MP3 prehravac misto CD changeru

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
kurburt
Řidič začátečník
Příspěvky: 141
Registrován: stř 16 úno 15:01

MP3 prehravac misto CD changeru

Příspěvek od kurburt »

Zdravim,

videl jsem toto reseni u jednoho cloveka a zajimalo by me, zda to tak nekdo ma/mel a jaka technicka uskali to pripadne obnasi. Omezeni funkcnosti jsou mi znama (tvari se to jako CD, ktere ma XY stop, takze je nutno mechanicky prepinat mezi pisnemi 1-1000 napr.).

V soucasnosti CD changer nemam, je tedy mozne zapojit nejak, aby si radio myslelo, ze to je prave on? Diky za pripadne postrehy.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: MP3 prehravac misto CD changeru

Příspěvek od pavproch »

já si to udělal v briketě I: MP3 sem schoval do středové opěry, výstup z MP3 sem napích do zdířka takytam, akorát napájení sem musel řešit viditelným kabelem ze zapalovače.... jednou jedinkát sem ten kábel zapoměl schovat (když sem auto parkoval na Podolánkách- Kociánce - pod svahem) a .... traverzou vytlučený wokýnko, MP3 včetně všech káblů pryč....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
bloody cardinal
Mistr volantu
Příspěvky: 623
Registrován: ned 30 říj 14:33
Kontaktovat uživatele:

Re: MP3 prehravac misto CD changeru

Příspěvek od bloody cardinal »

Tak záleží, co umí tvé rádio ovládat (cd-changer/ipod/usb...), jestli je oem nebo aftermarket a jaký máš MP3 přehrávač. Existuje dost aftermarket rádií, které umí se správným kabelem ovládat iPod (normálním pc usb <> iPod kabelem to totiž nejde).

K CD changerům jsou většinou speciální kabely (třeba JVC má überkabel složený z osmi tenoučkých kablíků + opletení, na kterém je zem), takže tam nevím jak bych MP3 připojil.

Pokud máš obyč MP3 přehrávač, možná se bude tvářit jako flash drive po připojení do USB autorádia. Jinak doporučuji 3.5 mm jack kabel. Já mám iPod a mám natažený kabel 3.5 mm jack - 2x cinch od zadního panelu rádia do kastlíku v loketní opěrce, takže nikde nic není vidět pro zloděje a ovládání přes iPod (nebo jiný MP3 přehrávač) je imho mnohem lepší než projíždět písně 1 - 1000. Ale mám i 12 CD changer, takže iPod moc nepoužívám.

Pokud nemáš na rádiu takové konektory (cinch/rca line in vzadu nebo jack aux in vpředu), doporučuji používat CD (nebo CD, které vypálíš jako datový disk se složkami s písněmi v MP3, pokud to tvé rádio umí), beztak je hudba kvalitnější.

Potkal jsem už i takového debila, který střihnul ten überkabel k CD měniči JVC (on mimo jiné stojí asi litr) a pokoušel se jednotlivé kablíčky napojit na rádio Blaupunkt. Samozřejmě mu to nešlo, nevím, co očekával. Každopádně odhaduju, že napojit tohle na USB kabel bude mít podobný výsledek.

Každopádně nejlepší informace bude mít ten člověk, u kteréhos to viděl.
K nekterym lidem je treba prijit, dat jim facku a odejit. Nic nevysvetlovat, vubec nic nerikat, proste jen plesknout. Argumentace s debilem totiz nema smysl. --- bloodycardinal.bloger.cz

WRX STi & Challenger SRT8 392 FTW
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Re: MP3 prehravac misto CD changeru

Příspěvek od KoPP »

http://www.ahifi.cz/usb-adapter-vw-skod ... s-produktu

toto jsem svého času používal a bylo to OK
Slow and serious
Uživatelský avatar
kurburt
Řidič začátečník
Příspěvky: 141
Registrován: stř 16 úno 15:01

Re: MP3 prehravac misto CD changeru

Příspěvek od kurburt »

BC: Jedna se o Audi Concert, ale to, co jsi mi rekl v podstate vim, me slo o neco takoveho, co poslal KoPP, nejakou jednotku, ktera se takto umi tvarit.

Kazdopadne mi to prijde drahy, to radsi budu poslouchat a porad menit CD. Nakonec to zkusim vyresit prave AUXem v operce, uvidim, co to bude stat.
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Re: MP3 prehravac misto CD changeru

Příspěvek od KoPP »

http://www.autoprofi.cz/volkswagen/auto ... vstup.html za slušný prašule a na ebay to bude beztak za půlku.
Slow and serious
Uživatelský avatar
quasimoto
Pan Řidič
Příspěvky: 433
Registrován: pát 18 bře 14:35

Re: MP3 prehravac misto CD changeru

Příspěvek od quasimoto »

kurburt: to si radsej kup miesto Concerru neorigo radio v Audi MMI desinge, ktore uz ma aj Navi, bluetooth a SD karty - kedze tie su do 32gb, to by malo stacit.

Taketo radia stoja od 450eur.

A keby si nevedel co s Concertom, kupim ho od teba potom :D
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: MP3 prehravac misto CD changeru

Příspěvek od vasco »

Kurburt má ale v autě 1DIN Concert a takové aftermarket rádio v designu Audi jsem teda ještě neviděl.
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: MP3 prehravac misto CD changeru

Příspěvek od vasco »

Tedy nemá toto:
Obrázek

ale toto:

Obrázek
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: MP3 prehravac misto CD changeru

Příspěvek od vasco »

Jinak quasimoto na 99% myslel něco takového:
Obrázek

A teda já bych to nedoporučoval. Je to nekvalitní čína.
Odpovědět