Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od oxik »

Díky za info a pár ušetřených penízků :D
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od jerry »

řidičBOB píše:
jerry píše:Dopis musí pěkně vytisknout, podepsat, orazítkovat, dát do obálky a pak to pěkně jde pár dní poštou, nezastihnou tě, vyzvedneš na poště za 10 dnů.
Z tohodle pohledu je to úplně fuk. Ani u DS se čas nepočítá dnem doručení, ale dnem otevření..nebo fikce.
Ale víc práce a nákladů než s odkliknutím tím mají :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5453
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

Dobrý vědět. Přidám! \m/
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od jerry »

Já před lety ve slabé chvilce datovku na FO založil, za pár dní mi to docvaklo a hned jsem znepřístupnil. Úplně zrušit už nejde.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od řidičBOB »

Já jí používám, protože na adrese trvalého pobytu se nezdržuji a chci být informován a reagovat, pokud na mne stát něco "šije". Nemám s tím problém.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od retron »

přesně tak, přístup "hlava v písku" vede obvykle akorát tak k exekucím.
i datovku nechávám doručovat "fikcí", tam je to dokonce na minuty, naopak lze dle NS zcela ignorovat "modrý pruhy" při pokusu o doručení klasickou poštou v případě aktivní datovky, jedno takové měřeníčko jsem už úšpěšně vyignoroval. jako bonus kontrola bodového konta na jeden klik téměř obratem, platí i pro jiné rejstříky a jednou ročně přehled co na vás státní aparát fízloval. nemyslím si, že by ouřada prioritizoval dle datovka/nedatovka, dle mých zkušeností s jinými úřady je to pro ně spíš opruz se skenováním a taky jednu datovku obvykle umí obhospodařovat pouze jedna persona, např. fízlové v Praze mají jednu datovku na krajské ředitelství a obvodní nemají žádnou! Taková Univerzita Karlova má také jen jednu a navíc zakázané doručování, což je podle mě protiprávní, ale tipuju, že se vymluví na akademickou půdu a bla bla.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od řidičBOB »

Přesně tak - PČR jedna datovka pro všechny na oddělení nebo na patře. Vopruz jako prase. Když jsem minule něco řešil, tak mi volal nějaký nprap., že DS mají pouze o dvě patra níž, zda mi to může poslat mailem. Tak jsem mu to odkejval, že může :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od ctrl_j »

retron píše:… při pokusu o doručení klasickou poštou v případě aktivní datovky, jedno takové měřeníčko jsem už úšpěšně vyignoroval …
Myslis tim ze misto do DS poslali jen dopis a ten jsi neprevzal a ignoroval avizo, nebo jsi ho prevzal a ignoroval dopis?
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od jerry »

Argument s pobytem mimo trvalé bydliště a z toho vyplývající využívání datové schránky je pochopitelný. Až budu v penzi celou zimu někde na jihu, tak si jí zpřístupním. Zatím ať pěkně píšou dopisy a platí poštovné. Platí to i pro mě, ale co bych pro ně neudělal :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od retron »

dopis hodili do schránky (fikce) a dál už jsem nereagoval
Odpovědět