IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: IT poradna

Příspěvek od řidičBOB »

Existují na to aplikace - jak na Android, tak na Jabko. Lze tam zablokovat skryté čísla zcela a různé výhodné nabídky firem se dají také docela dobře filtrovat, jelikož dtb je živá a lze do ní čísla přidávat.
Matce takhle volalo skryté číslo xkrát do týdne - třeba i v 03:00 morning. Nainstaloval jsem jí tam prográmek, řádně nastavil a od té doby klid. PACH mají smůlu, když budou volat ze skrytého numera.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Androida mám, ale zakázal sem si ( :ymhug: ) cokoli instalovat, takže mám smolíka... ale dík za hint.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: IT poradna

Příspěvek od x2005 »

řidičBOB píše:PACH mají smůlu, když budou volat ze skrytého numera.
PACH nebo FU ať použije datovou schránku nebo doporučený dopis, pokud něco potřebuje...... %-(
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Ještě jednou k RG500
pavproch píše: Dá sa někde v Androidu vypnout zvuk doprovázející start systému po zapnutí přístroje?
U androita 4.2.2. lze jedině dohranou aplikací "silentboot"
Tak nic dohrávat není třeba, stačí před restartem přepnout do "silent" mode a je to fertig... a na to sem přišel sám, vlastní in(g)teligencí... \:D/
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: IT poradna

Příspěvek od řidičBOB »

x2005 píše:PACH nebo FU ať použije datovou schránku nebo doporučený dopis, pokud něco potřebuje...... %-(
To jo...ale třeba, když ti ve městě na ulici někdo poškodí/vykrade auto, jdou přes databáze a dohledají nějaký telefon...když budou volat ze skrytého, máš smolíka. Příklad...takových situací může být více.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: IT poradna

Příspěvek od ctrl_j »

řidičBOB píše:Existují na to aplikace - jak na Android, tak na Jabko. Lze tam zablokovat skryté čísla zcela a různé výhodné nabídky firem se dají také docela dobře filtrovat, jelikož dtb je živá a lze do ní čísla přidávat.
Matce takhle volalo skryté číslo xkrát do týdne - třeba i v 03:00 morning. Nainstaloval jsem jí tam prográmek, řádně nastavil a od té doby klid. PACH mají smůlu, když budou volat ze skrytého numera.
Ja sem tohle u naseho seniora vyresil tak, ze nemam blacklist, ale naopak whitelist. Nedovola se nikdo, jenom ti co jsou v seznamu…
Takze nepotrebuji cizi aplikace, staci vlastni seznam „kamaradu“.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Potřebuju popostrčit či napovědět....

V PC mám nainstalovány 4 různé tiskárny, jedna z nich je označena jako výchozí, mám zakázánu změnu tiskárny podle sítě.

Všechny programy (word, excel, autocad atd...) tu volbu výchozí tiskárny respektují a nabízejí ji jako "první" volbu při tisku... jen mozzila thunderbird prostě ne, nabízí jako "první" volbu jinou než tu nastavenou "výchozí" tiskárnu... a já to prostě nedokážu změnit (nebo lépe řečeno nepřišel jsme na to, kde to v té mozzile se dá nastavit....)... poradí mi někdo?

Thunderbird 3.1.20 (mám zakázané aktualizace na novější verze, schválně)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

na OF.cz poradili a funguje to... Kuju.
grco píše:
From the menu bar select Tools-Options-Advanced-General
Select the Config Editor
Promise to be careful
Enter the following into the search field: print_printer
When that line appears, right click it and select Reset
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Fotokoutek tu není a nechce se mi ho zakládat.... neporadí někdo? Kopíruju z OF.cz
pavproch píše:Neska ráno (brzo - jedna z mála výhod toho, že nemožu spát) Trapný ze Zlatníku....
Křasne to tam bylo, nebyl hic, byla zima (dyž sem parkoval, ukazovalo to 6st), za necelé tři hodiny výletu sem byl na slunku asi 10 sekund.... a nepotkal nikeho... jako člověčího, jinak jedneho jeleňa, jedneho srnca a asi pět zajícův...

Pěkné výhledy na olysalý Kopec

Obrázek

aji vodopády sem tam našel (o jejichž existenci sem už zapoměl, protože v tym oudolí sem před asi 35 rokama byl na brigádě z gymplu sázet stromky)

Obrázek

btw, poradí mi někdo?
sem nechával čistit čip, od té doby mi foťák přesvětluje slunkem nasvícená místa, pokud fotím ze stínu... (viz místa nad vodopádem)

Co tam ten servisák mohl přenastavit jinak, než sem měl nastaveno dřív? Do čištění čipu to nedělalo.... nikon d60+ nikkor 16-85, odjakživa fotím na 200ISO, poloPitomce (poloautomat), mám tam lehce tmavý polarizák.
...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: IT poradna

Příspěvek od x2005 »

Pohledal bych nastavení režimu měření expozice - plošné/zdůrazněný střed/bodové. Případně pokud to tvůj foťák umožňuje, tak výběr expozičního bodu. A ještě kompenzace expozice, zda není do plusu.
Odpovědět