Výběr zimních pneu 215 / 45 R17

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
kjub
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: stř 18 led 22:37

Výběr zimních pneu 215 / 45 R17

Příspěvek od kjub »

Zdravím,

vybírám zimní gumy na zimu pro Opel Corsa D GSI. Předpokládám, že si je nechám dát na origo 17 alu kola stejně jako letní. Rozměr 215 / 45 R17, podle toho, co jsem si našel, tak index nosnosti a rychlosti 91V. Obecně mám dost malý nájezd kilometrů (ročně max 8k km), v zimě převážně po městě a okolí, žádné hory nebo neupravené komunikace, nepotřebuju něco vyloženě do sněhu.

Hledal jsem nějaké testy a recenze, ale pro tento rozměr jsem nic moc nenašel. Moc se v tom nevyznám :) Toto jsem si vyjel na heurece https://pneumatiky.heureka.cz/f:5427:19 ... 99:91/?o=4, zatím jsem asi pro Dunlop SP Winter Sport M3 a to jen z důvodu, že značku znám, cena je ok a mám od Dunlopu pneu letní.

Důležitá je pro mě cena, ale aby to zase nebyl nějaký šunt.. Přes 2k za 1ks pneu bych jít nechtěl.

Díky za jakékoliv tipy, ať už značky nebo konkrétní typ pneu. :-bd
08' Corsa GSI 1.6 150PS
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr zimních pneu 215 / 45 R17

Příspěvek od jarka »

Jako s tímhle nájezdem a na ježdění po městě bych to extra neřešil a vzal první rozumnou značku. Po několik sezón jezdím na ignácovi Sava Eskymo S3 a pohoda, na Doblu jsem minulou zimu zkusil na předek Kormoran Snowpro B2 - a taky mě nikde nenechaly. Radši kupuju častěji obyč značky a čerstvý gumy než abych za stejný peníze jezdil několik sezón na prémiových gumách, který ztvrdnou.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr zimních pneu 215 / 45 R17

Příspěvek od řidičBOB »

Poměr cena/výkon byl vždy OK u Barumu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Výběr zimních pneu 215 / 45 R17

Příspěvek od retron »

Dunlop SP Winter Sport M3 se co já vím nevyrábí cca. od roku 2004 (měl jsem je na A3)
nástupce je 3D, 4D a ted aktualně snad 5
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Výběr zimních pneu 215 / 45 R17

Příspěvek od HondaMan »

BOB: Barum je OK pro nenáročné a klidné řidiče, kteří gumy nechtějí řešit. Za podobné peníze jako Barum jde ale vždy koupit něco lepšího (a taky významně horšího).
2.9T RWD
Uživatelský avatar
kjub
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: stř 18 led 22:37

Re: Výběr zimních pneu 215 / 45 R17

Příspěvek od kjub »

Aha, to jsem si u těch Dunlop nevšiml, že je to až tak starý model.. Proto je asi ta cena tak nízká oproti ostatním této značky. V tom případě asi půjdu do nějaké "noname" značky jako Kormoran nebo něco podobného, teď jen jakou konkrétně..
08' Corsa GSI 1.6 150PS
Odpovědět