Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Když se chcete ponořit do nitra...
petrostadal
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21 lis 20:55

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od petrostadal »

No zkoušel jsem ještě hlavu ohřát horkovzduškou, ať je trochu vlažná, taky nic. Zkoušel jsem povolit průtokovej šroub na přívodu k čerpadlu a při ručním čerpání nafty z něj dost teče, takže i když jsem filtr neměnil, jen vylil to svinstvo, tak myslím, že tam problém nebude. Ještě mě napadlo vytáhnout zpátečku z čerpadla a zkusit ručně čerpat naftu, jestli se dostane až do tělesa čerpadla. Jestli není nějakej špunt za šroubem, tak by měla nafta zase ze zpátečky vytíkat. Co je mi taky divný, že včera koupená baterka po nabíjení asi 12h ze začátku relativně svižně, ale po 4 sekundách ztrácí dech. Je to 95Ah. ???
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od jirka87 »

Horkovzduska je ti na takovej ingot zeleza a hliniku (plati pro vsechny motory te doby) platna jak izolepa na prustrel bricha priteli :-) Chce to soupnout fakt na den do tepla. Cely se to trochu "rozvolni" atd...

Zkouseli jste tim motorem pootocit "rucne" ? Moc neverim, ze by byl "prilepeny", protoze tyhle potvory prezijou nuklearni katastrofu a jedou i na mastne z prasete, jak s oblibou rikam, ale kdovi...

Z jake lokality jsi ? To by me i zajimalo tohle pomoct zprovoznit :-? \m/ Ja jsem z Prerovska. No kazdopadne..nechci delat chytreho, ale zkusim popsat jak by probihal muj pokus o oziveni takove potvory step-by-step.

1) Prijdu, mrknu, vidim :-j
2) Kontrola provoznich naplni (pokud s tim hodlam neco i dal vazneho delat, tak bych asi i vymenil olej, nez to vubec zacnu rozhybavat), cerstve palivo je samozrejmost + novy filtr (ty ne, ale ja bych ho tam dal)
3) Zbezna kontrola toho jestli mi to vubec zhavi, jestli tam jde stava a jestli nemam filtr box plny listi a jde mi tam vzduch - zkousim protocit motorem racnou na remenici
4) Pokud vyse uvedene splnuje, ozivuju startovanim
5) Nechyta...
6) Start spray..lehce...startuju pripojenej kablama na jiny auto cca 3x po sobe, pak minimalne 5minut pauza (starter)
7) Opakovat bod 6 =))
8) Nechyta
9) Jsem nasranej, znovu kontroluju naftu, pokud dava, ale nechyta,chce to proste roztahnout.

Tim roztazenim na tom NEMUZES nic zkurvit, proste nemuzes. To neni auto s DPF a samozrejme se tady nebavim o tom, ze to budes tahat 15kilometru. To musi chytnout relativne brzo...Reknu v ramci par stovek metru maximalne.

To mas nejake zahadne piano, ze to nejde po 5 letech natocit :-D Tadáááá (byť teda 124ka) : https://www.youtube.com/watch?v=s1K49UADomw
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od 970ka »

Tak základ jsou dobré tlaky,žhavení, nafta a dobrá baterka a musí to jít. Baterku máš,nafta tam jde,tlaky snad jsou a žhavení musíš zkontrolovat.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od jirka87 »

970ka : a to je prave kouzlo tech aut. Presne jak rikas. Tady proste neresis jestli ti zateklo za ty roky nekam do nejake posrane jednotky, nebo jestli ti kuna prezrala svazek od ECU a chytas signal z pracky...Tech cidel co ten motor ma by spocital 60letej tesar na jedny ruce..Pamatuju, ze nam kdysi ruplo ovladani plynu. Tak hold se hodil proste kus cehosi jako zarazka na raminko ovladani cerpadla a hura..."tempomat" byl na svete a dojelo se...

Ach joooo..... :x
petrostadal
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21 lis 20:55

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od petrostadal »

No, někdo se tu ptal, odkud, takže Postřelmov, okr. Šumperk ;)
Jinak dnes vyšroubím, zkontroluju a přeměřím žhavky, vyšroubuju vstřiky, nechám je namočený v benzínu, vyzkouším, jestli se zpátečkou ze vstřikovacího vrací nafta při ručním čerpání, abych věděl, jestli je zaplněno a když budou odšroubeny trubky ze vstřiků, tak vyzkouším, jestli podává čerpadlo naftu, podívám se na vzducháč... Podám komplexní a podrobnou zprávu. Jsem rád za všechny rady. Zítra jedu pro SAABa 900NG, W123 zatím půjde na zahradu pod plachtu, na jaře dokončím stavbu dílny a nastane renovace tohoto krásného youngtimera... ;;)
petrostadal
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21 lis 20:55

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od petrostadal »

Ale před pěti lety, když jsem s ním pod střechu zajel, tak vše bylo OK, startoval, jezdil, tudíž 100pro ta zku..... biosložka X(
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od 970ka »

Hele na těch autech se nic nesserre,vstřiky bych nevyndaval,zkus nejdřív to žhavení,jinak do Šumperka jsme jezdili za komančů,dělali tam šikovný kluci Vernerové G.O. motorů na Mergly na počkání.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od jirka87 »

Hele pod plachtu bych nic nedával....To raději za pár korun zbudovat velmi provizorní a velmi ošklivý přístřešek. praxe ukazuje, že pod tou plachtou vzniká "rádoby mikroklima" a rádo to urychluje proces totálního hnití všeho. Ale to jen tak bokem.

Vyšroubovat vstřiky je možné (ale jak píše kolega nade mnou...)A bacha na podložky... Stojí to tak okolo 5kč/ks, tak tam nevracej ty staré, když už teda. Pokud se do toho teda pustíš, vem je někam na učňák (zemědělka, automechanik apod..) mají určitě k dispozici něco jako tohle : https://www.ebay.com/itm/Diesel-Injecto ... 2327400273

Dáš tam někomu 100Kč a budeš vědět hned, jak to "prská" a zároveň je to super příležitost ten vstřik propláchnout. Aneb nedělejme si život složitější než je :-) Každá "auto" škola/učiliště má většinou vlastní servis, který funguje za pakatel, protože tam dělají pochopitelně učni pod dohledem mistra.
petrostadal
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21 lis 20:55

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od petrostadal »

No já ho dám pod plachtu, ale takovou formou stanu, nebude to přímo ležet na autě. Jen ať na něj vyloženě nesněží, atd...
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od jirka87 »

Tak pak dej vědět, jak jsi dopadl, to mě zajímá :-) Držím palce
Odpovědět