Dolití oleje jiné značky než je v autě

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Nikuna
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: ned 15 led 16:56

Dolití oleje jiné značky než je v autě

Příspěvek od Nikuna »

Ahoj všem,

mám nyní v autě olej od starline a to polosyntetiku 10W-40 a nepřečetla jsem zrovna lichotivé recenze o této značce. Ujela jsem na něj cca 4000 km takže do výměny mám ještě asi 6000 km nebo 8 měsíců a proto se chci zeptat, jestli mohu nyní doplňovat olej jiného výrobce samozřejmě když bude stejných parametrů ?

Cena starline je třeba na autokelly cca 600 kč za 5 litrů ale třeba shell, mogul, valvoline vyjdou i do 400 kč za 4 litry a tuším nich kvalitu. Nebo třeba Castrol za 4 litry do 500 kč

Nebo máte někdo pro starline dobrého slova ?

Díky za reakce :)
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Dolití oleje jiné značky než je v autě

Příspěvek od ctrl_j »

Nikuna píše:jestli mohu nyní doplňovat olej jiného výrobce samozřejmě když bude stejných parametrů ?
Ano (http://forum.autoforum.cz/viewtopic.php?f=16&t=2682)
Nikuna píše:Nebo máte někdo pro starline dobrého slova ?
Ne
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Dolití oleje jiné značky než je v autě

Příspěvek od Zajda »

No, upřímně řečeno za mě raději Starline s nějakou minimální zaručenou kvalitou, než značkové oleje za nejlevnější eshopové ceny, což smrdí pančem.
Když splňuje výkonnostní specifikaci jaká do auta patří (neplést s viskozitou 10W40 apod), ať se to jmenuje třeba Tesco.
Osobně jsem to začal řešit tak, že objednávám přímo od výhradního zastoupení méně známé značky Yacco, kde si můžu být relativně jistý že dostávám originál, zároveň je to ale mnohem levnější než kupovat z primárních distribučních kanálů známých výrobců.
Pro zajímavost v paralelním eshopu tohoto prodejce, kde nabízí ostatní značky, vyjde nejlevnější 4l Valvoline 10W40 na 660Kč.
《》
Odpovědět