Celoroční pneumatiky.

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od driver »

Někdy mi připadá, že lidi ty gumy značně přeceňují.
První stěžejní bod je přizpůsobit rychlost povaze vozovky.
A kupovat špičkové pneu je určitě dobře, zvlášť pro Ty, co to využijí.
Myslím tím stopadesát koní, dvěstě koní, pětset koní....
Ale když do pneuservisu vidím jezdit ty Fabie s HTP a řeší 30minut jestli poslední Michelin nebo poslední Conti, tak se musím smát :)) =))

Mimochodem jak tady zaznělo že CrossClimate jezdí v zimě slušně a v létě jako letní téměř,
tak ještě lepší volba je koupit rovnou Zimní Alpin5.
Ty totiž v zimě předvedou 100% výkon a v létě taky jezdí skoro jako letní, takže výhoda je lepší práce v zimě.

Ty řeči, že zimní v létě jsou nebezpečné platí, ale zejména třeba pro Sava, né pro Alpin4/5.
Letní budou vždy ještě lepší ale když už někdo nechce mít dvě sady gum, kupte si špičkové zimáky.
Není nic horšího, když se dvě hodiny musíte v koloně plazit na dvojku v zimě za vyděšeným řidičem na špatných pneu.
To pak ten viník kolony je tak vynervovaný, že se nabourá né z důvodu gum, ale z těch nervů :)) =))
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Miki
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pon 09 kvě 11:41

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od Miki »

Souhlasim s tim, ze lidi ty pneu precenujou. Presne jak rikas lidi prijedou v nejakym krapu a kupujou na to co nejdrazsi pneu :D Hlavni je, jak clovek jezdi, ten styl jizdy je zasadni. Kdyz jezdite bezpecne, tak bych sel uplne v pohodě do celorocnich.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od driver »

Ono ve finále, pokud má auto tlumiče staré třeba 8let, tak v zimě ty tlumiče ztuhnou a ta guma má špatnou přilnavost i když v testu ji má nejlepší
a navíc řada těch pleček má brzdy ve špatném stavu a při takřka každém brzdění, se auto díky proměnné účinnosti brzdy na každém jednotlivém kole pak ty plečky zkouší dostat do smyku a když mají i nefunkční ABS, tak stačí trošku víc brzdit a auto letí do stromu nebo tatry v protisměru... I s těma nejdražšíma gumama...
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od Zajda »

Zimní pneumatiku na léto považuju za opravdu nouzové řešení, vhodné nanejvýš pro auto co najede jednotky tisíc km ročně. Jinak si člověk kromě o řád nižší přilnavosti a ostatních provozních negativ ty pneu zbytečně ojede a v zimě ve sněhu ani pořádně nebudou fungovat. Než kupovat super duper celoroční nebo dokonce zimní Micheliny a jezdit s nima celý rok, to bych raději pořidíl ty Savy (na sněhu výborné pneu) a druhou sadu jakýchkoliv letních co nebudou z Číny.
《》
goha
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pon 08 pro 22:47

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od goha »

Jezdil jsem několik let celoročně na zimních Michelin Alpine A3 a nezaznamenal jsem v letních parnech sebemenší problém. Bylo to s Nissanem Primera P11, benzín 96kW a nemůžu říci, že bych jezdil jako důchodkyně.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od Zajda »

Tak je asi samozřejmé, že každý přizpůsobí svojí jízdu pneu na kterých jede. Ale že jsi proti letním nepoznal rozdíl snad tvrdit nechceš. To už bych opravdu jezdil radši na celoročních kdybych měl mít jen jedny. V našich typických zimách by na asfaltu nejspíš fungovaly i líp.
《》
goha
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pon 08 pro 22:47

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od goha »

Jezdil jsem tak, jako předtím na letních, to bych potom samozřejmě nemohl porovnávat.
Tomas009
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25 črc 14:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od Tomas009 »

V zimě jsem měl půjčené auto tady s těmito Michelinkami: odkaz smazán a byl jsem hodně překvapený, kam jsem všude vyjel:-) Nepoznal jsem rozdíl od klasických zimních.
Naposledy upravil(a) pavproch dne pon 25 črc 15:29, celkem upraveno 1 x.
Důvod: edit by -pp-: ten odkaz tam byl zbytečný a propagační
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od Shr3k »

Tomas009 píše:V zimě jsem měl půjčené auto tady s těmito Michelinkami: odkaz smazán a byl jsem hodně překvapený, kam jsem všude vyjel:-) Nepoznal jsem rozdíl od klasických zimních.
41min stará registrace, tři příspěvky a hned proklik na vlastní agregátor cen? Téda. Tak jsem ti tam kliknul, abys měl hit a měl toho redaktora z čeho zaplatit. ;)
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
davson12
Autoškolák
Příspěvky: 41
Registrován: úte 11 úno 11:17

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od davson12 »

hehehe .Stane se :))))
Odpovědět