Klimatizace nefunguje

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Nartelian
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: ned 06 lis 15:11

Klimatizace nefunguje

Příspěvek od Nartelian »

Ahoj,
mám Hyundai Accent LC (r.v. 2001, 1.5, 66kW), kde mi nefunguje klimatizace. Vím, že mám nízký tlak v okruhu. Skoro žádné chladivo tam není a ven se ztrácelo se vší pravděpodobností postupně "za ta léta" - u některých aut automobilky uvádějí až ztrátu 30% chladiva za rok. V autě jsem vyměnil všechny řememeny, především ten ke kompresoru klimatizace byl v dezolátním stavu. Kompresor klimatizace ale nespíná - mě tedy zajímá, jestli je v okruhu nějaký tlakový senzor, který v případě velmi nízkého tlaku odstaví elektromagnetickou spojku (nedovolí zapnout kompresor) a pokud je tomu tak, zajímá mě, jak svépomocí otestovat její funkčnost. Děkuji. :)
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace nefunguje

Příspěvek od 970ka »

30% chladiva ročně,je pěkná blbost,to by to nikomu nefungovalo.Dej to zkouknout chlaďařovi a nevymýšlej,když o tom howno víš,věř mi,radím dobře.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Nartelian
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: ned 06 lis 15:11

Re: Klimatizace nefunguje

Příspěvek od Nartelian »

Zajímavé, že to tvrdí skoro každý chlaďař. Z prstu jsem si to nevycucal. Dokonale těsný systém prý neexistuje a když se šetřilo více, jsou značnější i netěsnosti a to především za provozu vozidla, kdy je celý systém vystavován velkým vibracím z motoru a podobně. Ironií je, že jsem chlaďař. Avšak mou prací jsou chlaďáky v obchodech, ne autech. Takže vím přesně, jak to funguje. Jen v autě je to v poněkud menší a mnohem jednodušší formě. Tudíž nemohu s jistotou říct, co přesně za prvky v autě je. Stačí mi vědět něco ve smyslu "Ano, je tam tlakový senzor, který v případě nízkého tlaku zabrání sepnutí kompresoru", nebo "Ne, není tam." a taky mě zajímá, jestli můžu někde natvrdo připojit spojku kompresoru k baterii a otestovat její funkčnost. Děkuji. ;)
ninko
Autoškolák
Příspěvky: 47
Registrován: pát 14 čer 09:50

Re: Klimatizace nefunguje

Příspěvek od ninko »

Co ja viem, tak ziaden senzor tlaku by tam nemal byt. Ja som mal podobny problem, maturoval okolo toho a nakoniec to bola blba poistka. Skontroloval si ju?
thesis, c3, bravo
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5478
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Klimatizace nefunguje

Příspěvek od M.Z. »

Samozřejmě je tam senzor jak na nízký, tak na vysoký tlak.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Klimatizace nefunguje

Příspěvek od Kavis »

A samozrejme klima nesepne, kdyz ma malo chladiva. Je to pojistka proti blbosti,kdyby to nekdo porad zkousel, jestli se to nerozbehne. Kdyz je to prazdny, tak nemaze kompresor, dusledek je jasny. A unik 30% rocne je velky ulet.. Nas na skolenich GM ucili, ze 5 - 10% je jeste v norme, vic uz je zavada. Jinak casto jde poznat nedostatek chladiva, kdyz po zapnuti zacne sycet z prostoru vyparniku..
Odpovědět