Oprava brzd - neschopné autoservisy?

Když se chcete ponořit do nitra...
PaulB
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 14 črc 15:43

Oprava brzd - neschopné autoservisy?

Příspěvek od PaulB »

Všechny zdravím,
rozhodl jsem se požádat tady o radu s opravou brzd, nebo spíš asi s výběrem slušného servisu v Brně, měl jsem auto už ve třech servisech, přesto závada zůstává stále stejná. Je to asi závada zvláště zapeklitá...
Před půl rokem jsem si koupil Toyotu RAV4 1997 (zrovna tento typ se mi vždycky líbil). Byl jsem proto ochoten překousnout fakt, že má poněkud línější brzdy, přece všechno jde opravit.
Závada se projevuje tak, že pedál brzdy má takovou gumovou, či "houbovou" odezvu, jako bych sešlapával pružinu. Při normálním provozu brzdění vyhovuje, pokud odhlédnu od nepěkné odezvy pedálu a poměrně velké síly, kterou se musím do pedálu opřít, ale nouzové brzdění by byl problém.

Chybu jsem udělal hned na začátku, že jsem si nechal poradit "poradcem poruchami", který má na stránkách prodejna autodílů Auto Kelly. Nabyl jsem dojmu, že jistě jde o poruchu hlavního brzdového válce a nechal ho vyměnit. Zbytečně vyhozené peníze.
Proto jsem auto svěřil kolegovi do jeho "garážové opravny". Ten zkontroloval podtlak, také zkontroloval přední brzdy a upravil nastavení zadních bubnů, na moje přání vyměnil kapalinu a systém odvzdušnil.
Žádná změna, všechno při starém.
Do třetice jsem navštívil jakýsi autoservis tady poblíž, zase následovalo odvzdušnění, kontrola brzdičů.
Podle nich je to lepší, ale podle mě není.

Nedávno jsem dostal radu, že to může být i brzdovými hadičkami, ale do výměny "na blint" už nejdu. Zase bych utratil peníze a nic by se nejspíš nezměnilo :( . Tohle snad všichni předchozí "účastníci oprav" museli také vzít v úvahu ... Si říkám...
Nevíte tedy :
1/ čím by to mohlo být?
2/ jestli v Brně někde není nějaký Pan opravář, který umí brzdy?
Děkuji předem za reakce!
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Oprava brzd - neschopné autoservisy?

Příspěvek od Maggic »

Co zajet přímo do servisu Toyoty a před opravou to prokonzultovat a ujistit se, že by na to mohli přijít. Nebo taky kontaktovat majitele stejného vozidla, jaké brzdy mají oni.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Oprava brzd - neschopné autoservisy?

Příspěvek od M.Z. »

A není to vlastnost auta, že brzdí, jak houba? Proč jsi nezkusil jiné destičky?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
PaulB
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 14 črc 15:43

Re: Oprava brzd - neschopné autoservisy?

Příspěvek od PaulB »

Maggic: O značkovém servisu jsem uvažoval, ale byl jsem lidmi většinou od nich odrazován.
M.Z.: Přemýšlel jsem o tom, jestli nejde o vlastnost vozu, ale bylo by to hodně divné, zvláště u japonce.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Oprava brzd - neschopné autoservisy?

Příspěvek od Lachende Bestien »

Škoda, že jste se tady nezeptal před těmi neúspěšnými servisními anabázemi. Zrovna výměna destiček bývá nejčastějším rešením problému s brzdným účinkem, případně pak obroušené kotouče.
Hodně štěstí s hledáním solidního servisu.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Oprava brzd - neschopné autoservisy?

Příspěvek od Arkis »

Hadičky to klidně mohou být. Zvlášť u tak starých aut. Lidi si myslí, že když je špatná hadička, tak musí mizet brzdová kapalina, ale to není pravda. Staré hadičky mohou mít poškozenou vnitřní výztuž a při brzdění se na nich udělá boule. Tato boule sežere tlak, který aplikuješ brzděním a výsledkem je houbovitý pedál a snížený brzdný účinek.
Rozhodně nic neměň naslepo. Už jsi se spálil tím brzdovým válcem, tak jsi snad poučen. Každý dobrý servis ti udělá diagnostiku před tím, než začnou měnit díly. Bohužel spousta servisáků už to neumí a když jim nic nevyhodí diagnostika, tak jsou v pasti. Hledej spíš nějaké starší ročníky, co se v tom ještě vyznají, servisáky, co se specializují na japonské auta nebo to klidně dej do autorizáku.
Ptal jsem se kamaráda, co měl taky Japonce a ten jednoznačně doporučil www.servis-nebovidy.cz, že jinam nejezdil.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Oprava brzd - neschopné autoservisy?

Příspěvek od HondaMan »

Upřímně, na 25 let starém autě není škoda měnit "naslepo" cokoliv pokud se jedná o brzdy.
2.9T RWD
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Oprava brzd - neschopné autoservisy?

Příspěvek od petr_riha »

Od autorizaku te zrazovali, tak snad jsi s newutorizakem spokojen :-) Sup tam s tím a uvidíš. Zkoušet naslepo garazisty bych se neodvazil, max. přes doporučení hodně dobrého známého se stejnou značkou.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Oprava brzd - neschopné autoservisy?

Příspěvek od GeneHawkins »

SUV 1997 s bubnama bude brzdit vždycky nahovno. Smiř se s tím.
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: Oprava brzd - neschopné autoservisy?

Příspěvek od Čičo »

Slabý brzdný účinok a gumový brzdový pedál sú dve rôzne veci.

Autorizák alebo garáž - obidva môžu byť dobré a obidva môžu byť naprd, to nezáleží od toho či majú alebo nemajú licenciu od importéra!
Odpovědět