IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: IT poradna

Příspěvek od mmira »

Téměř určitě nastavení měření expozice, jak zaznělo výše.

Mmch, D60 už je docela dědek, ne. Nechceš D90? Valí se mi na polici bez užitku.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: IT poradna

Příspěvek od Noldo »

Fotíš scénu s vysokým dynamickým rozsahom. Je normálne, že svetlé časti sú preexponované. Aj tak sa mi ale zdá, že by tých detailov mohlo byť v preexponovanej časti viac, predsa len má to slušne veľký senzor.
Zmena merania expozície, alebo kompenzácie ti nepomôže. Resp. podexponuje ti časť fotky, ktorá je v tieni. Pri tejto konkrétnej by možno -0,3 EV pomohlo, ale to ti ten prepal na slnku nezachráni.
Ja by som odporúčil náročnejšie riešenie a to fotiť do RAW namiesto Jpegu. Raw má trošičku lepší dynamický rozsah a hlavne v nejakom lightroome môžeš posťahovať prepaly a naopak pridať svetlo do tieňov (ale za cenu šumu).
Ďalšia možnosť je odfotiť viac snímkov s rôznou expozíciou a potom ich v počítači spojiť.

Ja si myslím, že sa proste len jedná o príliš náročnú scénu, ktorú senzor nedokáže zachytiť. Podobná scéna z rovnakého foťáku
https://www.flickr.com/photos/tensk/343 ... /pool-d60/
Tu mi príde, že senzor spravil lepšiu robotu, či tomu tvojmu nespravilo dobre čistenie, alebo kde je problém neviem.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

kuju za rady, až budu doma, kuknu na to...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Pochopil sem správně, že po 20. červnu 2017 se už bude VEŠKERÝ roaming v EU (tj. i data) účtovat ve stejných cenách jako mám u svého operátora v tuzemsku?
Tak asi jako od 15.6.2017 jo, fčera o tym mluvili ve zprávách. To sem zvědav na realitu. Jen mě zarazilo, že budou kontrolovat, esli někdo nemá toho roaming "moc" - prý když většina odchozích hovorů za 4 měsíce bude v roaming, tak pojmou podezření a budou účtovat doplatky..... *-:)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Junior přišel s nápadem, že od O2 uteče k nějakému (ani nevím jakému) virtuálovi, že za poloviční penys bude mít víc minut a bajtů. Nemáte někdo odkaz na nějaký článek či rozbor, proč tyhle obskurní polopodvodníky nebrat? Sem mu to sice řekl, že "nebrat" (a tak nějak podvědomě tuším proč asi) ale rád bych to podložil nějakýma "solidnějšíma" argumentama....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: IT poradna

Příspěvek od Stepan »

Nejlepší argument je firemní SIM karta od seniora. Taky jednu takovou mám, mám spoustu dat, spoustu minut, spoustu SMSek, mě to nestojí nic a seniora něco pod dvě kila vč. DPH :ymhug:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: IT poradna

Příspěvek od ctrl_j »

pavproch píše:Junior přišel s nápadem, že od O2 uteče k nějakému (ani nevím jakému) virtuálovi, že za poloviční penys bude mít víc minut a bajtů. Nemáte někdo odkaz na nějaký článek či rozbor, proč tyhle obskurní polopodvodníky nebrat? Sem mu to sice řekl, že "nebrat" (a tak nějak podvědomě tuším proč asi) ale rád bych to podložil nějakýma "solidnějšíma" argumentama....
Neni duvod se jim vyhybat, jen je treba zvolit nejakeho solidniho. Nektere virtualy provozuji ve skutecnosti samotni poskytovatele site (BleskMobil = O2, Mobil.cz = T-Mobile, Kaktus = T-Mobile, Oskarta = Vodafone).
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: IT poradna

Příspěvek od HondaMan »

+1
Na soukromé sim mám také virtuála a bez problému...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26982
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: IT poradna

Příspěvek od řidičBOB »

...ale nejlevnější má prej MF...a tomu je poskytuje Agrofert :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

No tak dík, no.... vidím že se odlišuju (a nevím jestli je to správně), já bych si o virtuála ani pohled, natož kolo neopřel... ale budiž, juniorovi řeknu popravdě co sem se od Vás (a v podstatě i na OF.cz, kde jsem dal stejný dotaz a dostal stejné odpovědi) dozvěděl.

Takže kuju ale nekuju.

Zjiného soudeku: před asi 5-tima roka byla nějaká hurá akce čtú, že mělo do roka dvou dojít k přečíslování mobilních čísel, měly "zmizet" čisla 602xxxxx, 603xxxxx atd... nějak to utichlo, nevíte esli sa to zrušilo nebo jen odložilo?

Mám totiž svoje šestnuladvojky (soukromé i firemní) ráth.....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět