IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Shirako
Autoškolák
Příspěvky: 23
Registrován: stř 19 lis 20:13

Re: IT poradna

Příspěvek od Shirako »

Co zkusit jiné e-mailové klienty. Ke stažení jich budou desítky, ne-li stovky a určitě mezi nimi budou i takové, které si to pamatovat budou.
Popřípadě zkusit emailového klienta přímo od poskytovatele tvé emailové domény, pokud má.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Moc práce. Tenhle klient byl přímo součástí Androida (4.2.2, myslím), nedoinstalovával sem ho. Musím to důkladně prohledat, kde to nastavit.... ale kuju za dobře míněnou radu
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26982
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: IT poradna

Příspěvek od řidičBOB »

to jo, ale každá značka má svého klienta...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: IT poradna

Příspěvek od Kavis »

Ja mam soukromy gmail a default gmail apka mi vyhovuje, ale najit rozumnou apku na firemni mail, kde je treba exchange, to byla vec... Nakonec jsem po mozna deseti pokusech skoncil u myMail a zatim spokojenost. Sice je v anglictine, ale to se da prezit.. Jeste jsem chvili mel Nine, ktery fungoval perfektne, ale po mesici me to vykoplo, ze to je jen testovaci verze, na GP nemam sparovanou kartu a neprijde mi nutny za to platit. Jinak myMail predikuje adresata, jak PP chce. Spis zamrzi, ze v mem predchozim xiaomi za 3500,- defaultni klient fungoval s exchange bez nejmensiho problemu, tak na novem oneplus 5 za uplne jiny penize zadna email apka ani neni. Proste se jede na temer cistem androidu a co do toho chces si stahni, sice zadny bloatware, ale nektere veci by v zakladu neurazily..
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: IT poradna

Příspěvek od ExFun »

Dobře míněná rada je Android 4.2.2 vyhodit.

Jsem měl za to, že jsi konzerva nejen z pohodlnosti, ale i z přístupu - z nepřístupného disku nikdo nic nevezme a trochou paranoi. Když ale vidím jaký bezpečnostní díry si sám vytváříš, tak se na to klidně vybodni. Nenech se zdržovat heslem, odinstaluj zdržující antivir a firewall můžeš taky vypnout, u tebe jsou to skutečně jen balasty k ničemu... Hned vedle necháváš otevřený dveře i s pozvánkou ;)
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: IT poradna

Příspěvek od ctrl_j »

Kavis píše:… default gmail apka mi vyhovuje, ale najit rozumnou apku na firemni mail, kde je treba exchange, to byla vec …
Gmail app podporuje nativne exchange od verze 5 pro Nexusy a od verze 6.5 pro vsechny android tlf., coz je tak rok zpet.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1511
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: IT poradna

Příspěvek od abgx1 »

K9 mail je tiez fajn, a zadarmo
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: IT poradna

Příspěvek od honziss »

Na exchange postu pouzivam VM Boxer a funguje to dobre. Hlavne se tam daji nastavit akce po kratky i dlouhy swipe obou stran, coz v podstate eliminuje klikani na ikonky pri bezne praci.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

ExFun píše: Dobře míněná rada je Android 4.2.2 vyhodit.

Jsem měl za to, že jsi konzerva nejen z pohodlnosti, ale i z přístupu - z nepřístupného disku nikdo nic nevezme a trochou paranoi. Když ale vidím jaký bezpečnostní díry si sám vytváříš, tak se na to klidně vybodni. Nenech se zdržovat heslem, odinstaluj zdržující antivir a firewall můžeš taky vypnout, u tebe jsou to skutečně jen balasty k ničemu... Hned vedle necháváš otevřený dveře i s pozvánkou ;)
Rozumím a nedivím se Tvému názoru. Aktualizovat co funguje (android na novější verzi) nehodlám, protože to nepovažuju za nutné vzhledem k mému způsobu používání mobilu. Na svou (chabou) obranu snad jen uvedu, že 99.99% času i nadále používám "chytrý" mobil jako "blbý" (tj. k telefonování a esemeskování, jinak offline, data vypnutá, wifi off, bluetooth off, NFC off), k síti se připojuju zřídka a vždy jen na pár sekund než si mail "olízne" příchozí poštu, hned potom zase připojení vypínám.... neříkám, že je to neprůstřelné, ale .... za těch 10 měsíců, co mám chytrý mobil sem:

a) ho nepoužívám k brouzdání po infernetu
b) ani jednou ještě nepoužil foťák
c) jednou jedinkrát (včera) do něj něco stahoval (WPS+PDF)
d) nic z něj neodesílal (kromě odchozích hovorům SMS a asi dvou "zkušebních" mailů)
e) s PC ho zkoušel spojit asi 2x, zistil sem, že "pc suite" které má fungovat s mým telefonem a mým PC nefunguje, taxa na to vysráááál.

Tožtak... ať žije "konzerva"....

PS: dyby byl k sehnání tlačítkový (nedotykový) "blbý" telefon se zvýšenou odolností, bez foťáku a jiných pičičand, du do něj hned.....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26982
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: IT poradna

Příspěvek od řidičBOB »

Hehe...se musím trochu smát, když to čtu... Bo jsem si v týdnu koupil NETATMO Weather Station a trošku jsem maturoval s připojením k domácí wifi. Nějak se to škubalo s DNS servery. Tak jsem napsal na HELP line. Pak jsem to ale rozchodil a když mi přišla odpověď, tak jsem si fakt hnedka vzpomněl na tebe, že z té věty bys asi dost zpanikařil :))
Dear customer

Thank you for your email

I see the station is now connected are
you still having issues

Have a nice day

Aurélie
Netatmo Customer Service


www.netatmo.com
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět