OBD přes WIFI - údaje o kW

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Archee
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: ned 11 zář 13:27

OBD přes WIFI - údaje o kW

Příspěvek od Archee »

Zdravím :)

ze zvědavosti jsem si koupil "diagnostiku" - wifi ELM327 a jeden z údajů, které zobrazuje je aktuální výkon v kW.

Chtěl jsem se zeptat, jak moc tomuto údaji lze věřit? Mám Octavia 2 1.9 TDI, 77 kW - chip papírově na 99 kW. Trochu mě zarazilo, když jsem na to šlápnul a ukázalo mi to aktuální výkon třeba 111 kW. Jinak mi všechny parametry sedí.

Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Předem díky za odpověď :)
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: OBD přes WIFI - údaje o kW

Příspěvek od Arkis »

Asi takhle. Jak moc můžeš věřit bezdrátové diagnostice z číny za pár stovek? ... Taky ji používám, ale pouze jako čtečku a mazač chyb.
Ono kdyby to bylo přesné, tak by mohly všechny dyno stanice vyhodit. Schválně, jak pojedu dnes domů z práce, tak si to taky zapnu a uvidím, co to řekne na sériových 79kW.
Archee
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: ned 11 zář 13:27

Re: OBD přes WIFI - údaje o kW

Příspěvek od Archee »

Jasně, díky za názor, dej vědět, co Ti to napsalo :)
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: OBD přes WIFI - údaje o kW

Příspěvek od Arkis »

Takže takhle. Auto z výroby mělo 79kW. Předpokládám, že během těch 15ti let, co auto jezdí, se jich pár ztratilo, ale počítač si myslí něco jiného a tvrdí, že mám 87kW. Prostě to ukazuje úplně špatně...
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: OBD přes WIFI - údaje o kW

Příspěvek od janjan »

Kdyby samo auto dokázalo změřit výkon motoru, na co by pak byly válcové zkušebny? :) A co ten výkon měří...?
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: OBD přes WIFI - údaje o kW

Příspěvek od Vana »

Tak odhadovat to může, ze vstřikovaných dávek nafty, plnicího tlaku, otáček atd. porovnáním s hodnotami výkonu empiricky zjištěnými na stejném typu motoru zkušebnou. Technicky v tom asi problém není ale bude to furt jen odhad. Skutečné měření vypadá jinak
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: OBD přes WIFI - údaje o kW

Příspěvek od janjan »

Ano, tak jako některé vozy ukazují současný generovaný výkon na displeji infotainmentu v závislosti na výše tebou popsaném, například, to možné je. Ale tam je to víceméně jen aplikace, předem definovaná, bez ohledu na skutečnost. Ale oni se tady baví o nějaké diagnostice, která má jakože "měřit" výkon motoru a to je holý nesmysl... :)
martinecko
Pan Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: pon 09 úno 13:42

Re: OBD přes WIFI - údaje o kW

Příspěvek od martinecko »

Otazka je ci tie data kalkuluje rovno adapter alebo nejaky software ktory tie data taha cez adapter a potom na zaklade svojich algoritmov vypocita odhadovany vykon.
Odpovědět