Ztracený "adapter" na bezpečnostní šroub

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Williams
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 06 lis 19:55

Ztracený "adapter" na bezpečnostní šroub

Příspěvek od Williams »

Dobrý den. Mám krátký (možná hloupý) dotaz na zkušené lidi zde.
Nedávno jsem četl, že když ztratím nástavec na bezpečák tak stačí zájet do autorizovaného servisu, třeba BMW a oni mají prý všechny násady a zkoušejí tak dlouho než nějaký zapadne ? Je to vůůbec možné ? Upřímně se mi to vůůbec nezdá. Jak to je ? I kdyby byl omezen počet tvarů bezpečáku co brání nějakému taivanci udělat novej vzor, který mít třeba nebudou. ? Co si o tom myslíte vy ? Díky
Možná mají jen nástavce na bezpečáky přímo od toho daného servisu že ? To dává větší smysl, nicméně většina lidí má "činu" bezpečák řekl bych a tak takové řešení asi moc často použít nepůjde hádám.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztracený "adapter" na bezpečnostní šroub

Příspěvek od řidičBOB »

Mají určitě všechny bezpečáky, které oni dávají “origo” na kola. A často také nejpoužívanější značku/y aftermarket.
Noname čína je prostě smůla.
Naposledy upravil(a) řidičBOB dne ned 06 lis 21:37, celkem upraveno 1 x.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Ztracený "adapter" na bezpečnostní šroub

Příspěvek od Arkis »

Jedno dealerství/značka aut (záleží na smlouvě/domluvě) většinou odebírá od jedné značky výrobců zabezpečovacích šroubů. Pokud máš tedy šrouby přímo od dealera a není to nějak dlouho, že by začali odebírat od někoho jiného, tak pravděpodobně budou mít na dílně klíč na daný bezpečák. Určitě to ale není tak, že by autorizák měl klíče ke všem značkám i druhům bezpečnostních šroubů... Respektive mají, ale říká se tomu svářečka/vrták nebo majzlík. Na dílně, pokud nemají klíč a není snadno sehnatelný, ti ten šroub prostě zlikvidují a dají nový. Není to nic složitého. Ty bezpečnostní šrouby mají spíš odstrašující význam na nějakou smažku, co si chce snadno přijít ke kolům na parkovišti. Když na jednom vidí bezpečáky, tak raději sáhne po autě vedle, které je nemá. Pokud bys ale měl kola dejme tomu za stovky tisíc nebo něco vzácného a byla to krádež na objednávku, tak je zloději úplně jedno, jestli je tam bezpečnostní šroub.
Williams
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 06 lis 19:55

Re: Ztracený "adapter" na bezpečnostní šroub

Příspěvek od Williams »

Diky kluci za rychlou "normální" odpověď. Chtěl jsem si to jen ujasnit jak to s tim je. Jak jsen řekl, krátký, hloupý dotaz, nicméně jste mi pomohli. Diky moc
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: Ztracený "adapter" na bezpečnostní šroub

Příspěvek od Čičo »

Robil som v dvoch autorizákoch a ani v jednom sme nemali všetky originál bezpečáky. Od aftermarket dodávateľa samozrejme tiež nie. Ak ich niekto má všetky (a za dobu existencie značky nemusia byť stále rovnaké, že?) tak dobre pre jeho zákazníkov, ale nespoliehal by som sa na to.
Odpovědět