VZKAZY

Volné diskuse na libovolná témata...

Re: VZKAZY

Příspěvekod driver » úte 13 úno 12:22

řidičBOB píše:nemají... Mám vcelku dobré info z Kriminalistického ústavu, kde se tím zabývají velmi intenzivně a není to tak úplně easy, jak je to v tom článku napsané. V každém případě je lepší Kessy nemít.

Mám dotaz.

Zajímalo by mě jedno. Bez kessy a bez spínací skříňky.
(Třeba u B8 Passata je vždy i bez kessy start tlačítkem, a kessy je jen nadstavba pro centál, tedy ode/zamykání klikou, respektive automaticky)
Jak to je u těchto aut z hlediska odemknutí?
a z hlediska startování?
Když je kessy tak víme, že to teoreticky jde ale bez?
Cyklisto, sesedni z kola !
driver
Mistr volantu

Příspěvekod řidičBOB » úte 13 úno 13:15

Pokud to nemá bezklíčový přístup, tak buď chybí celá ŘJ nebo není nakódovaný klíč a povolení odemykat. Takže se to chová jako klasický klíček.
--> Srdce má své důvody, o kterých rozum nic neví <--
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod driver » úte 13 úno 13:31

Ano, odemyká se tlačítkem na klíči.
Ale podle mě tam nelze zesílit signál pro otevření, když klíč na otvírání nekomunikuje dokud jej nestiskneš, kliky nemají senzory, a lze zesílit pouze signál pro start, protože když s tím klíčem poblíž nastartuješ a jdeš s klíčem pryč, tak to píše klíč nenalezen, ale auto jede i bez něj a to je zásadní rozdíl.
Jde mi o to, že všichni říkají auto bez kessy je bezpečnější a s Kessy Ti to zesílí a šlohnou a při tom to není pravda a je to úplně jinak.
Pokud nemáš vyloženě nějakou herku co se vyrábí se spínačkama pro klíč a jen s KESSY ta spínačka nemá zámek, tam potom ten termín BEZ KESSY BEZPEČNĚJŠÍ možná platí.
Ale to co zmiňuji pak absolutně nekoresponduje s tím mediálním obrazem. Je jedno, zda kessy máš nebo ne.
Zámek dveří jde otevřít paklíčem a start jde zesílit i BEZ KESSY.
driver
Mistr volantu

Příspěvekod řidičBOB » úte 13 úno 14:05

Teorie jde správným směrem, ale prakticky to tak není. Normálně ten klíček nic nevysílá, pokud v autě nezmáčkneš “start”. Pak je klíč dotázán na kód, který se buď vyšle nebo ne.
Takže by ta komunikace, v případě pokusu o krádež, musela být nejdřív za auta na klíč a pak zpět. Což není tak jednoduché, jako zesílit signál klíčku, který je vysílán non stop. I když ne u všech aut - některá auta mají chytřejší jednotky a signál z klíčku není vysílan neustále, ale jenom při přiblížení k vozidlu na danou mez. Třeba v diagnostice pro VW to lze upravit nebo zcela vypnout.
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod Spectral » úte 13 úno 14:15

Ještě jsem to nezkoušel prakticky, ale neříkejte mi, že to mají výrobci nastaveno tak kokotsky, že u auta bez keyless odemykání, ale s keyless startováním, umožní nastartování zamčeného auta?
Jinými slovy, i pokud by zloděj zesílil signál klíčku, tak pořád nedokáže odemknout auto (k tomu je potřeba stisknout tlačítko na dálkovém ovládání), a i kdyby se do zamčeného auta dostal násilím, tak se přece auto s bezklíčovým startováním nenastartuje, když je zamčené, ne? V tom vidím ten bezpečnostní přínos auta bez kessy, protože samotný keyless start by měl být zloději k hovnu, ne?
:ar!
Spectral
Pan Řidič

Příspěvekod driver » úte 13 úno 14:24

:ymhug: Takže vypnout komunikaci pro start, pokud je klíč dále od vozu a není třeba balit klíč do alobalu :D
driver
Mistr volantu

Příspěvekod řidičBOB » úte 13 úno 15:13

Spectral: to ano, ale naskenovat dnes signál dálkového ovládání, je vcelku triviální věc a není k tomu potřeba ani takové megalomanské techniky.
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod Spectral » úte 13 úno 15:46

Bob: Aha, měl jsem za to, že odchytit plovoucí kód (respektive z odchyceného kódu odvodit ten další, který auto odemkne příště) není zas taková brnkačka, ale přiznám se, že jsem to nijak zvlášť nestudoval...
:ar!
Spectral
Pan Řidič

Příspěvekod řidičBOB » úte 13 úno 15:55

Samozřejmě - jak u kterých aut. Ale rozkódovat plovoucí kód pro odemčení auta, je více-méně brnkačka.
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod pavproch » úte 13 úno 18:09

řidičBOB píše:Automotive Lighting: přátelé, přelepení čočky foťáku chápu. Nechápu ale žádost o IMEI vnášeného telefonu a už vůbec nechápu, proč bych ho měl odevzdávat vrátným! #sorryjako

Amagasaki Pipe CZ dneska - při příchodu sem byl vpuštěn bez kuntroly, při odchodu sem byl ojížděn minohledačkou jako před vpuštěním do letadla... bylo docela těžké vysvětlit, proč mi to okolo L kyčle furt pípá.... (pro neznalé - od 2003 mám nerezovou L kyčel - poctivé kilo chromnilklu 18/8).... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
pavproch
Letec

PředchozíDalší

Zpět na Ring volný