DSG DQ250 - optimalizacia software

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Jedi
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 10 pro 12:16

DSG DQ250 - optimalizacia software

Příspěvek od Jedi »

Ahojte, mam otazku. Existuje nejaka overena SW uprava DSG DQ250, ktora nedovoli zmenu rychlosti na vyssiu v manualnom rezime (ked je motor v redline)? Auto je Leon ST Cupra 280. Diky.
kubeek
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 17 úno 20:02

Re: DSG DQ250 - optimalizacia software

Příspěvek od kubeek »

Kazdy lepsi chiptuner by to mal vediet. Nastavia sa len vyssie otacky preradenia v manualnom rezime ako je obmedzovac, tym padom dsg nepreradi...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: DSG DQ250 - optimalizacia software

Příspěvek od řidičBOB »

To by mělo jít normálně přes VAG-COM nebo VCDS. Akorát bych nejdřív, než se do toho někdo pustí, udělal zálohu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
martinecko1
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 24 lis 15:28

Re: DSG DQ250 - optimalizacia software

Příspěvek od martinecko1 »

cez VAG ani VCDS to nejde. Ide o to, ze najprv treba vydolovat existujuci software a to sa da jedine napojenim na servisny konektor priamo prevodovky (je nutne dat dole sanie). nasledne je vykonana zmena ktora sa uz potom pomocou beznej CAN zbernice (ale nie cez vcds) nahra do RJ prevodovky. Ja sam som bol si prehrat software na DQ250 kvoli tomu, ze mi vadilo ako velmi podtaca motor na 2.0 tdi. Teraz mi preraduje az od 2000 a podraduje pri 1400, zaroven pri plazeni sa v kolone aut mi drzi D1 az kym sam nepridam plyn. Na slovensku to robi jedna firma v Turanoch - RB digital sa vola. Upravia vam software podla vasich predstav. Stalo ma to asi 200 euro (asi 5200 czk)
Odpovědět