Volkswagen PASSAT B6, 2.0 Tdi - potkané rozvody/vina servisu

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
TejinkaR
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 11 úno 07:46

Volkswagen PASSAT B6, 2.0 Tdi - potkané rozvody/vina servisu

Příspěvek od TejinkaR »

Dobrý den, mám takový problém. Koupila jsem si Volkswagen PASSAT B6, 2.0 Tdi, 103 kW, r.v.2006 v srpnu 2015 s tím, že jsem si v říjnu nechala udělat rozvody v servise s tím, že jsem si koupila sadu rozvodovou i s vodní pumpou SKF. Rozvody mi udělaly a zdálo se být vše v pohodě. Na diagnostice jsme po 3 měsících zjistili, že hlásí chybu snímač otáček vačkové hřídele. Tudíž jsem to nechala opravit.. 2 dny po opravě mě nechalo auto na dálnici 300 km od domu, protože se potkali rozvody.. Auto potřebuje novy motor a já se snažím najít toho kdo pochybil. Protože hlásilo chybu snímač otáček a to je prý už přezvěst špatně udělaných rozvodů.S tím, že opravář co i dělal snímač řekl, že do rozvodů nijak nezasahoval, pouze, že povolil vodící kladku aby to prostrčil. Samozřejmě se každý brání a hází chybu na toho druhého. Tak jsem se chtěla zeptat, zda když se vyměnuje snímač otáček vačkové hřídele, zda je zapotřebí nějak zasahovat do rozvodů. Protože původně potkání rozvodů byl šteft, který se rozpůlil, protože buď mi ho při vyměnování rozvodů nevyměnili, nebo ho přetáhli... Děkuji moc za rady jsem opravdu v blbé situaci bez pojízdného auta.. 8-| ~x(
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Volkswagen PASSAT B6, 2.0 Tdi

Příspěvek od M.Z. »

No to nevím, jak se podaří prokázat. Kdyby do toho nikdo další nehrabal, šance by byla.
Snímač měnili ve stejném servise? Pokud ne, dle mě vyhozené peníze a zbytečné nervy.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
TejinkaR
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 11 úno 07:46

Re: Volkswagen PASSAT B6, 2.0 Tdi

Příspěvek od TejinkaR »

Ani mi nemluvte.. Akorát starosti s tímto autem.. Bohužel ne byl to jiný servis, ale ze zákona musí držet záruku na práci půl roku, tak se snazim dopátrat k nejakému výsledku
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Volkswagen PASSAT B6, 2.0 Tdi - potkané rozvody/vina ser

Příspěvek od pavproch »

lehce sem upravil název vlákna a přesunul to na správné nádraží

imho každý zainteresovaný má po ruce dost pádné argumenty, jak od teho dát ruce pryč...

a ten nejpádnější je bohužel dán "od přírody" - esli se nepletu, tak 103kW (BKE?) je ten neprůserovější konzernový dýzl
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Volkswagen PASSAT B6, 2.0 Tdi - potkané rozvody/vina ser

Příspěvek od k86 »

Jak do toho hrabali dva, sance jsou minimalni.
Pokud to auto jezdilo bez problemu 3 mesice po vymene rozvodu,tak tam bych chybu asi moc nehledal, jestli se to ale potkalo 2 dny (kolik km?) po nejakem zasahu s vymenou cidla, spis bych hledal vinu tam. Otazka je, jak resil vymenu toho cidla, kde je umistene nebo spis jestli se v tom nevrtal (v rozvodech) z dovodu toho, ze to tu chybu hlasilo.
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
TejinkaR
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 11 úno 07:46

Re: Volkswagen PASSAT B6, 2.0 Tdi - potkané rozvody/vina ser

Příspěvek od TejinkaR »

Je to kód motoru BKP. Právě proto zjišťuji, zda při výměně čidla otáček vačkové hřídele je potřeba sahat do rozvodů. Auto koupené od srpna a stojí nepojízdné.. Díval se na to i znalec a říkal, že šteft s největší pravděpodobností nebyl vyměněn.. Chyběla na něm prý nějaká matice, ale vzhledem k tomu, že ani nevím o co jde tak nevím proč tam není...
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen PASSAT B6, 2.0 Tdi - potkané rozvody/vina ser

Příspěvek od 970ka »

Bych sehnal jinej motor/cca 25tkč/ ,našrouboval a už od podzimu jezdil,páč v těchto věcech se může prosoudit také cena celého vozu.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen PASSAT B6, 2.0 Tdi - potkané rozvody/vina ser

Příspěvek od řidičBOB »

...a určitě to bude levnější cesta než právní spor s nejistým výsledkem.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět