Výlet do Berlína

Volné diskuse na libovolná témata...
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Výlet do Berlína

Příspěvek od oxik »

Zdravím,
chtěl bych vzít příští týden (cca. 24.-26.) mámu na pár dnů do Berlína na památky atp.. jelikož jsem už znechucen neustálým hledáním pochybných hotelů na bookingu a dalších stránkách, napadalo mě zeptat se tady, protože mnoho z vás do Německa dost jezdí..

1. Máte nějaký ověřený hotel, který byste doporučili? Důležitá je poloha blízko nějaké zastávky, cena je vcelku nedůležitá

2. Jak je to v Berlíně s Umwelt zónou? Hodně hotelů bylo v Berlin-Mitte, což je 100% Umwelt zóna = nechat si vydat plaketu na české STK (mám auto na BA95/LPG), nechci nechat auto na nějakém odstavném parkovišti a odjet sockou do hotelu.. takže když nad tím tak přemýšlím, tak hotel raději mimo tu zónu, pokud je to vůbec možné, případně někde na okraji, přecijen mé auto je dost nemotorné a točit se v nějakých úzkých uličkách se mi moc nechce :D

3. Nějaký tip po cestě z Prahy pro automobilového nadšence? :)

Díky všem ^:)^
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27165
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlet do Berlína

Příspěvek od řidičBOB »

V Berlíně Kempinski Adlon ;-)
Umwelt je hnedka, jak sjedeš z okruhu, takže plaketa nutná. Občas to kontrolují...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16430
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Výlet do Berlína

Příspěvek od pavproch »

Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3482
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Výlet do Berlína

Příspěvek od honziss »

Doporucuju Andel's, neni v centru, ale je na metru, stoji malo, je zrekonstruovanej docela pekne a ma sky bar kde delaj dobry drinky. Byli jsme tam na prodlouzenej vikend a parada. Berlin je dobry mesto, bavil me, hlavne je tam spousta kvalitnich restauraci (indie, asie, atd..). Cestou neni nic, jen dalnice, ale muzete se stavit v Drazdanech nebo Misni..

Co se zeleny nalepky tyce, tak v DE mestech se parkrat do roka vyskytuju (hlavne Mnichov), vzdy v zone, bez nalepky, nekdy i pres noc a nikdy jsem s tim nemel problem. Dostal jsem pokutu za parkovani, jizdu v pruhu pro autobusy (omylem), ale o nalepce se se mnou nikdo nikdy nehadal....
R4...258k
R3...261k
EV...264k
doriftonigga
Pan Řidič
Příspěvky: 371
Registrován: sob 09 úno 21:42

Re: Výlet do Berlína

Příspěvek od doriftonigga »

Hotely nevim, já byl v hostelu, ale nezapomeň navštívit Classic Remise Berlin a všechny ty hogo fogo šourůmy na Kudammu a Unter Den Linden. I když mamka asi ráda moc nebude. :D
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Výlet do Berlína

Příspěvek od oxik »

Díky všem za tipy, večer vyberu nějaký hotel z vašich návrhů (věděl jsem, kam napsat) :)

Drážďany jsou v plánu, omrknu určitě i ty showroomy a Remise, mámu posadím někam na kafíčko a bude spokojená, BMW Welt a Muzeum vloni taky vydržela :D

Cestou zpátky bych letos chtěl ještě navštívit továrnu v Dingolfingu, odkud vyjela moje sedmička, snad se trefím do nějaký prohlídkový doby, večer to prozkoumám.
Uživatelský avatar
.Z3
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: úte 16 čer 20:02

Re: Výlet do Berlína

Příspěvek od .Z3 »

Pokud by vás bylo více, dá se v Drážďanech domluvit exkurze v Gläserne Manufaktur, kde montují Phaetony. Jinak jsou prohlídky s českým výkladem tuším jen v sobotu.
3.0 B58 & 2.2 M54 & TSI
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Výlet do Berlína

Příspěvek od oxik »

To vypadá taky dost zajímavě, němčina mi problém nedělá, přecijen je to můj druhý rodný jazyk :D Díky za tip :)
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Výlet do Berlína

Příspěvek od oxik »

honziss píše:Doporucuju Andel's, neni v centru, ale je na metru, stoji malo, je zrekonstruovanej docela pekne a ma sky bar kde delaj dobry drinky. Byli jsme tam na prodlouzenej vikend a parada.
Tak jsme vybrali tenhle, ten sky bar vypadá dobře a cesta k hotelu taky jednoduše :D

Ještě jednou díky všem za tipy :)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27165
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlet do Berlína

Příspěvek od řidičBOB »

Dej si plavbu lodí, když bude hezky...z vody to město vypadá hezky a trochu jinak.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět