Vosk, tvrdý vosk, nano vosk, keramická ochrana laku

Když se chcete ponořit do nitra...
Rux
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 06 pro 18:40

Vosk, tvrdý vosk, nano vosk, keramická ochrana laku

Příspěvek od Rux »

Která metoda je nejlepší pro vzhled karoserie? Zajímám se o životnost nánosu
před tím než mě uchlácholí prodejce,
Cena Celého přípravku na internetu je o púlku levnější než mi nabídl i s aplikací...
Po aplikaci žádné kartáče v automyčce já vím, kolikrát to tak mohu omýt vapkou než to smyju?
Copak nezvládnu homemade pomocí spreje a hadru? Dá se na tom něco zkazit?
Díky za zkušenosti (pro představu dvojkoví vinoví super B)
Naposledy upravil(a) Rux dne ned 06 pro 19:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vosk, tvrdý vosk, nano vosk, keramická ochrana laku

Příspěvek od 970ka »

dvojkový,vínový,nemohu si pomoci,jinak v pohodě. :-)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Vosk, tvrdý vosk, nano vosk, keramická ochrana laku

Příspěvek od petr_riha »

970ka píše:dvojkový,vínový,nemohu si pomoci,jinak v pohodě. :-)
Chtěl jsem napsat přesně totéž, ale nechtěl jsem tu zabrušovat do OT :-D
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Vosk, tvrdý vosk, nano vosk, keramická ochrana laku

Příspěvek od janjan »

"dá se na tom něco zkazit?" - ano, všechno. Pokud hledáš odpověď tady, protože jsi ji nenašel na žádném detailing fóru, tak buď špatně hledáš, nebo jseš línej si to i všechno načíst. Než budeš cokoliv nanášet, je potřeba auto pořádně umýt. A tím nemyslím houbičku na nádobí a drhnout to jare nebo smetákem v kýbli. Když si pak spočítáš čas, co všechno za přípravky vlastně potřebuješ, aby to vůbec dávalo smysl, tak to nevyjde levněji, než někam zajet a nechat si to komplet udělat o někoho, kdo (snad) ví, co dělá.

Mimochodem jaký je důvod pro ochranu laku? Onen dvojkoví vínoví super B bude mít už beztak lak ve stavu, kdy není moc smysl něco ochraňovat, dokud neprojde strojní korekcí...
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Vosk, tvrdý vosk, nano vosk, keramická ochrana laku

Příspěvek od honziss »

janjan píše:"dá se na tom něco zkazit?" - ano, všechno. Pokud hledáš odpověď tady, protože jsi ji nenašel na žádném detailing fóru, tak buď špatně hledáš, nebo jseš línej si to i všechno načíst. Než budeš cokoliv nanášet, je potřeba auto pořádně umýt. A tím nemyslím houbičku na nádobí a drhnout to jare nebo smetákem v kýbli. Když si pak spočítáš čas, co všechno za přípravky vlastně potřebuješ, aby to vůbec dávalo smysl, tak to nevyjde levněji, než někam zajet a nechat si to komplet udělat o někoho, kdo (snad) ví, co dělá.

Mimochodem jaký je důvod pro ochranu laku? Onen dvojkoví vínoví super B bude mít už beztak lak ve stavu, kdy není moc smysl něco ochraňovat, dokud neprojde strojní korekcí...
Lip bych to nerekl :-bd
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
VS*
Letec
Příspěvky: 1257
Registrován: stř 23 lis 18:03

Re: Vosk, tvrdý vosk, nano vosk, keramická ochrana laku

Příspěvek od VS* »

Mytí.....dekontaminace.....umytí..... strojní rozleštění....příprava laku/odmaštění.... ošetření voskem,keramikou atd...
Ono to není jen "placnu na to nějaký vosk a nazdar...."

A co se týče nejlepšího vzhledu a výdrže tak jednoznačně keramika....ale tam je kvalitní příprava nejdůležitější, pak samotné nanesení keramického povlaku a taky následná péče o něj...není to jen že se dá keramika a nic se s tím dál nemusí.
PROTECTOR II 950Mcz ALP3: SPOLEHLIVÁ A NEKOMPROMISNÍ OCHRANA
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: Vosk, tvrdý vosk, nano vosk, keramická ochrana laku

Příspěvek od Duke_Luke »

plus na keramiky niektore su specialne "zapekacie Infra lampy" pre zrkadlovo hladky a tvrdy povrch. Taketo specialne chemie na auta jedine zverit do ruk profikovi so skusenostami. Plus ked tu keramiku das raz za pol roka az rok refreshnut a ozivit, tak vydrzi dost dlho. Plus mas speci keramiky aj na okna, konzervaciu koze...Moje auto ma 215t km ,ale kedze sa staram, tak by si mu tipol aj podla interieru max 80t .Starat sa oplati...
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Vosk, tvrdý vosk, nano vosk, keramická ochrana laku

Příspěvek od honziss »

Ale ted naposledy jsem novy auto, jen dobre umyty obyc ph neutral samponem, docisteny ipou pokropil wetcoatem od gyeonu a tak 3-5 umyti to funguje dobre.

Neco aplikovat dle navodu zvladne kazdej, ale mit na to auto spravne pripraveny (umyty, dekontaminovany, pripadne po korekci) uz 90% lidi neda, obzvlast ne v domacich podminkach.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Vosk, tvrdý vosk, nano vosk, keramická ochrana laku

Příspěvek od HondaMan »

Můj postup je snow foam, wap, kontaktně vydrbat s šamponem, Korosol, umýt, fast finish leštěnka. Reálně tak 4x za rok.

Protože je to dost práce, tak jsem včera byl v kartáčové myčce kterou mám cestou z práce :-D
2.9T RWD
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Vosk, tvrdý vosk, nano vosk, keramická ochrana laku

Příspěvek od janjan »

auto, které do teď udržované nebylo a má už něco najeto, zabere v domácích podmínkách připravit na cokoli klidně celý den. A to se bavíme jen on karoserii. Když se k tomu přidá aspoň nějaká drobná ruční korekce/spíš maskování a ochrana, interiér, kola a vše v bezprostřední blízkosti kol, tak víkend uteče jak nic a mezitím už člověk stejně vidí, co dalšího by se dalo ještě udělat, kdyby byl čas.

Problém je, že 99% lidí tohle netrápí, protože mokré auto = čisté auto. Pak někteří jednou prozřou, ale nemají absolutně páru o tom, co to obnáší nebo kolik to zabere času a peněz, ale jsou si naprosto jisti, že to zvládnou sami za desetinu nákladů.
Odpovědět