Chiptuning po opravě turbo hadice

O více i méně povedených úpravách originálu.
Odpovědět
cechis
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 12 lis 12:24

Chiptuning po opravě turbo hadice

Příspěvek od cechis »

Zdravicko, nemate nekdo zkusenosti s autorizovanyma servisama po chiptuningu?
Je to cca 2 roky, co jsem nechal nachipovat Volvo, samozrejme ten rozdil vykonu neni nijak extra znat, ale byl to nejaky pul litr az litr spotreby dolu.
Ted se mi stala takova nemila vec, kdyz jsem uhybal sanitce na kraj silnice a najel jsem na vykopnuty obrubnik spodkem auta. A jelikoz mi tam z posledni opravy mechanik evidentne nevratil spodni poklop motoru, tak jsem si prorazil privodovou hadici vzduchu do turba a hura do servisu. Dal jsem to do autorizovaneho, protoze jsme to meli na havarijnim pojisteni, nicmene od te doby, co jsem dostal auto zpet, mi prijde, ze ta spotreba zase trochu stoupla. Ale jelikoz je to opravdu jen cca pul litru na 100km a na vykonu to od oka nepoznam, tak si rikam, jestli to neni jen nejaky muj pocit ovlivneny, jak se postupne prechazi v prubehu podzimu na zimni naftu.

Tak by me zajimalo, jestli nekdo netusite, ci pri opravach v autorizovanych servisech to napichujou na diag motoru a nemohli mi tam vratit puvodni hodnoty nebo co se to s tim dela? Vzal bych to na brzdu, ale zase vyhodit 1500 do kopru se mi taky jen tak nechce.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Chiptuning po opravě turbo hadice

Příspěvek od M.Z. »

Nebude nejjednodušší se zeptat v servise?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
cechis
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 12 lis 12:24

Re: Chiptuning po opravě turbo hadice

Příspěvek od cechis »

Jo slecna v servise rikala, ze nemaji konkretne ve spisech napsane nic o zmene sw, ale kontrolu diagnostiky, jenze ted je otazka, jestli pri napichnuti na tu jejich ViDA nevraci vychozi hodnoty nastaveni, kdyz tam lezou do motoru a to uz mi bohuzel nepovi :|
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Chiptuning po opravě turbo hadice

Příspěvek od mmira »

neni to nejakou adaptaci RJ? nebyla ta hadice netesna uz pred tim a pri vymene se jen utesnily vsechny diry? pokud ano, tak byl rozdil mezi hodnotama z MAF a realnym tokem, coz si RJ do jiste miry umi vykompenzovat. ted uz to sedi, ale to prizpusobeni tam stale je.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
cechis
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 12 lis 12:24

Re: Chiptuning po opravě turbo hadice

Příspěvek od cechis »

Sakra tak ted jsem docela rad, ze jsem napsal sem, protoze ta zminka o MAF me privedla na uplne jinou vec

No k tematu - bohuzel tomu nerozumim az takhle, zvlaste ne elektronice, ta hadice v sobe mela diru ze se tim dal prostrcit palec ( i u nohy ) a cela se menila. Kdyz jsem to prorazil, tak turbo prakticky uplne vypnulo ( auto prakticky neakcelerovalo a nad 80 jsem mel dost problem ho dostat na rychlostni silnici, ) pak se vzala nova trubice, vymenila se (+ nevim co tam jeste delali ) a od te doby mi prijde, ze se ta spotreba zvedla, ale je mozne, ze to bude mit spojitost s RJ kvuli nejake kompenzaci behem toho, co se jezdilo s prorazenou trubici...na druhou stranu predpokladam, ze to by ale v autorizovanym servisu asi poresili ( ted jde o to, jestli to neporesili resetem SW a nemazli mi ty hodnoty nastavene pri chiptuningu - fakt tomu nerozumim )

Nicmene OT, dekuju za zminku o MAF :-) - to me privedlo na novou myslenku, od te doby se mi 4x stalo, ze mi auto "prestalo jet" na ctvrt vteriny pri zrychleni... naposledy v lete, pak po cca mesici, pak po dvou mesicich a tyden na to jeste jednou, coz bylo prakticky ted nedavno - a chova se to jako kdyz zacnu pridavat a najednou bych uplne ubral plyn a hned zas po te 1/4 vterine naskoci a jede ok a dal nic ( najezd za pul roku mam tak 20 tisic, takze se to zas tak neopakuje, ) coz by prave MAFka mohla delat ( bylo mi receno ) - ale vezu to znamemu na servis pristi tyden, takze to jen tak pisu stranou...
bitmap
Řidič začátečník
Příspěvky: 174
Registrován: stř 16 bře 11:12

Re: Chiptuning po opravě turbo hadice

Příspěvek od bitmap »

Jak dlouho jsi s tim jezdil?
Je dost mozne, ze jsi oddelal turbo.
PID regulator polohy rozvadecich lopatek jede podle zpetne vazby z cidla tlaku v sani a pokud jsi mel takhle brutalne netesne vedeni na tlakove strane, drzel je porad natvrdo zavrene, takze motor nemel vykon a zaroven se turbo znacne pretacelo ve snaze dosahnout u cidla tlaku pozadavek z ridici jednotky.
dali
Autoškolák
Příspěvky: 75
Registrován: čtv 13 úno 13:16

Re: Chiptuning po opravě turbo hadice

Příspěvek od dali »

Nevím jak starý to auto je, ale Volvo u novějších modelů celkem rádo při návštěvě servisu zdarma nahrává upgrade Software Service 2.0, při jehož nahrání můžeš mimo jiné přijít o modifikovaný mapy. Pokud se tak stalo a pokud je ladič kterýmu si za to už jednou zaplatil trochu rozumnej, tak by ti je moh zase nahrát zpátky...zadarmo.
cechis
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 12 lis 12:24

Re: Chiptuning po opravě turbo hadice

Příspěvek od cechis »

@bitmap: 20km max, z místa nehody domu, z domova do servisu, ale myslim, ze to turbo uplne vyradilo, kdyby bezelo naplno, tak by bylo slyset snad... no znamej v servise mi rekl, at nic neresim a ze dokud to jezdi, tak mam jezdit, takze budu jezdit :)

@dali: je to 2008ka, v podstate posledni verze s60 pred s60 II. Je to celkem normalni firma zabehla, tak se tam zkusim zastavit, az pojedu nekdy okolo, jen doufam, ze mam jeste nekde doklad, diky za radu.
Temp
Autoškolák
Příspěvky: 35
Registrován: ned 21 zář 18:46

Re: Chiptuning po opravě turbo hadice

Příspěvek od Temp »

A jestli to taky není tím, že se venku ochladilo. Přeci jen v zimě maj hlavně nafťáky větší spotřebu běžně i o litr :)
Odpovědět