Volant vibruje od 120km/h výš

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant vibruje od 120km/h výš

Příspěvek od jarka »

Něco podobnýho se mi děje taky, jen to dělá na letních od 160kmh výš (zimní byly v cajku ve všech rychlostech). U mě jsou na vině rovnaný disky, prostě levný/starší elektrony jsou proti ocelovým jak z bláta. Zkus nechat vyvážit a až se ti bude točit kolo na vyvažovačce, tak mrkni jestli ti disk nehází. I když bude vyvážený, tak stejně může být šišatý - stačí lehce (aspoň tak je to u mě).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Volant vibruje od 120km/h výš

Příspěvek od Brus »

já bych začal přehozením zadních a předních kol, pokud by nepomohlo, tak bych zkusil ten pneuservis a vyvážit a podívat se na té vyvažovačce, co dělá disk. Ale stejně pokud by nepomohlo prohození přední a zadní, tak už by ta druhá varianta byla spíš jen pro klid duše a vlastně bych se smiřoval s nějakým závažnějším problémem :-)
Pravda vyděsí
black
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 02 dub 22:32

Re: Volant vibruje od 120km/h výš

Příspěvek od black »

Pneu jsem kupoval nove 2 letni nokian line 2 byly koupene minuly rok stare jsem nechal vyvazit a nove byly taky vyvazene este jedine zeby mi podelali vyvazeni v pneuservisu jinak by tam byt problem nemel byt, kolega co dela do aut tvrdi ze mam vymenit kulaky ale ja nemuzy pochopit proc to nedelalo u R13 :O a u R14 to dela...
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Volant vibruje od 120km/h výš

Příspěvek od Pickuper »

.... příčina bude na těch ráfkách nebo gumách...kdyby byl problém jinde, tak by se projevil už na těch 13ctkách , neboť tam bude oproti 14ctkám větší úhlová rychlost..... Tudíž jak zde již padlo, prohodit postupně předek za zadek a vylučovací metodou postupovat dále od řešeních jednoduchých ke složitým ;)
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant vibruje od 120km/h výš

Příspěvek od jarka »

Pak mě ještě napadají vystřeďovací kroužky na těch alu diskách, máš je tam? Ono se dá i bez nich, ale je potřeba utahovat postupně a momenťákem. Pak samo pořádně očistit náboj - může tam být nějaký bordel.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
black
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 02 dub 22:32

Re: Volant vibruje od 120km/h výš

Příspěvek od black »

Vystredovaci krouzky jsem sundal minuly rok a tsktez jsem na nich jezdil pak prisla zima alu kola se sundaly a daly se 13 plechy kola jsem momentakem nedotahoval a dneska jak jsem to mel sundane plochy alu a aji kotouce jsem smirgloval.... A po nasazeni jsem utahoval do krize jako vzdy.. zadni byly ve predu v dobe kdy nebyly dve nove letni vzadu byly zimni a delalo to taktez...
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Volant vibruje od 120km/h výš

Příspěvek od Vana »

Pickuper píše:.... příčina bude na těch ráfkách nebo gumách...kdyby byl problém jinde, tak by se projevil už na těch 13ctkách , neboť tam bude oproti 14ctkám větší úhlová rychlost.....
Sice mi není jasné proč by se třináctky měly točit rychleji než 14" ale souhlasil bych taky že problém bude nejspíše v kolech - vyvážení, deformace, vnitřní destrukce kordu apod.
black
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 02 dub 22:32

Re: Volant vibruje od 120km/h výš

Příspěvek od black »

Ale jak to ze se mu to neukazalo na vyvazovacce? :O
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Volant vibruje od 120km/h výš

Příspěvek od Vana »

Podle mě proto, že vyvažovačka točí kolem pomalu a ale některé vady pneu (např. deformace poškozeného kordu apod.) se projevují z důvodu větších odstředivých sil až při daleko vyšších otáčkách kola. Měl jsem podobné problémy, kola z vyvažovačky perfektní a rovná a na autě stejně vibrovaly. Nepomohlo ani opakované vyvažování, vyřešilo to až zkontejnerování starých a nákup nových gum.
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Volant vibruje od 120km/h výš

Příspěvek od Pickuper »

Vana píše:
Pickuper píše:.... příčina bude na těch ráfkách nebo gumách...kdyby byl problém jinde, tak by se projevil už na těch 13ctkách , neboť tam bude oproti 14ctkám větší úhlová rychlost.....
Sice mi není jasné proč by se třináctky měly točit rychleji než 14" ale souhlasil bych taky že problém bude nejspíše v kolech - vyvážení, deformace, vnitřní destrukce kordu apod.
kdo říká, že se něco točí rychleji?? já jen říkal, že 13ctky se při stejné rychlosti otočí vícekrát....
Niko nadžanel ko kerdža
Odpovědět