e-call - ano/ne ?

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od pavproch »

Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od řidičBOB »

honziss: mnoho pětiletek jsem se bez toho vynálezu EU obešel, takže ho sledávám nepotřebným...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od honziss »

pavproch píše:protože
A cetl jsi nekdy kompletni disclaimer pri spousteni novyho android nebo ios telefonu?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od pavproch »

Proto taky pouštím do mobilu data nebo wifinu jen na několik sekund a to ještě obden nebo i méně často (jen olíznout maily dyž nemožu pusťiť pc a zase hned vypnúť).... jj, paranoja :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 787
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Spectral »

honziss píše:
pavproch píše:protože
A cetl jsi nekdy kompletni disclaimer pri spousteni novyho android nebo ios telefonu?
Já ano, a protože mi nevyhovují, tak jsem si pořídil telefon s operačním systémem, který má podmínky použití podstatně přátelštější a pro mě plně akceptovatelné. Možnost výběru je.

Pro ty, co si myslí, že mluvím o nějakém pofidérním nepoužitelném OS, nebo snad o hloupých telefonech, doplňuji, že od roku 2014 používám telefony se Sailfish OS.

Co to je? Po odprodeji Nokie Microsoftu bylo zaříznuto vývojové oddělení Nokie, které pracovalo na mobilním operačním systému MeeGo (použit v Nokii N9 a N950), vyhození vývojáři založili ve Finsku společnost Jolla a dál pracovali na původním projektu. Výsledkem je Sailfish OS; systém masivně ovládaný gesty, mezi jehož přednosti patří otevřenost, ochrana soukromí uživatelů (telefon "nevolá domů"), plná kontrola nad systémem, který je podobně jako Android založen na Linuxu, ovšem bez onoho Velkého Bratra v podobě Googlu. Sailfish OS navíc umí kromě nativních aplikací (vytvořených přímo pro Sailfish) spouštět i 95 % androidích aplikací, takže absence aplikací není problém. Problém je, že Jolla je malá, rozpočet ještě menší, a tomu odpovídá podíl na trhu a místy určitá nedoladěnost. Každopádně pro "privacy freaky" jako jsem já, je to jako dělané.
:ar!
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5470
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od M.Z. »

pavproch píše:Proto taky pouštím do mobilu data nebo wifinu jen na několik sekund a to ještě obden nebo i méně často (jen olíznout maily dyž nemožu pusťiť pc a zase hned vypnúť).... jj, paranoja :D

I ta chvilička stačí mimozemšťanům, aby tě lapili.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od rhinos »

příjde mi taková opatrnost úsměvná. Zvlášť když na každém rohu je kamera a anonymita kdekoliv je hudba minulosti
Citroen C4 GP
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od 911T »

To neni opatrnost ale paranoja. Clovek ma dnes dost problemov aj bez toho aby sa zaoberal predstavou vlastnej dolezitosti a pocitom ze ktosi monitoruje kazdy jeho krok.

Ja si naopak myslim ze TPMS je velkym prinosom pre bezpecnost. Ani nie tak pri beznej jazde, ako pri jazdne na krv. Pri R19 tuhych semislikoch stratu tlaku zistite az prilis neskoro a predstava ako sa mi podhustena guma v zatacke odlepi od disku je dost neprijemna.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Zajda »

911T píše:To neni opatrnost ale paranoja. Clovek ma dnes dost problemov aj bez toho aby sa zaoberal predstavou vlastnej dolezitosti a pocitom ze ktosi monitoruje kazdy jeho krok.
Nejhorší je právě že to monitorování neprobíhá podle důležitosti ale celoplošně, kvanta dat co sbírá a archivuje např. Google si nikdo nedokážeme představit, stejně jako prostředky co na to musí padnout. Vstupů má mraky - vyhledávač, internetový prohlížeč, Android telefony a jejich aplikace, bezplatná navigace v nich, autonomní vozidla, streetview. Takže až bude potřeba např. za 20 let udělat kádrové profily obyvatelstva, nepochybuju že bude kde brát, Facebook a spousta jiných roztroušených databází to jistí :-)
Ale člověk by v dnešní době vpodstatě musel žít na okraji společnosti aby se tomu ubránil.
《》
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od honziss »

rhinos píše:příjde mi taková opatrnost úsměvná. Zvlášť když na každém rohu je kamera a anonymita kdekoliv je hudba minulosti
presne moje rec!
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět