Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1792
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od petr_riha »

Bob: ano, jiné podmínky tehdy byly, to nepopírám, ani neporovnávám. A ač jsem dětství strávil na prostřední zadní sedačce vkleče a s pohledem na cestu, dnes bych bez pásu nevyjel (ani kdyby to nepípalo).

jerry: V pohodě, stejně jako u chytrého telefonu 3D ověření pinem/otiskem/faceID. Pokud autorizuješ platbu, kterou jsi nezadal, jsi trubka, bez ohledu na to, jaký telefon máš.

Do budoucna ti SMS asi skončí, banky už přecházejí na bezSMS systém. Posledně tuším vloni Moneta, u dalších bank jsem o tom četl na letošní/příští rok.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
audis
Autoškolák
Příspěvky: 67
Registrován: pát 21 říj 22:55

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od audis »

jerry píše: pon 27 kvě 15:22 Otázka na IT. Jaká je bezpečnost internetového bankovnictví při staré klasice? Tedy přihlášení se s heslem do bankovnictví, poté obdržení verifikační SMS a ta se použije pro vstup do bankovnictví. Jakákoliv operace je potom zase verifikována sms zaslanou na telefon. Podotýkám, že se používá starý "hloupý" telefon bez připojení na internet.
100 procent.
Mohli bychom prosím bez povinností a bez nároků hned zítra ráno vystoupit z EU?
jerry
Letec
Příspěvky: 3408
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od jerry »

Díky. Také si myslím, že pokud není telefon připojen na internet, nelze ho napadnout.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2066
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od GeneHawkins »

=)) =)) =))
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1565
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od abgx1 »

Dostat sa k udajom v modernom mobile bez odtlacku prsta/kodu je uloha ktoru zvladne akurat tak niektora z trojpismenkovych vladnych agentur za niekolko dni casu, za 5ciferne naklady v eurach s tym ze ma mobil fyzicky na stole...

Pri starsom telefone to trva v priemere asi 10minut vratane googlenia, ani ho nemusis rozoberat :)
https://www.nokialockcode.com/calculate.php
jerry
Letec
Příspěvky: 3408
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od jerry »

Jsem laik ohledně IT technologií. Nemám telefon připojený k internetu, jen k síti operátora. Na telefon mi přijde verifikační sms. Jsou schopni si tuto sms zjistit a použít pro přihlášení k bankovnictví rychleji než já? Jak zjistí z telefonu bez internetu jakou mám banku a jaké heslo pro přihlášení do bankovnictví. A že se zrovna přihlašuji? Do bankovnictví se přihlašuji z pevného pc nebo noťasu.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
audis
Autoškolák
Příspěvky: 67
Registrován: pát 21 říj 22:55

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od audis »

Asi tak. Kombinace znalosti osoby plus její login do banky plus heslo do IB plus její číslo mobilu, považuji za téměř nulovou. Vyhovující.
Mohli bychom prosím bez povinností a bez nároků hned zítra ráno vystoupit z EU?
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3277
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

Jerry neblazni. Nic se nemuze stat takto
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2573
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Vrooom »

Od SMS se upouští pro 2FA, nejsou safe a dají se zneužít.
jerry
Letec
Příspěvky: 3408
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od jerry »

Tak 2FA už je pro mě vyšší dívčí. Vůbec netuším, o co jde :-? Já si zkrátka nezvykl na smartphone kvůli jeho velikosti. Handy používám jen na volání, tak jsem se vrátil ke staré dobré malé Nokii C5-00, ktero pohodlně dám i do malé kapsy u kalhot či košile :) Volali mně z banky, že proč nemám smartbanku, že budou sms zpoplatňovat. Po vysvětlení situace, upřesnění mého věku přes 60 a zjištění, že u nich nějakou korunku přece jen mám, mě dali na listinu těch, co mohou zůstat při starém ;) Paní argumentovala s větší bezpečností bankovnictví v mobilu oproti starému systému, ale na konkrétní dotaz v čem to spočívá, když neustále čtu o možnosti zavirování telefonu, neuměla odpovědět. Dělalo to na mě dojem, že chtějí hlavně ušetřit za verifikační sms :-?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět