Odpor/protitlak ve výfuku

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
flashik007
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pát 25 bře 08:55

Odpor/protitlak ve výfuku

Příspěvek od flashik007 »

Zdar, přetočilo se mi turbo a vylitla mi lopatka z turbínového kola takže IS38 KO, uz mam vyřešeneho hybrida ale na co se chci zeptat.
Škoda Superb 3 2.0 TSI 206Kw
Chip - 304hp
Sání
Downpipe
Cooler
Mufler delete
Vstup do turba
Místo stredaku rezonator

Pred zadni koncaky jsem udelal klapky a tudíž při otevřených klapkách je ve výfuku nulový odpor, muj nazor je to ze to právě způsobili ty klapky (kdyžtak mi to vyvratte)

Řešil jste tohle nekdo ?
Jak zamezit dalšímu KO turbu ?
Klapky se mi pryč davat nechtějí, pokud je moznost nějakého jineho řešení.
Nekdo na auto dává trubku od downpipe az dozadu na furt jezdí a ja tohle?
Jeste takove info, den předtím me to při plným plynu hodilo do nouzaku a chyba: regulace plnícího tlaku, mez překročena

Takže ted nevím jestli je na vině plně průchozí výfuk a nebo chip kde podle sportmonitoru mi to tlačilo až 2.80 bar (absolutní)
Je u TSI duležitý nějaký protitlak ve výfuku aby se to alespon minimálně pralo s turbínou nebo nemusí být žádný ?

TSI nedělám každý den a na ropách výfuky neřeším.
díky za každou smyslplnou reakci.
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Odpor/protitlak ve výfuku

Příspěvek od Shr3k »

IMO pokud u té IHIny nefungovala regulace a obtoková klapka, tak to nemá s případným větším nebo menším protitlakem nic společného a prostě to na to dojelo. Jako já nejsem takový střelec, ale kdyby mi to padlo do nouzáku na overboost, asi bych to řešil hned, případně s autem jezdil tak, aby k tomu nedošlo, než to vyřeším...

Ještě nad tím přemýšlím a těch důvodů pro overboost může být hodně, od software, přes vadný/zaseklý wastegate, boost solenoid, MAP senzor, co dává špatné údaje...
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
flashik007
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pát 25 bře 08:55

Re: Odpor/protitlak ve výfuku

Příspěvek od flashik007 »

Děkuji, takouvou odpověď jsem necekal, cekal jsem spis radu ve smyslu vyser se na klapky apod.. dekuji
Takze abych mel jasno.. odpor ve vyfuku byt nemusi žádný? Dekuji
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Odpor/protitlak ve výfuku

Příspěvek od Shr3k »

Ano, protitlak by samozřejmě trochu průtok zpomalil, IMO ale wastegate prostě zůstala zavřená, když už neměla. Důvodů může být víc, viz. nahoře.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Odpor/protitlak ve výfuku

Příspěvek od Shr3k »

Mrkni zadal jsem jen tak slova ea888 overboost do Google a https://www.torquecars.com/audi/tfsi-ov ... -p0234.php
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Odpovědět