Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 870
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od 970ka »

Jo,mě taky :-)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
petrostadal
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21 lis 20:55

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od petrostadal »

Tak mám nový poznatek. Filtr paliva byl zanesený - vyměněn, nicméně při pumpování nafta teče hadičkou do vs. čerpadla (u náhonu), ale ať pumpuju jak chci dlouho, tak hadičkou z čerpadla (levá strana bloku čerpadla) nic neteče :-o
petrostadal
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21 lis 20:55

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od petrostadal »

Takže problém vracejícího se paliva vyřešen - ve výtokovém šroubu je zpětný ventil ve formě pružinky a kuličky - přilepená. Už se vrací :) Ale stále nestartuje. Teda ne tak docela. Při nastříkání start spereje má i tendenci chvilku - pár otoček běžet. Jen si myslím, že to běží na ten sprej :)) No jinak jsem u čtvrtého válce odšroubil trubku od vstřiku, nasadil na ni sáček a párkrát protočil - trocha nafty v sáčku je... Ale nevím, jestli je to dost. :(
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od jirka87 »

Upřímně, maličko jsem čekal nějakou takovou kokotinu. z toho ale lze usoudit, že to čerpadlo bude tak nějak zalepené celé. Ještě mě napadá zcela ho demontovat ven a "protáhnout" ho benzínem, nechat den ležet a pak protáhnout naftou a namontovat. ikdyž ono by to mělo jít i bez demontáže. Prostě odpojíš trubky, na vstup dáš benzín, potočit třeba klidně přes kvalt, zvedlé zadní kola...no prehistoricky prostě, chápeš :-D

Já bych to roztáhl B-) Tak honéééém už. Já už chci číst " jede !!..on jede!!!!!..a jede dobře"

P.S : Ano, běží to jen na ten sprej pravděpodobně. Moc bych to neopakoval. je to jen jednorázový pomocník. je to agresivní jak prase, de facto to "smazává" olejový film ze stěny válců, takže...opatrně s tím.
petrostadal
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21 lis 20:55

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od petrostadal »

Tak jsem to včera zkoušel celý protáhnout tím benzínem a nic. Žhaviče jsem měl všechny venku, aby nebyla komprese, motor jsem pořádně protočil. Akumulátor tím už ale trochu zeslábnul, tak jsem ho nechal nabíjet a dnes to zkusím znovu. Kdyby nic, přijde na řadu roztáhnutí. Pokud bude mít kamarád čas...
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od jirka87 »

To není možné. w123 má na chod motoru jednoduchou rovnici :

Vzduch + palivo + malinko el. energie = zážeh = jízda

Podle mého názoru je to auto výsledek nějakého špionského projektu. Mám za to, že toto Piano museli postavit tajné služby z USA (možná i společně s Ufony ???? ). Cílem je podle mého názoru oslabit ekonomiku ČR tím, že se nakonec celý stát bude podílet na rozhýbání tohoto auta, nebude se chodit do práce, ekonomika se tím pádem začne hroutit, bude klesat HDP a USA obsadí ČR v rámci humanitární pomoci. A když už tady budou, tak nenápadně vytěží naše lithium.

:D :D :D :D :D

Hej to není možný, že to auto nechce jet ~x(
petrostadal
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21 lis 20:55

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od petrostadal »

Jako to co vyteče z trubky vstřiku je troška asi při pěti otočkách motoru. Ale nevím, jak to stříká přímo ze vstřiku. To jsem nezkoušel. Nevím, jak je to s demontáží a montáží vstřiků. Je to tak jednoduchý jako zapalovací svíčlka?
petrostadal
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21 lis 20:55

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od petrostadal »

Možná jsou zakydané tou straou naftou, tak bych vyzkoušel, jestli jde něco z nich...
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od jirka87 »

Obecně vzato jdou vstřiky blbě ven a u těch nových "sračkoidních aut" se může stát, že se ohnou, zlomí a pod...Typicky 1.3JTD apod (Fiat Doblo např.)

Pokud bych se do něčeho takového pouštěl :

1) Prvně bych se s někým poradil, kdo má zkušenosti (já to nejsem)
2) Připravil bych se na to, že to nepůjde ven lehce = je třeba koupit uvolňovač/povolovač vstřiků a tím to prvně nastříkat a nechat být
3) Pomalu a v klidu se to snažit dostat ven
4) Při vracení NOVÉ PODLOŽKY a já bych dával osobně i měděnou pastu..kapičku do závitu, ale...

Prostuduj Youtube. Toto je fakt odoborník na staré Mergly, má toho na kanálu hodně :

https://www.youtube.com/user/Mercedesso ... _polymer=1

https://www.youtube.com/watch?v=tFcKOYXaTWM (tvůj případ..stojí, nejede ~x( )

https://www.youtube.com/watch?v=kT8HjETFDx4
petrostadal
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21 lis 20:55

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od petrostadal »

Tak přátelé děkuji za všechny příspěvky. Dnes jsem auto přetahoval na místo stání do jara a při té příležitosti se podařilo roztažením ho naštěknout. :D Zbytek cesty jsem dojel silou 240D. A jak jsi Jirko psal...Jede! Onoto jede! A jede to dobře!!! ;) Pak jsem ho na místě určení chcípnul a zkusil nastartovat a chytnul hned. :)) Díky moc... ;)
Odpovědět