Pískání od pravého předního kola

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Pískání od pravého předního kola

Příspěvek od aikoN »

Zdravím,
poslední rok mám takový problém. Občas se mi od pravého předního kola ozývá pískání. Vždy po delší jízdě (pár desítek km), párkrát si to zapíská a je zase zbytek cesty klid. Obvykle se to děje při zatáčení doleva, ale sem tam i při jízdě rovně. Když přibrzdím, pískání přestane.

Zajímavé je, že poprvé jsem to zaznamenal v říjnu 2016 na letních alu 16''. Poté jsem přezul na plech 15'' na zimu a od té doby nic. Teď na jaře začátkem dubna jsem nazul znova letní a až do teď byl klid. Opět se to začalo ozývat až tento týden. :-?

Moje pozornost je zaměřená na brzdy - přídřený brzdič? Zkoušel jsem po jízdě sahat na kotouče a pohmatem jsem žádný teplotní rozdíl od druhého kotouče nepoznal. Taky jsem si všiml, že na vnějšku kotouče jsou už docela hrany - může to být tím? Ložisko to spíš nebude, ne? To by se to ozývalo dle mého furt a ne jen občas. Akorát si pořád nemůžu vysvětlit, proč se to děje jen s letnima kolama a proč se to první 3 měsíce s nima nedělo. Vliv teploty bych asi vyloučil - loni jsem na letních jezdil až do prosince a ozývalo se to zrovna tak.

Tu jsou ještě dvě videa s tím zvukem:
Zde je i vidět, jak zvuk utne, jakmile začnu brzdit před kolonou:




Toš díky za nápady :-)
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Pískání od pravého předního kola

Příspěvek od driver »

Však tohle není závada ale vlastnost francouuzských aut :-*
Bych šel na prohlídku na zvedák, to může být cokoliv od ohlého plechu co chrání kotouč po brzdič s kotoučem.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Pískání od pravého předního kola

Příspěvek od aikoN »

Tak, po 190 tkm to už má nárok na podobné šaškárny. Nic není na věky a pokud to budou jen takové blbosti... :-)

Včera jsem s tím byl v servisu a diagnóza zní, hrana na kotouči - výměna kotoučů a desek. Vzhledem k tomu, že desky jsou sjeté teprve z půlky, tak mi doporučili je dojezdit a výměnu udělat až potom. To by u mě ale trvalo dost dlouho - desky tam mám už 80 tkm, tak to nechám vyměnit někdy v příhodné chvíli...
Rychlost zabíjí!
Odpovědět