IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...

Re: IT poradna

Příspěvekod mmira » sob 03 čer 21:05

Téměř určitě nastavení měření expozice, jak zaznělo výše.

Mmch, D60 už je docela dědek, ne. Nechceš D90? Valí se mi na polici bez užitku.
Autoforum.cz
Letošní cíl: "Good drivers have dead flies on the side windows."
mmira
Moderátor

Příspěvekod Noldo » ned 04 čer 08:15

Fotíš scénu s vysokým dynamickým rozsahom. Je normálne, že svetlé časti sú preexponované. Aj tak sa mi ale zdá, že by tých detailov mohlo byť v preexponovanej časti viac, predsa len má to slušne veľký senzor.
Zmena merania expozície, alebo kompenzácie ti nepomôže. Resp. podexponuje ti časť fotky, ktorá je v tieni. Pri tejto konkrétnej by možno -0,3 EV pomohlo, ale to ti ten prepal na slnku nezachráni.
Ja by som odporúčil náročnejšie riešenie a to fotiť do RAW namiesto Jpegu. Raw má trošičku lepší dynamický rozsah a hlavne v nejakom lightroome môžeš posťahovať prepaly a naopak pridať svetlo do tieňov (ale za cenu šumu).
Ďalšia možnosť je odfotiť viac snímkov s rôznou expozíciou a potom ich v počítači spojiť.

Ja si myslím, že sa proste len jedná o príliš náročnú scénu, ktorú senzor nedokáže zachytiť. Podobná scéna z rovnakého foťáku
https://www.flickr.com/photos/tensk/343 ... /pool-d60/
Tu mi príde, že senzor spravil lepšiu robotu, či tomu tvojmu nespravilo dobre čistenie, alebo kde je problém neviem.
Noldo
Autoškolák

Příspěvekod pavproch » ned 04 čer 16:51

kuju za rady, až budu doma, kuknu na to...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
pavproch
Letec

Příspěvekod pavproch » pát 16 čer 08:51

pavproch píše:Pochopil sem správně, že po 20. červnu 2017 se už bude VEŠKERÝ roaming v EU (tj. i data) účtovat ve stejných cenách jako mám u svého operátora v tuzemsku?

Tak asi jako od 15.6.2017 jo, fčera o tym mluvili ve zprávách. To sem zvědav na realitu. Jen mě zarazilo, že budou kontrolovat, esli někdo nemá toho roaming "moc" - prý když většina odchozích hovorů za 4 měsíce bude v roaming, tak pojmou podezření a budou účtovat doplatky..... *-:)
pavproch
Letec

Příspěvekod pavproch » sob 15 črc 17:17

Junior přišel s nápadem, že od O2 uteče k nějakému (ani nevím jakému) virtuálovi, že za poloviční penys bude mít víc minut a bajtů. Nemáte někdo odkaz na nějaký článek či rozbor, proč tyhle obskurní polopodvodníky nebrat? Sem mu to sice řekl, že "nebrat" (a tak nějak podvědomě tuším proč asi) ale rád bych to podložil nějakýma "solidnějšíma" argumentama....
pavproch
Letec

Příspěvekod Stepan » ned 16 črc 00:36

Nejlepší argument je firemní SIM karta od seniora. Taky jednu takovou mám, mám spoustu dat, spoustu minut, spoustu SMSek, mě to nestojí nic a seniora něco pod dvě kila vč. DPH :ymhug:
1.3MPi --> 2.0CRDi --> 1.4 16V --> ?
Stepan
Mistr volantu

Příspěvekod ctrl_j » ned 16 črc 09:56

pavproch píše:Junior přišel s nápadem, že od O2 uteče k nějakému (ani nevím jakému) virtuálovi, že za poloviční penys bude mít víc minut a bajtů. Nemáte někdo odkaz na nějaký článek či rozbor, proč tyhle obskurní polopodvodníky nebrat? Sem mu to sice řekl, že "nebrat" (a tak nějak podvědomě tuším proč asi) ale rád bych to podložil nějakýma "solidnějšíma" argumentama....

Neni duvod se jim vyhybat, jen je treba zvolit nejakeho solidniho. Nektere virtualy provozuji ve skutecnosti samotni poskytovatele site (BleskMobil = O2, Mobil.cz = T-Mobile, Kaktus = T-Mobile, Oskarta = Vodafone).
My car, my pleasure.
ctrl_j
Letec

Příspěvekod HondaMan » ned 16 črc 10:17

+1
Na soukromé sim mám také virtuála a bez problému...
Ošlajfkovaný píííčus ve fleetovým autě s pražskou značkou, kerý straaaaašně spěchá zachraňovat svět pavprochovi navzdory! :-D
HondaMan
Letec

Příspěvekod řidičBOB » ned 16 črc 19:18

...ale nejlevnější má prej MF...a tomu je poskytuje Agrofert :D
--> Srdce má své důvody, o kterých rozum nic neví <--
řidičBOB
Antiradar FAN

Předchozí

Zpět na Ring volný