Jaké auto prodat?

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
ken_kenovic
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 28 kvě 19:57

Jaké auto prodat?

Příspěvek od ken_kenovic »

Zdravím, potřebuji pomoci rozhodnout dilema.
Mám dvě auta. Seat Altea XL r.v. 2009, 1,4 TSI, cca 110 000 Km, slušná výbava a Peugeot 308, r.v. 2013 (ale ten starší typ), 1,4 vti, cca 30 000 Km, v základu ( man. klima, elektrika, tempomat, PP ). Alteu jsem koupil tří letou, jezdím s ní 4 roky zcela bez závad. Letos mě čeká výměna rozvodů. Pegeot jsem kupoval jako funglovku z autosalónu. Byla to bezvadná koupě, za super peníze. Za tři roky provozu zcela bez závad.
Jedno potřebuji prodat. To, které zbude, bude určeno pro ježdění do práce, cca 11000 km ročně převážně po Praze a okolí, 95% času neobsazené, jen řidič.
Altea je po všech stránkách lepší, lepší motor, výbava, je větší a žere asi o litr méně. Pažout je ale novější. Za Alteu bych dostal cca 150 tis. za Pažouta asi 220 tis. Peníze ale nejsou rozhodující, pro mě je důležité abych si nechal to, se kterým bude do budoucna méně problémů. Plánuji, že zbylé auto dojezdím do mrtě. Které tedy prodat? Alteu, nebo Pažouta. Díky.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Jaké auto prodat?

Příspěvek od HondaMan »

Nech si to, se kterým se Ti lépe jezdí. Pravděpodobnost problémů bude srovnatelná.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Jaké auto prodat?

Příspěvek od x2005 »

Prodal bych Alteu, dokud má takovou hodnotu. A dokud na ní nepřeskočil řetěz. Navíc nemusíš zaplatit rozvody.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16366
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Jaké auto prodat?

Příspěvek od pavproch »

imho prodat šúaněla, pokud Ti teda frantík vyhovuje jízdně, komfortem a vůbec.....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: Jaké auto prodat?

Příspěvek od Bully »

Mila Saly, porad mi. Vaham, jestli si mam dat kafe jeste ted doma, nebo az nekde venku, kdyz se uz skoro obouvam.
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Jaké auto prodat?

Příspěvek od _sulcik_ »

Za mě prodat Alteu, přece jenom peška máš od funglovky, tak proč se toho zbavovat. I z finanční stránky věci to podle mě dává větší smysl.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Jaké auto prodat?

Příspěvek od ctrl_j »

_sulcik_:To s tou financni strankou jsou nejak nepochopil. Za P by ted dostal temer o 50 % vic, ale smysl dava prodat Alteu? Navic pokud pise ze to chce pouzivat nez to dojezdi, cili nemuze hrozit ani v budoucnu, ze by se pri hypotetickem poklese cen v case mohly nekde potkat.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Jaké auto prodat?

Příspěvek od _sulcik_ »

Prodejní cenu neřeším, měl jsem na mysli finanční stránku s ohledem na servis, kdy auto s vyšším nájezdem už má ty náklady na servis vyšší.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké auto prodat?

Příspěvek od řidičBOB »

To asi ano...dyť má skoro 4x více najeto. Takže pokud se vyprdneme na předsudky, tak dalších 80t km bys měl s Pažoutem udělat bez problémů. Což s Alteou už asi ne...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Jaké auto prodat?

Příspěvek od k86 »

Prodat Alteu a doufat ze se neposere
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Odpovědět