netoci se jedno zadni kolo - Clio II

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
tomtom
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 19 zář 18:29

netoci se jedno zadni kolo - Clio II

Příspěvek od tomtom »

Ahoj,

stala se nam neprijemna vec. Vcera vecer jsme zaparkovali Renault Clio r.v. II (takovy ten starsi) a zatahli rucku... dnes, kdyz jsem se chtel rozjet, povolil jsem rucku a auto nejede.. je citit, ze zadni kolo je zablokovane... vubec se netoci a kdyz se snazim rozjet, je citit, jak predk auta chce jet, ale zadek stoji... zkousel jsem auto dat na hever a opravdu, prave zadni kolo se vubec neprotaci, leve zadni rukou v pohode tocim pokud je auto na heveru... bohuzel nemame v aute spravny klic, takze nejsem schopen sundat kola, zkusim obstarat zitra...

cim by to mohlo byt? pripadne, je mozne, ze si to jsem schopen nejakym zpusobem opravim sam bez nutnosti davat auto do servisu?

dekuju moc za tipy a pripadne rady!
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: netoci se jedno zadni kolo - Clio II

Příspěvek od oxik »

docela běžná závada, že na jednom kole zůstane "zatažená" ručka..jestli máš alespoň nějaké základní dovednosti, tak si s tím poradíš :)
tomtom
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 19 zář 18:29

Re: netoci se jedno zadni kolo - Clio II

Příspěvek od tomtom »

uplne levy nejsem, ale zrovna v autech se mi hrabat nechce, ale co se da delat, zkusim pogooglit a najit nejake inspirace jak lanko od rucky "povolit".. asi to fakt bude tim, protoze jsem dal auto na hever a aspon z casti, kam jsem se dostal jsem buben omlatil., auto se rozjelo ale je citit, ze brzda stale tlaci na buben a auto brzdi i na volnobeh.. zkusim zitra koupit klic a sunda kolo, zda se, ze trocha spraven mirenych ran pomuze...
tomtom
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 19 zář 18:29

Re: netoci se jedno zadni kolo - Clio II

Příspěvek od tomtom »

tak bohuzel s tim nejspis nehnu...

sundal jsem kolo, sundal jsem sroub, co drzi buben, ale buben sundat nejde... brzda tlaci na buben takovym zpusobem, ze s nim ani nehnu :/
tomtom
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 19 zář 18:29

Re: netoci se jedno zadni kolo - Clio II

Příspěvek od tomtom »

tak bez stahovaku se asi nehnu... nahodou neni nekdo z okoli Vestce/Jesenice u Prahy a mel by takovy stahovak, pomoci ktereho by sel sundad buben zadniho kola? rad i za pujceni zaplatim ;)
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: netoci se jedno zadni kolo - Clio II

Příspěvek od spooon »

rvát dolu buben stahovákem, když jsou o něj rozepřený pakny není nejlepší způsob opravy. Spíš mrkni, jak je tam řešený přepákování od ručky a zkus někde vyháknout lanko, aby povolily pakny. Pak se to bude otáčet a nebudeš muset ani buben sundávat. S největší pravděpodobností je totiž zarezlý lanko.
tomtom
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 19 zář 18:29

Re: netoci se jedno zadni kolo - Clio II

Příspěvek od tomtom »

povedlo se mi konecne buben sundat.. problem je, ze desticka na jedne z brzdovych celisti je odlepena, takze objednam nove.. jen kdyz koukam na auto kelly, tak se nevyznam v prumeru... maji tam prumery 38-42 a kdyz kouknu na brzdu co jsem vyndal, tak na sobe ma R86 jak teda poznat, jaky spravny prumer koupit? kde mam cislo hledat, nevite?
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: netoci se jedno zadni kolo - Clio II

Příspěvek od oxik »

1. To máš v Kelly takový slevy že tam dobrovolně chceš nakoupit? Spíš koukni na granex nebo cardo.
2. Renault nemá nějakej elektronickej katalog dílů kam zadas VIN a vyjedou ti díly jen pro tvé auto?
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: netoci se jedno zadni kolo - Clio II

Příspěvek od spooon »

případně mlparts.cz
Odpovědět