IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1946
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: IT poradna

Příspěvek od Lachende Bestien »

Různých více či méně složitých postupů a návodů, jak problémy s nestahujícími se aktualizacemi řešit, najdete kvanta, nicméně po přečtení pár fór bych ještě doporučil zakázat automatický režim spánku/hibernace/vypnutí a nechat pc běžet v kuse několik dnů (Macrohard provozuje tuším "update Tuesdays"), pokud to páně Dellův produkt dovolí.

Vůbec by mě u Mrdsoftu nepřekvapil ("to, že jsem paranoidní, neznamená, že po mně nejdou") záměr znepříjemnit většině "neposlušných" uživatelů W7, kteří si dovolují nepřejít na WinTena, život. Ovšem nekompetentnost je též ve hře.
50:50.
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Válka je mír!
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1946
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: IT poradna

Příspěvek od Lachende Bestien »

Je mi jasné, že "budu brzo starý", ale pokud jste vyzkoušel nechat "problematické" pc zapnuté pár dnů v kuse, dostal WinUpdate rozum a stáhl a naistaloval aktualizace nebo dosud časově neomezená stávka stále probíhá?
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Válka je mír!
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16391
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

díky za tip, hned jak ňa pustí ze špitálu, zkusím to nechat zapnuté přes noc nebo i dýl s běžícím WinUpdate (přeci jenom už má asi 10 měsíců, tak by baterce dlouhodobé napojení na nabíječku nemuselo uškodit - jinak se vždy snažím mít na nabíjčce jen při nabíjení a hned jak ukáže 100%, tak odpojit)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16391
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

enem dodatek: tady na "staré" tošibě vajo (taky W7, ale 32bit + veškeré aktualizace, původní instalace systému v roce 2009, od té doby nikdy nepřeinstalováno ) to funguje naprosto korektně - otevřu wokno WinUpdate, vidím, že je tam nějaká "důležitá" aktualizace systému, klepnu na ni, stáhne ji to během páru sekund a nainstaluje.... :ymapplause:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: IT poradna

Příspěvek od oxik »

Potřeboval bych usměrnit své zvídavé a zamotané myšlenky ohledně domácí sítě :D

Za dveřmi mám rozvodku, kam vede INPUT RJ45 a zároveň odsud vedou 3x OUTPUT RJ45 do datových zásuvek v bytě. Wifi router chci umístit k jedné z těchto zásuvek, ale zároveň chci používat zásuvku v jiné místnosti. Z toho vyplývá, že v rozvodce musím mít něco jako switch, který ovšem bude zvládat Static IP od ISP.. nechci tam zbytečně kupovat další wifi router, je tam i málo místa, takže bych potřeboval poradit, jakou fičurku do toho koupit. Kolega mi říkal, že většina switchů jede jen na DHCP a i po použití strýčka Googla nějak nemůžu přijít na to, jak to zjistím :D

PS: řešení by mělo být levnější než koupě standardního wifi routeru
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: IT poradna

Příspěvek od x2005 »

Zařízení, které hledáš, se jemnuje router. Já bych se primárně pídil po bezpečnosti, ty hledáš cenu..... :-s Je docela dobře možné, že seženeš levněji router s WIFI než bez WIFI.

fakt levně https://www.i4wifi.cz/LB-Link-1/BL-WR11 ... 2-11n.html

tohle by mělo být lepší, nevím, jak dalece uživatelsky přívětivá bude další konfigurace, je to včetně integrované WIFI a 3LAN porty ti stačí https://www.i4wifi.cz/MikroTik-RouterBo ... -n-L4.html

Obecně takovýhle krabičky bude dělat svoustu výrobců jako ZyXel, TP-Link, Linksys atd. Snažil bych se najít něco bez známé bezpečnostní díry. Příapdně něco, kam půjde nahrát třeba DD-WRT https://www.dd-wrt.com/site/support/router-database
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: IT poradna

Příspěvek od oxik »

Díky! Routery bez wifi jsem samozřejmě hledal, ale co jsem našel bylo převážně bráno jako firemní a stálo přes 3k. Bohužel máš pravdu, že ten bezdrát nacpali do všeho a je to levnější než bez něj :/

Zase tolik po ceně nejdu, za cenu standardního routeru beru cca 1500Kč, tak jsem myslel, že bych se mohl vejít do tisícovky, ale když to vidím, tak radši koupím další wifi router a zakážu vysílání wifi.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: IT poradna

Příspěvek od ctrl_j »

Hlavne kup neco s podporou IPv6 a 1 Gbps na portech. Totalni cine v podobe vyse uvedeneho LB-Linku ci Tenda bych se vyhnul.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16391
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Zase jedna otázka od PC lamy: Lze nějak pc "donutit" k většímu úsilí/snaze při stahování WinUpdate? Už 23. září mi oznámil, že "vidí" asi 7 aktualizací ke stažení (asi 85MB - W7/64 Profi mám povoleny jen "důležité" aktualizace systému a zakázanou aktualizaci č KB3035583 "Win10" ) ale od té doby je pc prostě nedokázalo stáhnout..... a je jedno ve kterou denní dobu to zkouším či na jakém zrovna visím připojení.... na všech ostatních PC v domácnosti i ve firmě aktualizace probíhají normálně.... dělám něco špatně?
To sem z teho jelenec.... v rámci pokusování s tím přinucením WinUpdate sem nastavil "stahovat důležité aktualizace a před instalací se zeptat". Samozřejmě se mě na nic nezeptal a fčera, poté co sem se ve špitále připojil na špitální wifi, taxem s očekávám marného klikniul na update a .... ejhle - ty zářijové updaty byly už stažené a nainstalovaly se...

Akoráth, že fčíl to už zase odmítá si třeba jenom olíznout WinUpdate pro další aktualizace... #:-s
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16391
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Náš webhosting mě upozornil, že budeme muset přejít na poštovního klienta podporujícího IMAP.

Dnes používám Mozzilu Hřmícího ptáka verze 3.1.20 (upgrade na novější verze jsem zakázal záměrně, bo....). Poradí mi někdo podobně vstřícného/funkčního klienta, který by uměl IMAP a taky uměl si z HřPtáka vytáhnout veškerou poštu a kontakty (to jsou gigabajty dat)?

W7/32 i 64 Profi
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět