Vše co se týká OS a SW...

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Psycho vlk Wolf
Mistr volantu
Příspěvky: 827
Registrován: stř 18 kvě 11:53
Bydliště: Zoo Praha - oddělení šelem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše co se týká OS a SW...

Příspěvek od Psycho vlk Wolf »

Pickuper píše:
Psycho vlk Wolf píše:S těmi aplikacemi na Widle to není až tak úplně pravda. Přes WINE (nebo PlayonLinux, Cedega, Crossover) je lze spouštět. Některé fungujou 100% některé s menšími nebo většiny problémy. :)
čeče, jak s kterejma...........třeba ekonomickej systém, kterej tady mám si v LINUXU ani nešktrne, WINE neWINE.....prostě Stormware se netají tím, že to bylo, je a bude jenom pro WIdle :( Kdyby to tak nebylo tak jsem na Linuxu už dávno.......
Vono by to v zásadě fungovalo, ale je problém s těmi Widlovkými knihovnami a různejma Frameworkama a jejich implementaci přes Víno.
Peugeot 301 1.6VTi 85kw/115hp

Peugeot 406 Break 2.0HDi 80kw/110hp
Škoda Octavia I 1.6MPi 74kw/100hp
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Vše co se týká OS a SW...

Příspěvek od Pickuper »

Moucha píše:Taky jsem laboroval s linuxem, než sem koupil Synology 212j a všechno co jsem chtěl v tom je a ještě ke všemu bez práce a přemejšlení :x
ale znáš mě, já mám rád se ve věcech hrabat, viz ten čínskej bajk........to byla výzva, stejně jako linux :D
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
Psycho vlk Wolf
Mistr volantu
Příspěvky: 827
Registrován: stř 18 kvě 11:53
Bydliště: Zoo Praha - oddělení šelem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše co se týká OS a SW...

Příspěvek od Psycho vlk Wolf »

Pajjoun píše: To nevypadá špatně, takový podobný dosavadnim woknum. Asi pak do budoucna bude Linux nejlepšim řešenim, až Win udělá ty svoje osmičky...
Na mobilu už sem od nich přeběh, tak počítač by byl další krok. Ikdyž je to hudba hodně vzdálený budoucnosti, když mam pořád XP. :D
Tohle bylo prostřední Gnome.

Více podobné Woknům je KDE4
Obrázek
:)
Naposledy upravil(a) Psycho vlk Wolf dne čtv 19 led 14:29, celkem upraveno 1 x.
Peugeot 301 1.6VTi 85kw/115hp

Peugeot 406 Break 2.0HDi 80kw/110hp
Škoda Octavia I 1.6MPi 74kw/100hp
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Vše co se týká OS a SW...

Příspěvek od Pickuper »

Psycho vlk Wolf píše:
Pickuper píše:
mager píše:ako media center vyzera celkom k svetu geexbox
geexbox.org
.... nikde tam nevidím nic o možnosti "plnohodnotnýho" surfování po webu :-?
Bude to tam, jelikož je to XBMC nástavba a pod tím bude nějaká distribuce. http://xbmc.org/ Pokud by to tam nebylo, tak to by jaksi tak úplně neplnilo svůj účel. :D
no právě, že většina média center svůj účel úplně neplní, vlastně to jsou jen obyčejný multiformátový přehrávače s jakýmsi výsktupem na telku. Plnohodnostnej brousr má jen málokdo.......a když už má tak je to nějakej androidí prohlížeč. Ten zbytek má leda tal přednastavenej přístup na nějaký služby. :ymsick:
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
Psycho vlk Wolf
Mistr volantu
Příspěvky: 827
Registrován: stř 18 kvě 11:53
Bydliště: Zoo Praha - oddělení šelem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše co se týká OS a SW...

Příspěvek od Psycho vlk Wolf »

Tak v tomhle se to řeší nějakým pluginem.
Nebo si namapovat na nějaké tlačítko prohlížeč (Firefox, Chromium, Operu), který se spustí přes XBMC.
Peugeot 301 1.6VTi 85kw/115hp

Peugeot 406 Break 2.0HDi 80kw/110hp
Škoda Octavia I 1.6MPi 74kw/100hp
Uživatelský avatar
mager
Pan Řidič
Příspěvky: 389
Registrován: stř 16 úno 15:36

Re: Vše co se týká OS a SW...

Příspěvek od mager »

kde4 je stale nepouzitelne. je to skoda, vypada dobre ale ma take bugy ze sa s tym neda zit
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Vše co se týká OS a SW...

Příspěvek od ExFun »

Moucha píše:
Pickuper píše:Psycho:..... tak teoreticky mám LINUX už celkem zmáklej :D , teď ještě ta praxe. O Linuxi přemejšlím hlavně z důvodu nasazení NAS do vnitřní sítě v baráku. Hodlám postupem času vybudovat celkem sofistikovaný řešení sdílení úplně všeho a v rámci baráku i úplně všude + samozřejmě vnější přístup. A jak to tak čekuju, tak všechny "smart" věci ať už to jsou různý receivery, rekordéry či media centra tak do jednoho běhaj na LINUXU či jeho mutacích, tudíž předpokládám, že když všechno bude na +/- stejný platformě respektive protokolu, že to bude jedině lepší :)
Taky jsem laboroval s linuxem, než sem koupil Synology 212j a všechno co jsem chtěl v tom je a ještě ke všemu bez práce a přemejšlení :x
asi tak nějak.
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Vše co se týká OS a SW...

Příspěvek od ExFun »

Pickuper píše: no právě, že většina média center svůj účel úplně neplní, vlastně to jsou jen obyčejný multiformátový přehrávače s jakýmsi výsktupem na telku. Plnohodnostnej brousr má jen málokdo.......a když už má tak je to nějakej androidí prohlížeč. Ten zbytek má leda tal přednastavenej přístup na nějaký služby. :ymsick:
nechci ti do toho kecat, ale proč řešíš nějaké mediacentra, když dnes lepší a střední TV mají mediacentrum v sobě a mnohé i ten prohlížeč? Philipsy dovolují připojit k klávesnici a myš... Jasně ten prohlížeš není úplně na 100% ale na blbosti stačí a náklady budou výrazně nižší než stavět několik HTPC. BUde to výrazně komfortnější a uživatelsky přívětivětjší.

mám pocit, že to řešíš moc složitě. jednoduše udělej NAS, kde budou data, ke kterýmu budou přistupovat PC, Televize a pak buď do každé místnosti dej audio systém, který bude umět přehrávat z NASu nebo multiroom. Vyřešeno. Nemusíš se patlat s nějakým linuxem, spravovat ho.

P.S. browsování se sedačky v obyváku není nic moc. Spíš je úplně na prd.
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
Psycho vlk Wolf
Mistr volantu
Příspěvky: 827
Registrován: stř 18 kvě 11:53
Bydliště: Zoo Praha - oddělení šelem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše co se týká OS a SW...

Příspěvek od Psycho vlk Wolf »

Pokud by si Pick koupil ten Synology, tak jako tak to běží na linux, ale asi je správa jednoduší. :)

Mager: Za dobu co jsem měl KDE4 na netbooku (PClinuxOS), tak se vyskytl jediný problém a to s připojováním externích karet. Stačilo umazat v jednom systémovém souboru jede řádek. Jinak jsem si ničeho zásadního nevšiml.
Peugeot 301 1.6VTi 85kw/115hp

Peugeot 406 Break 2.0HDi 80kw/110hp
Škoda Octavia I 1.6MPi 74kw/100hp
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Vše co se týká OS a SW...

Příspěvek od ExFun »

možná na linuxu, ale odladěném pro toto konkrétní zařízení. POkud nechce svůj život zasvětit NAS, tak mu možnosti správy připravené výrobcem budou stačit a na úroveň linuxu nebude muset chodit.
Back to basics.
Příčina -> následek
Odpovědět