1.4 59 kw Problém s max otáčkama a výkonem

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
thiopental
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: sob 25 kvě 19:59

1.4 59 kw Problém s max otáčkama a výkonem

Příspěvek od thiopental »

Za jízdy vytočím motor max do 5000 otáček a pak se to kolem jen tak "houpe" a uvadá. Když vyřadím a řádně prošlápnu, tak jde až do omezovače. Zdá se mi, že auto má málo výkonu a vyšší spotřebu než je mi milé. Psaná od výrobce je 8.0l na 100. Ano v reálu se tyto hodnoty mohou lišit, ale já se pohybuju na hranici 10 litrů. Alespoň teda podle palubního PC Napadá mě, že to má co dočinění s netěsným vlnovcem na výfuku a lambda sondou co je za ním. Nebo je něco ucpanýho. Prosím nebyl by tu někdo osvícený v tomto problému s nějakým nápadem ? děkuju :-))
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: 1.4 59 kw Problém s max otáčkama a výkonem

Příspěvek od jirka87 »

udelat radne bezny servis. T.j. Filtraci (doporucuji Mann),hlavne SPRAVNY palivovy filtr, nove svicky (dat tam PRESNE to,co pise vyrobce a nevymyslet chujoviny s Ngk Racing apod), vycistit skrtici klapku. Da se na to koupit sprej asi za 120kc. NERYPAT do ni rukama! proste aplikovat sprej, nastartovat, nekdo prida a za behu znova pri otevrene klapce aplikovat.

az to ani tak nebude ok,pak resit pripadne lambdu a pokud se bude menit,tak dat tu co tam ma byt. Nikdy ne univerzalni
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: 1.4 59 kw Problém s max otáčkama a výkonem

Příspěvek od jirka87 »

jo a spotreba. . Ja s tou Fabii jezdil HODNE neekonomicky jizdnim stylem za 6.2-6.7. Couracky okreskama klidnym tempem 5.5-5.8
thiopental
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: sob 25 kvě 19:59

Re: 1.4 59 kw Problém s max otáčkama a výkonem

Příspěvek od thiopental »

Díky :-) zkusím to.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 447
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: 1.4 59 kw Problém s max otáčkama a výkonem

Příspěvek od PepaSFI »

to má lambdu až za vlnovcem? Pokud je vlnovec děravý tak to určitě taky vadí. Do výfukových plynů se míchá vzduch, lambda změří obsah kyslíku a myslí si že to má chudou směs. Tak se snaží to obohatit, přidává dávkování paliva a tím v tom vzniká chaos a velká spotřeba.
thiopental
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: sob 25 kvě 19:59

Re: 1.4 59 kw Problém s max otáčkama a výkonem

Příspěvek od thiopental »

Jo, lambdu to má před i za. Tak jsem vyměnil svíčky, vzduchovej filtr, palivovej filtr, a nechal jsem v servisu dát novej vlnovec. To se mi doma na podlaze fakt dělat nechtělo... No a spotřeba se skutečně snížila cca o třičtvtě litru na 100 . Je to caddyna III a mam pocit že váží něco přes 1.5 tuny, takže ono si to vezme dost i tak, ale pořád je mi milejší 8 litrů, než ta darda co tam naskakovala ...
Odpovědět