Tuning - ta správná strana tuningu

O více i méně povedených úpravách originálu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hothatchshop.cz
Autoškolák
Příspěvky: 86
Registrován: stř 09 bře 08:14
Kontaktovat uživatele:

Tuning - ta správná strana tuningu

Příspěvek od hothatchshop.cz »

Tak by mě zajímalo, jakej máte názor na tuning v pravym slova smyslu. O tuzinku už tu je dost věcí. Pokud máte fotky, tím líp. Ono je těžký, že kolikrát tuning člověk ani pořádně jen tak nepozná. Já mam třeba poznávací znamení brzdy. Auto muže bejt klidně až na zemi, mít sebevětší kola za kterýma nic neni, tak je to prostě pro mě tuzink. Ale když je snížení jen decentně, má rozumný kola, pod kterýma akorát svítí větší brzdy, tak už si říkám, že je něco špatně a jdu to obhlídnout, i když to auto vypadá jinak maximálně seriově.
E85
...alias BHudak na AR
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Tuning - ta správná strana tuningu

Příspěvek od mmira »

napada me otazka, jestli je uprava parametru geometrie naprav a treba jen zrychleni reakci plynu upravou ECU taky tuning. protoze to taky nejde poznat vizualne.

spise je to asi o tom, ze nekdo vylepsuje vzhled a nekdo vlastnosti. a je to prvni tuning?
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Caddy
Letec
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 16 úno 14:25
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning - ta správná strana tuningu

Příspěvek od Caddy »

tak spravne by jeste mel byt rozdil tuning x styling....takze ano, i uprava ECU je tuning....
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Tuning - ta správná strana tuningu

Příspěvek od goes »

upravy vozu delim do 3 skupin, ktere se ovsem mohou klidne i michat, tzn. na aute muzou byt zastoupeny klidne i vsechny:

1. tuning - upravy vozu ke zlepseni jizdnich vykonu a technickych meritelnych paramteru (podvozky, brzdy, motory, funkcni aerodynamika, funkcni kola apod...)

2. styling - uprava vozu, aby vypadal, ze jezdi rychle, kdy se mi celkove dilo klidne nemusi libit, ale celek jako takovy je sladeny, jde videt, ze i kdyz se mi to nelibi, ze to stalo spoustu casu a prace a autor si na tom dal zalezet. To, ez se mi to nelibi neznamena, ze je to tuzing. Obrazy Pikasa se mi taky hnusi a jsou uznavane.

3. tuzing - to jsou veci ala jakoze kovova nalepka na vicko nadrze, modre ledky na sterace, 19" kola na 1,2 HTP, roura od okurek za favoritem apod. kycovite, grcoidni naplaceni cehokoli na auto. bez stylu a sladeni.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Tuning - ta správná strana tuningu

Příspěvek od HondaMan »

goes píše:2. styling - uprava vozu, aby vypadal, ze jezdi rychle
Tohle není tak moc pravda... To platilo někdy v polovině devadesátek. Dneska už se většina "vystylovaných" aut nesnaží vypadat rychle. Viz cult, rat a mnoho dalších stylů...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning - ta správná strana tuningu

Příspěvek od jarka »

Slovo tuning nemám rád. Už jen proto, že mi přijde samo o sobě divný. Dávám přednost úpravám, ať funkčním nebo estetickým.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Smrťák
Letec
Příspěvky: 2818
Registrován: stř 16 úno 20:51

Re: Tuning - ta správná strana tuningu

Příspěvek od Smrťák »

Nefunkční úpravy jsou tuzing
Sbohem. Už tady nejsem. Mám dost všech for.
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Tuning - ta správná strana tuningu

Příspěvek od Vana »

uznávám jen čiptuning :)
Uživatelský avatar
hothatchshop.cz
Autoškolák
Příspěvky: 86
Registrován: stř 09 bře 08:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning - ta správná strana tuningu

Příspěvek od hothatchshop.cz »

Tak jako jasný. Mě jde o to, že jdu třeba kolem auta, normální člověk by si ho ani nevšiml, bo vypadá normálně. Najednou kouknu do předního kola a tam třeba vidim čtyřpístky... Zarazim se a říkám si, že je něco špatně. Kouknu se blíž, vidim dalších par drobností jako jiný výfuk, intercooler, snížení... a řeknu si, že to asi pojede. Když člověk chipne, tak většinou platí, že když se zvedne výkon do 20ti % tak se na brzdy nemusí sahat. Nebo aspon tak to je na úřadě, když si chcete nějaké zvýšení výkonu zapsat do TP. Takovýhle decentní úpravy si člověk ani nevšimne a je to celkem i běžná úprava.
E85
...alias BHudak na AR
Smrťák
Letec
Příspěvky: 2818
Registrován: stř 16 úno 20:51

Re: Tuning - ta správná strana tuningu

Příspěvek od Smrťák »

zvýšení výkonu se zapisuje do TP? :D
Sbohem. Už tady nejsem. Mám dost všech for.
Odpovědět