Chiptung jednotky

O více i méně povedených úpravách originálu.
fog
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 10 kvě 11:44

Chiptung jednotky

Příspěvek od fog »

Ahoj tuneři,

Mám dotaz ohledně čipu řídící jednotky. Chtěl bych si čipnout golfa sám, kabel si koupím, ale teď je na snadě otázka co dál :D
Máte někdo zkušenost s čipem "doma" ? Plno jsem toho na netu pročetl, ale potřeboval bych ucelené info. Mám poměrně dost času a chtěl bych se tím zabývat. Kdyby mi někdo poradil byl bych rád. Díky! Fog
lacomme
Autoškolák
Příspěvky: 73
Registrován: pon 21 úno 13:09

Re: Chiptung jednotky

Příspěvek od lacomme »

Tunery v tom smyslu jak si je predstavujes ty, tady doufam nenajdes.

Ale vysvetli mi, co te vede k tomu, "chipnout" si Golfa? Cekas nizsi spotrebu? Mohutny zatlak do sedacek na krizovatce?

Nebo jsi jenom dalsi z expertu "tak jsem nasel profiky na http://www.xxx.yy kde mi to udelali levne, ale tohle neni reklama" :P


Pozor at neskoncis takto Obrázek
Uživatelský avatar
karelpipa
Pan Řidič
Příspěvky: 348
Registrován: pát 26 srp 13:37
Bydliště: Prag

Re: Chiptung jednotky

Příspěvek od karelpipa »

Hele kámoš nějak pichnul přes ten kabel normál PCčko a v tom měl staženej program nějakej. Myslim, že se jmenoval VW Golf Chip-Tune Power eXpander Extreme. Zkus pohledat na netu ;)

Tam stačilo jen zadat rok výroby, Objem a typ motoru a přes násobitel (číslo) sis vynásobil výkon a krouťák. Dodnes s tim jezdí, ale dávej bacha na ty hodnoty násobitele, stači dát jen malý číslo (typicky 1,x) a už to jede jak drak s menší spotřebou.
https://www.youtube.com/watch?v=i6iSAwLsApM
Moje kolo s Imprezou :))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Chiptung jednotky

Příspěvek od pavproch »

:ymapplause: :D =))
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Chiptung jednotky

Příspěvek od Vana »

karelpipa píše:...stači dát jen malý číslo (typicky 1,x) a už to jede jak drak s menší spotřebou.
Blbost, dal bych tam nejmíň 2,5 pro výkon a aspoň 3,2 na krouťák !
francis
Mistr volantu
Příspěvky: 531
Registrován: sob 26 bře 01:07

Re: Chiptung jednotky

Příspěvek od francis »

Chudak bude tyden po celem internetu shanet soft s nazvem VW Golf Chip-Tune Power eXpander Extreme. Mimochodem nazev pobavil stejne jako prispevek od karelpipa :))
Mirek
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1347
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Chiptung jednotky

Příspěvek od Arkis »


Nejsem si jistý, že se do toho budeš chtít pouštět sám. Toto jsou jen základy!
honza pustik
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 21 lis 12:44

Re: Chiptung jednotky

Příspěvek od honza pustik »

Je to prostě hloupost, srovnání asi jako mít doma v PC systém vyvinut od jednoho chlápka ale údajně má s tím pc mít větší výkon, ale nikdo neřeší funkčnost a podobné problémy namísto Windows který je dlouhodobě vyvíjen a je nějáká jistota, že to bude fungovat. Takže, firmy, které chipují auta, mají software vyvíjený týmem programátorů, odzkoušený atd. Tvoje představa je, stáhnout si SW na internetu, přes kabel ho tam nahrát a jedem, ale kdo ví, co si tam nahraješ a jestli to vůbec nahraješ
dali
Autoškolák
Příspěvky: 75
Registrován: čtv 13 úno 13:16

Re: Chiptung jednotky

Příspěvek od dali »

Jelikož je u příspěvků celkem prozíravě uveden pouze den a měsíc, otázka se má jak starej topik se ti právě podařilo vzkřísit. Celý je to o tom že admin z Mladý Boleslavi si iluzí živějšího fóra zajišťuje větší traffic, kterej přitáhne víc kolemjdoucích, kterým pak může v sekci článků podprahově nabízet škodofky :ymdevil:
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Chiptung jednotky

Příspěvek od ctrl_j »

Format data je u prispevku takovy, jaky si nastavis :) Ja na vsech phpBB forech pouzivam vzdy vlastni...
image.jpg
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Odpovědět