedou - vždyť rozesílají pokuty o 106 i za nicotné překročení rychlosti...a těch automatických systémů tam mají dost + do toho ještě měří přenosné radary.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od driver »

Pravda. Uvozovky jsem pozapomněl. Ale na lehkou váhu bych to nebral.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

...nicméně paragraf na to je...i u nás.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od oxik »

Máte někdo zkušenost s parkovací zabranou? Jestli sloupek nebo spíš bránu a montáž do zamkovky? V návodech většinou píšou, že zamkovka ee, že betonova deska, ale to se mi moc nechce :D
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od vonkreuz »

Jednou jsem ji přehlédl (tyčku) a ulomil jsem ji. Byla tam lámací spojka...
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od oxik »

Toho se právě trošku bojím, ty brány u nás před barákem jsou už dost polámaný, ten sloupek je aspoň vyšší a mohl by být líp vidět. Ale zase se bojím, že ho nějak mrchy parkující na cizích místech ochčijou, např. zastaví mezi dvěma parkovacíma místama se sloupkem (budou stát na čáře).

Nájmy za 12k+, ale parkovací místo už si nikdo nekoupí/nepronajme, takže se v obytný zóně parkuje na cizích místech nebo podél, což ztěžuje parkování do zaplacených míst a hlavně znemožňuje příjezd vozidel IZS a popelářů.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

V obytné zóně se ale parkovat, mimo vyznačená místa, nesmí. V Pze z toho má MP vcelku slušný byznys :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Arkis »

Tak jsme se vrátili z Chorvatska (poprvé autem) a celkem mě zarazilo, jak mají chorvati na háku jakékoliv předpisy. Blinky zná tak 1/30, přednosti a zákazy potom tak 1/5. Tam se snad nedělají autoškoly a mají to tam policisté tak u zádi? Co tady pár lidí dává videa, jak někdo jede na červenou, tak za 4 dny na Chorvatsku bych z toho měl pomalu krátký film.

PS: To platilo pro střed až jih Chorvatska. Čím více jsme byli na severu, tím více bylo dodržováno pravidel.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Spectral »

Balkán...
:ar!
Odpovědět