VZKAZY

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: VZKAZY

Příspěvek od Zajda »

Bavím se specifcky o dálnici, tam žádný problém s přenosem výkonu nemají ani supersporty. Na opravdu zakroucené cestě bude nejrychlejší auto co nejlíp zatáčí, to je jasné. Objektivní srovnání je vidět třeba v rally, předokolky kategorie R2 s cca 180k jedou vždy minimálně 85% rychlosti 4kolek WRC s 380k, aero přítlakem a zkušenějšíma jezdcema za volantem. Když se začne jezdit v zatáčkách opravdu na limitu, rozdíly u parametrově nesrovnatelných aut jsou překvapivě malé.

Nedávno jsem byl svezen ve Fabii S2000 a byť to auto v přímce nijak divoce nejede (2litrová atmosféra cca 270k, asi 1200 kg bez posádky), tak už při zahřívání pneu jsme jeli rychleji než by bylo možné s jakýmkoliv silničním autem bez ohledu na výkon.
Dnešní 300 koňové hothatche by na okresce zničil Ačkový rally Favorit i na stejné směsi pneu, natož na slickách.
Horses for courses...
《》
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: VZKAZY

Příspěvek od jerry »

To ses pěkně svezl, paráda. Taky bych si dal říct :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: VZKAZY

Příspěvek od Zajda »

Jo, byla to paráda, samozřejmě mnohem kratší než bych si přál.
Strategicky jsem nechal všechny ostatní jet předemnou, aby pneu už byly zahřáté a řidič rozjetý :-)
Nejneuvěřitelnější z toho celého je, jak jsou ty závodní podvozky pohodlné.
Jeli jsme na naprosto dezolátní cestě, měsíční krajně s hlubokými výtluky, přítomný saniťák říkal že tam skákal do stropu když přijížděl. Ve Fabii nic, pluli jsme jak na létajícím koberci. Bez přehánění je to nesrovnatelně pohodlnější než 7er E38. Každý kdo si myslí že sportovní podvozek = tvrdý by se měl projet rally autem. Pravda, nechtěl bych vědět kolik na to stojí tlumiče a jak často se repasují :-)
《》
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: VZKAZY

Příspěvek od oxik »

:D sanitaci to nemají lehký, ty sanitky jsou šíleně tvrdý..já takhle nadskocil snad o půl metru v sanitce na Ibize, když řidič přejel retarder jak magor
Uživatelský avatar
.Z3
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: úte 16 čer 20:02

Re: VZKAZY

Příspěvek od .Z3 »

Řidiči šedého VW Caddy s LEDkama: fakt už jsem se začínal bát, když jsi za mnou včera v noci po D1 jel od Mezičíčí až po Prahu a vážně jsem uvažoval, že zastavím někde na benzince pod kamerama :D

Btw. co tam dávají za motory? Na dodávku to nejelo zle :)
3.0 B58 & 2.2 M54 & TSI
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: VZKAZY

Příspěvek od řidičBOB »

si nějaké čiplé 2.0TDI :D Na rovině dobrý...Caddy by začla mít problém v zatáčkách.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
.Z3
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: úte 16 čer 20:02

Re: VZKAZY

Příspěvek od .Z3 »

V zatáčkách se držel celkem statečně, horší pro něj bylo zrychlit do nějakého kopce. Díky celkem hustému provozu mě vždy dříve či později dojel, ale nikdy nepředjel. Ikdyž jsem X-krát uhýbal, vždy se zařadil za mě. Prostě stalker :D O jaké auto se jedná jsem zjistil až když jsem odbočil na okruh a on pokračoval na Prahu.
3.0 B58 & 2.2 M54 & TSI
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: VZKAZY

Příspěvek od rhinos »

vzkazuju těm inteligentům v automobilkách že směrovky na vnitřní straně světel je fakt kravina a zvlášť když je tma :D
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: VZKAZY

Příspěvek od pavproch »

Pipině za volantem fiesty na výjezdu od obchodního centra: ty "......" , dyž vjíždíš na hlavní, měla bys dát přednost!

(naštěstí na krajnici bylo dost místa.... a v autě se mnou nikdo nebyl, to zas bylo hlasitých "........." v luftě)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: VZKAZY

Příspěvek od řidičBOB »

Jděte volit!
NE.png
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět