Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od jerry »

To bysme byli kde, vojín Kefalín? :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Lachende Bestien »

"Kolegu" bych bral od podobného jedince spíče jako urážku, i když on je nucen k udržení teplého místečka jednat v zájmu přebyrokratizované státní instituce plné iracionálních, zkostnatělých dogmat. Proč by se měl zabývat poměrně snadno ověřitelnými, reálnými znalostmi či certifikacemi, když může přesně dle stanovených pravidel dát někomu povýšeně najevo svou převahu vyplývající z pracovní pozice (o kterou se jinak třepe 24/7)?
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od oxik »

Fuj, to i u nás v zapadákově je ten přístup u jazyků lepší. Máš certifikát vyšší úrovně než je úroveň předmětu? Uznají ti předmět, pokud si zapíšeš vyšší úroveň toho předmětu. Loni to dokonce ještě šlo i bez zapisování předmětu vyšší úrovně.

Za to nám jedna katedra vymyslela krásnou věc - průběžné testy jak na gymplu. S tím rozdílem, že každý týden a minimálně na 160 snímků v paurpojntu, samozřejmě jsme z toho všichni nadšení a vyučující si mlaskají blahem, jak nám dávají zabrat. Bodejť by ne, když se takový testy píšou 2-3 v jeden den, do toho má člověk psát nějaký nicneříkající seminárky a bakalářku a ještě se SOUSTAVNĚ připravovat na státnice.
doriftonigga
Pan Řidič
Příspěvky: 371
Registrován: sob 09 úno 21:42

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od doriftonigga »

Stepan píše:Neuspěl jsem v získání zápočtu na úroveň angličtiny B2, příprava na FCE (ač jsem držitel certifikátu FCE), protože 70% docházka na cvika je kolego povinná a škoda není holubník. Fňuk fňuk x_x
Lze si postěžovat někde někomu na vyšším postu, a je šance, že budou souhlasit se stížností? Protože já bych teda rozhodně ticho nebyl.
Lachende Bestien píše:Proč by se měl zabývat poměrně snadno ověřitelnými, reálnými znalostmi či certifikacemi, když může přesně dle stanovených pravidel dát někomu povýšeně najevo svou převahu vyplývající z pracovní pozice (o kterou se jinak třepe 24/7)?
Mně přijde, že v českém státním školství, ať je to ZŠ nebo VŠ, pracují kromě několika světlých výjimek jen samí mindráci a lidi, kteří jedou furt x dekád v rámci osnov a pravidel, tak, jak přesně píšeš. A víc než občas to pak dají sežrat studentům při zkouškách. Už mi vícero známých z několika pražských univerzit říkalo, že je u zkouškách vyhodil nějaký idiot kvůli malým kravinám.

Osnovy a slovíčka, bro! To, že kdyby byla většina deportována mimo ČR a nekvákli by ani ň, nikdo neřeší.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

Vzhledem k tomu, že se nedávno za účelem zvýšení prestiže školy podařilo prosadit i 50% povinné docházky na přednášky pro jednu z fakult, nedělám si iluze, že někdo by při posuzování podobné žádosti zapojil mozek. Ale stěžovat si samozřejmě budu, už jen pro tu švandu :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od řidičBOB »

Ale přiznejme si, že doba, kdy se Mgr./Ing. rozdával za docházku (+ školné), musí skončit...jinak dopadneme jako v Rumunsku.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

Což je velmi složité na provedení. Než se zvýšení úrovně školy (a to se rozhodně neudělá povinnou docházkou) promítne do zvýšení úrovně absolventů a než následně zaměstnavatelé tuto změnu vezmou vpotaz (sice nemá praxi, ale má titul odsud, tak ho vezmem), obmění se nejedna pětiletá generace studenstva. A při představě, že nebudu mít čas na získávání praxe, protože budu dřepět ve škole a stejně budu pořád jenom trouba s Ing. z VŠE (nijak mě to neuráží, probíraná látka opravdu není složitá a to jsem pravděpodobně na jednom z nejtěžších oborů) se mi dělá nevolno :-??
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od HondaMan »

Tyhle povzdechy studentů mě bavily už na škole. Zkuste si v reálném životě, např. v nějakém větším tenderu, nesplnit všechna zadávací kritéria s tím, že je přeci všeobecně známé že to umíte a není třeba to prokazovat...

Přečíst a pochopit podmínky udělení zápočtu považuji za minimum...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Lachende Bestien »

Kritizovat je vždy mnohem jednodušší, než přijít s konstruktivním návrhem prospěšných změn.

Čímž se dostávám ke svému opomenutí v předchozím příspěvku - na místě onoho vyučujícího bych se zachoval úplně stejně.

Prostě a jednoduše jdeme většinou cestou nejmenšího odporu, na čemž v zásadě není nic špatného.

Bude-li se kantor držet předepsaných osnov a pravidel, nestojí ho to ani vlnočástici životní energie navíc a nic riskuje - ve Stepanově případě to znamená neuznání zápočtu pro absenci přesahující XY %.

V opačném případě by to pravděpodobně musel konzultovat s nadřízenými (kteří by to nejspíš zamítli s argumenty a la "holubník" etc. - ohrožení "důležitosti" instituce a tedy i personálu), ověřovat platnost FCE, udělit "výjimku" s nějakým zdánlivě rozumným odůvodněním atd. a navíc by riskoval rychlé rozšíření informace mezi studentstvem - "k němu nemusíš chodit, uzná ti to i s velkou absencí", takže si k tomu přidejme smluvně ošetřený slib mlčenlivosti. Kde má vzít motivaci? A to ani nemluvím o směšně nízkých platech většiny vyučujících.

U státního školství - týká se to především tzv. povinné základní školní docházky, ale více či méně i vyšších stupňů státními zaměstnanci organizovaného "vzdělávacího" systému, je důležité si neustále připomínat PROČ a KDY došlo k jejímu zavedení a postupnému rozšíření ve smyslu zahrnutí širších vrstev obyvatelstva. A diametrální rozdíl ve vnímání člověka, jeho potenciálu fyzického i psychického, práv a povinností atd. Už "jen" s gymnaziálními znalostmi teorie evoluce a základy evoluční psychologie vám je jasné, že celý systém obsahuje zásadní chyby, výrazně znesnadňující správný psychosomatický vývoj jedince. K tomu namixujme většinu nedbalých a nevšímavých a/nebo hyperkritických a trestajících rodičů, a výsledný koktejl bývá tragikomický.

Ono tzv. základní školství je v podstatě určitou zkouškou způsobilosti a moudrosti rodičů (oxymoron? :-s ), respektive rodiče s menší mírou nevědomosti vzdělají dítě sami nebo mu zařídí waldorf apod., většina hruběji nevědomých "rodičů" je spíše ještě ráda, že se na x hodin zbaví "otravných harantů".

Výjimky potvrzují platnost pravidel.

Vládnoucí skupiny (míněno ty skutečné, ne zdánlivé, tedy jejich politické loutky) ovšem silnou většinu nepotřebují. Naopak, čím více negativním vlivem prostředí poškozených, frustrovaných, přiožralých a tabákem přiuzených, uzavřených jedinců s celou řadou rozvinutých (relativně dobře skrývaných) psychických poruch, tím více snadno manipulovatelných LIDSKÝCH ZDROJŮ!

"Zdroje tu jsou." citát nejmenované "veřejně činné" osoby
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

HH: Jenže já mám splněny ostatní podmínky, včetně testů. Takže znalosti prokázány. Nemám tu docházku. Ale chápu kam tím míříš, ačkoliv kontext obou situací mi přijde odlišný. Mimochodem, až budu mít zápočtový předmět, můžu si zapsat zkouškový a tam mi ten certifikát uznají. A nemusím tam ani jednou. :D
Je to šaškárna, to docházka je ofiko požadovaná všude a tohle je poprvý za rok a půl, co to někdo řeší. =((
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět