Vybíjení autobaterie

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
j4cal
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 17 dub 17:29

Vybíjení autobaterie

Příspěvek od j4cal »

Hezký den vespolek,

Problém se starým autem, kde se záhadně začala vybíjet baterie. Staří baterie cca 2 roky, jednoho dne po 2 týdnech stání v garáži nenastartuju. Napětí 11.8V. Dám na chytrou nabíječku, pulzní režim obnovení. Nabije se na 12.65V.

Klidový odběr jsem naměřil 30mA, což je tak hraniční myslím. Na to, že tam není nic, až na centrál a hodiny, je to i tak dost, mám pocit. Za 5 dní staní naměřím z původních 12.65V jen 12.3V. To mi přijde jako velký pokles.

Když vytáhnu kabinovou pojistku, jsem na odběru do 10mA.

Když baterii vypojím, napětí se mi zdá, že drží, ubýtky nejsou.

Buď špatná baterie (nepravděpodobné na její stáří?), nebo 30mA má opravdu takové dopady nebo špatně měřím?

Díky za nápady.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Vybíjení autobaterie

Příspěvek od Zajda »

O jakou přesně baterii jde?
Základní typ bezúdržbová baterie (Ca/Ca) pro auta bez stopstartu má cca 12,8 V plně nabitý.

Ca/Ca baterie která po oživování CTEKem končila jen na 12,6x V se následně samovybíjela o 0,1V za den jen položená na stole.
《》
j4cal
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 17 dub 17:29

Re: Vybíjení autobaterie

Příspěvek od j4cal »

Díky za reakci! YBX5068 YUASA ELITE 75AH/650A P+, tedy Ca/Ca, jak píšete. Že by šla do kopru po dvou letech? Nevím, jestli nehledat závadu ještě jinde, aby případná nová neskončila stejně. Původní baterie tam snad byla 12 let.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Vybíjení autobaterie

Příspěvek od Zajda »

Těžko říct co se jí mohlo stát. Špatná je vždy kombimace mráz a nízký stav nabití.

Lidová slovesnost včetně clánků ve Světě motorů apod. praví že kvalita prvovýrobní baterie v aftermarketu pořídit nejde, nikdo by to nezaplatil.

Několik KO baterek co mi prošlo rukama mělo společného jmenovatele v používání "inteligentní" nabíječky z Lidlu.
《》
j4cal
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 17 dub 17:29

Re: Vybíjení autobaterie

Příspěvek od j4cal »

Nabíječku z Lidlu nemám, nicméně něco podobného :) Baterka ale "klekla" před jejím použitím, takže ji neviním.

Každopádně díky za reakce.
Odpovědět