Sportovní vzduchový filtr.

O více i méně povedených úpravách originálu.
enthusiastic.driver
Řidič začátečník
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 02 úno 12:40

Re: Sportovní vzduchový filtr.

Příspěvek od enthusiastic.driver »

mám na šiškách od K&N najeto asi 50 tkm - každý rok jsem to čistil a impregnoval.

- zasrání klapky, potrubí nebo čidel = 0. Chápu, že to může nastat, ale pouze v případě, že to někdo tou sračkou přecáká...

ad podpálení ventilů, zatím všechny sady, které jsem viděl zachovávaly všechna čidla., takže si moc nedovedu představit, jak by to mohlo nastat, ani jsem o tom nikdy neslyšel.
Jinak mě těší, že poznatky ing. Jandy se shodují s mými :D (krom toho zasírání olejem)
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Sportovní vzduchový filtr.

Příspěvek od d1.8t »

Nejčerstvější zkušenost mam po koupi 1er, kde byla od posledního servisu cca 4000 km vložka KN. Při remapu jednotky (+ další 3000km) nebyla diagnostikována zadna závada, ale průběh výkonu z brzdy byl "chlupatej". Objevena total zasrana váha vzduchu od impregnacniho oleje. Nutná výměna.

Btw. Mel bych na prodej KN filtr na N47B20. :-)
RWD
francis
Mistr volantu
Příspěvky: 531
Registrován: sob 26 bře 01:07

Re: Sportovní vzduchový filtr.

Příspěvek od francis »

Ja mam s kn vlozkou do origo airboxu najeto na jednom aute +-78 000km za sest let a na druhem aute cca 6 tisic za necely rok. (prvni auto 1.4 benzin, druhy 1.0 benzin) Kazdych cca 8 000km cistim a impregnuji. Zatim zadny problem ani na jednom aute. co se tyce efektu - je to hlavne pocit a mozna trosicku jiny ten zvuk, ale oboji uz tady padlo :-)
Mirek
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Sportovní vzduchový filtr.

Příspěvek od pavproch »

Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
hothatchshop.cz
Autoškolák
Příspěvky: 86
Registrován: stř 09 bře 08:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní vzduchový filtr.

Příspěvek od hothatchshop.cz »

On každej dává K&N, protože lidi pořádně nic jinýho neznaj. Pak se občas stane to s tim olejem na čidle váhy vzduchu, když to člověk přežene s impregnací. Jsou sportovní filtry, který tímhle vůbec netrpí. Třeba filtry na bázi polyuretanový pěny. Ty se nemusej impregnovat.
E85
...alias BHudak na AR
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní vzduchový filtr.

Příspěvek od jarka »

hh: Hoď sem prosím nějaký odkaz na ten polyuretan - vůbec nevím o co jde. Díky.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
hothatchshop.cz
Autoškolák
Příspěvky: 86
Registrován: stř 09 bře 08:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní vzduchový filtr.

Příspěvek od hothatchshop.cz »

Vypadá to zhruba takhle:
Obrázek

Dělá to několik firem. Na tvoje auto bych asi uměl i nějakej kit s tímhle filtrem.
E85
...alias BHudak na AR
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní vzduchový filtr.

Příspěvek od jarka »

Mám teď na autě fungující a odzkoušený BMC CDA takže o změně neuvažuju, jen mě to zaujalo. Myslím, že jestli se mi kapku zasere sání případnýma únikama není pro mě až tak rozhodující, váhu vzduchu nemám a stejně to nechávám pravidelně čistit. Ale zajímá mě ta technologie.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
hothatchshop.cz
Autoškolák
Příspěvky: 86
Registrován: stř 09 bře 08:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní vzduchový filtr.

Příspěvek od hothatchshop.cz »

jojo, BMC je dobrý :) Všude píšou, že to jsou filtry, který se používají v F1. Jestli je to tak, to nevím. Ale mělo by to být propustnější a s lepšíma filtračníma schopnostma bez nutnosti impregnace olejem. Já se tím zatím ještě pořádně nezabýval, takže až tak do podrobna tohle neznám. Ale dělaje to firmy Pipercross, RamAir-filters a tak.
E85
...alias BHudak na AR
TomZ
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pát 16 pro 11:13

Re: Sportovní vzduchový filtr.

Příspěvek od TomZ »

Mam KN v aute, protoze jsem ho tam mel kdyz jsem ho koupil. Nicmene nemam uz impregnaci a radsi tam dam bezny filtr. Nejsem si jisty, ze bych ho umyl a impregnoval presne jak je pozadovano a nechci u citliveho motoru davat dalsi zelizko do ohne.

Jaky vliv na vykon/spotreby/chod to ma ale rict nedokazu. Kdyz tam rozdil bude, muzu se k nemu zas vratit.
Odpovědět